şükela:  tümü | bugün
  • daha çok yazlık tatil yerlerinde rastlanılır bu kızlara. şehirlerin özgür ruhuna kapılmış kızlarımızda ulaşımını motorla sağlar.
  • türkiye'de, hele de şehirde kullanıyorlarsa ciddi bir şekilde canları tehlikede olan hanım kızlarımız. türk beyefendileri üstlerine üstlerine sürerler arabalarını ve dahi pikaplarını motoru kullananın bir hanım olduğunu anladıklarında. motor kelimesine hassasiyetlerinden midir bilinmez efendim. paniğe kapılmaya tabiatları gereği müsait olan hanım kızlarımız da trafiğin ortasında sıkıştırılmış bir halde dört yandan, ne yapacaklarını şaşırıp kaldırımdan sürüverirler alim allah, benim yoluma çıkarlar, biçare yaya ben ne yaparım o zaman? terbiyemi bozar mıyım? asla.
  • arkadan görülse ve kask taksalar dahi kalçalarından kız oldukları anlaşılan diğer türdür.
  • pi$ti dendigine $ahit oldugum bayanlardir..

orta ya$li bir abi(miz), hem motor kullanan hem de bayan olarak ya$amina devam eden bir bayan icin kullanmi$ti bu tabiri..

- aha bak pi$ti!
    - ne pi$tisi?
    - ahaya olm gidiyo i$te motorla..
    - niye abi ya ne pi$tisi?
    - motor, motor ustunde olm gormuyon mu dedi..
    ....
  • zaman zaman trafik polislerinin eğlencesi olabilen kızlardır. bir örnekle desteklemek gerekirse: mugu chappy * siyle yavaş yavaş trafikte ilerlemektedir, bir trafik polisi önde giden diğer motorlu arkadaşları görmeksizin muguyu durdurur:
    p: yanaş şöyle bakalım
    m: (ehliyetini yeni almış, heyecanlı) merhaba!
    p: ehliyetin var mı bakayim senin?
    m: aa tabi buyrun hem yeni aldim daha
    p: ( şevki kaçmış bi şekilde) ruhsat?
    m: o da burda buyrun ( ehe bulamadın eksik)
    p: ( ahaha sen görürsün şimdi) yangın söndürücü?
    m: ?!!?? hı?? nereye koyucam ben onu ??
    p: al bi tane sepetinde dursun
    m: ..tamam o halde.. ??...!..tıss..
  • kiz arkadasim, nam-i diger sevgilim...

her sabah mondial marka motorumun arkasina atlar benimle cagaloglu'na kadar gelir. sonrasinda bir opucuk kondurup motoru benden teslim alir ve mecidiyeköy'e dogru yola cikar, isine gider...

aksam da gelip beni alir... böyle bu isler...

entry'ye ek: ayol ne kiskanc seysiniz siz oyle ya... kiz biniyor motora, babalar gibi isine gidip geliyor... bunun nesi kotu be? ulan beni bile aglak yaptiniz, sikayet edip duruyorum niye kotulendi bu diye...
  • bunlardan bazilari (dikkat cekerim bazilari) cok sert gorunurler abili mabili konusurlar, cebinde kullanacakmis gibi kelebek tasirlar ama bir tanesini bodrum da bi guzel dovmustum ki, olsem de gam yemem. yazdiklarim entrye ani serpistirmek tadinda olsa da, demek istedigim gorundukleri kadar sert olmamalari, iclerinde hala minnoslar minnosu bir kucuk kiz saklamalaridir.
  • kendilerine pek bir sempati duysam da, bir çoğu ilk kazadan sonra motosikletden korkan kız tayfasına dahil olacak kişilerdir.