şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hep yapmak istediğim fakat özellikle türkiyede tehlikeli olan davranış.
  dikili'ye denize motosikletle giderken güzel güzel yol alıp, o yazın hit şarkılarını kulaklığı takıp dinleyerek gitsem ne olur ki?

  ne olacak biri geçmeye çalışır duymaz da yol vermezsek arkadan çarpar siker belamızı geçer motosikletli kim ki?
 • hareketli şarkılar sıkıntı, slow şarkılarla yol ayrı bir keyifli oluyor.
  tabi son sesle müzik dinlemeyeniz. patlarsınız.
 • hareketli şarkı dinliyorsanız büyük sıkıntı yaratır. tabi yolu kısaltır o ayrı. asıl mesele hangi yolu kısalttığıdır. bahtalıköy yolıu da olabilir varacağınız yer de olabilir.. ben çok fena gaza geliyorum şarkılar hareketliyse. o yüzden slowtürk joytürk ne kadar yavaş şarkı çalan varsa açıyorum takıyorum kulaklığı.
 • eğer o motosiklet bir mobilet ve müzik de ayak arasına alınmış bir radyodan geliyorsa işte geliyor dönerci kuryesi derim.
 • interkom adı verilen cihazlarla motosiklet üzerinde kimseyi rahatsız etmeden gayet güzel yapılabilen bi iş olmuştur.

  midland, sena, scala gibi markaların yanında çinli kardeşlerin 6riders, tek tuşlu ekranlı modelleri gibi ucuz ama iyi iş gören modelleri de vardır.

  bende bu tek tuşlu radyolusundan var. kullanımı çok basit. açma kapama tuşu, orta büyük tuş ve büyük tuşun etrafında sağa sola dönen tuşla tüm fonksiyonları kullanabiliyorsunuz.

  açma tuşuna basıyorsunuz, önceden eşleştirdiğiniz telefonunuzla bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor.

  bi kere basınca telefonunuzdaki müzik uygulamasını açıyor. sağ sol tuşlarına bi kere basınca önceki sonraki müziklere geçiyor. sağ sol tuşlarına basılı tutunca sesı arttırıp azaltıyor.

  2 kere büyük tuşa basınca kendi radyosunu açıyor. kanallar ve ses olayı mp3 çalmadaki gibi.

  arama gelince de müzik kesilip telefon melodisi çalıyor. büyük tuşa basınca cevaplıyorsunuz. görüşme bitince müzik ya da radyo kaldığı yerden devam ediyor.

  üstelik "marka" olan interkomların 6da biri fiyatına alabiliyorsunuz.

  yalnız görüşme yaparken 120den sonra ses azalıyor ama 100le giderken ses çok net. telefon bacak çantam yerine montun göğüs cebinde olursa 120 ile giderken seste sorun yaşanmaz gibi.
 • kesinlikle yapmayin! motorun ve trafigin sesine konsantre olun. aksi halde motora hakimiyetiniz ve trafige gostermeniz gereken reaksiyonlariniz zayiflayacaktir. motor surerken sadece yolu dusunun.
 • rüzgar uğultusu dinlemekten iyidir, gaza gelinmeyecek parçalar, rahatsız etmeyek bir volümde dinlenir.

  (bkz: bakımsız/dandik kask-rüzgar uğultusu sorunsalı)
 • her zaman büyük zevkle yaptığım. tek kulağa kulaklık takıyorum. mis. öyle sisteme falan verecek param yok.
 • sonra kazalar neden oldu deriz. akıl akıl gel s**me takıl.
 • şu'nu kilometre göstergesinin oraya koyuyoruz. altını ıslattığımızda yabışıyor hemen. bluetooth'la telefona bağlıyoruz. şarjı bitecek gibi olursa da; hemen powerbank bağlıyoruz. mis gibi keyif. ayrıca kulaklığın içerdiği tehlikeleri de içermiyor. kıpss!!