• eğer o motosiklet bir mobilet ve müzik de ayak arasına alınmış bir radyodan geliyorsa işte geliyor dönerci kuryesi derim.
  • motosiklet sürücüsü olarak söylüyorum. sakın!
  • motosiklet sürerken motor sesi ile müzik sesini eşzamanlı duymak kadar bana ilham veren şey nadirdir şu hayatta...

motorun devir sayısı artarken müziğin de coşması...

motosikletin viteslerini müziğin giriş-çıkışlarına göre değiştirmek, müziğin temposuyla rölantiyi ayarlamak...

müzik coşarken motorun devirini yükseltmek...

vitesi attırırken kask içinden şrak sesini duymak ve aynı anda müziğin coşması, devirin yükselmesi ve motor üzerinde dansa başlamak... motosikletle bütünleşmek, motorla bütünleşmek...

velhâsıl aşırı tutkulu, aşırı eğlenceli, aşırı keyifli, aşırı güzel ve aşırı ateşli bir eylemdir...

dışı seni yakar içi beni...

şunun eşliğinde motorla dans etmek gibisi olabilir mi sözlük, söyle bana?
  • interkom adı verilen cihazlarla motosiklet üzerinde kimseyi rahatsız etmeden gayet güzel yapılabilen bi iş olmuştur.

midland, sena, scala gibi markaların yanında çinli kardeşlerin 6riders, tek tuşlu ekranlı modelleri gibi ucuz ama iyi iş gören modelleri de vardır.

bende bu tek tuşlu radyolusundan var. kullanımı çok basit. açma kapama tuşu, orta büyük tuş ve büyük tuşun etrafında sağa sola dönen tuşla tüm fonksiyonları kullanabiliyorsunuz.

açma tuşuna basıyorsunuz, önceden eşleştirdiğiniz telefonunuzla bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor.

bi kere basınca telefonunuzdaki müzik uygulamasını açıyor. sağ sol tuşlarına bi kere basınca önceki sonraki müziklere geçiyor. sağ sol tuşlarına basılı tutunca sesı arttırıp azaltıyor.

2 kere büyük tuşa basınca kendi radyosunu açıyor. kanallar ve ses olayı mp3 çalmadaki gibi.

arama gelince de müzik kesilip telefon melodisi çalıyor. büyük tuşa basınca cevaplıyorsunuz. görüşme bitince müzik ya da radyo kaldığı yerden devam ediyor.

üstelik "marka" olan interkomların 6da biri fiyatına alabiliyorsunuz.

yalnız görüşme yaparken 120den sonra ses azalıyor ama 100le giderken ses çok net. telefon bacak çantam yerine montun göğüs cebinde olursa 120 ile giderken seste sorun yaşanmaz gibi.
  • sabah saat sekiz civarı işe giderken bir tanesi kavşakta çaldığım kornayı farketmeyince ben onu farkettim, ağam takmış kulaklığı üstüne kask, bir eli cebinde kullandığı motosiklette ayna da yok tabii lütfedip dönerken arkasına bile bakmıyor. ben de sanıyorum düz gidiyor geri zekalı çarpmak üzereyken farketti beni bir de artistik el kol hareketi yapıyor. hayır ondan sonra motosikletli ağlıyor abi bizi araç yerine koymuyorlar. dingil sen diğer insanları ne yerine koyuyorsun böyle yaparak? tesadüfen yaşıyoruz dersek abartmış olmayız.
  • hareketli şarkılar sıkıntı, slow şarkılarla yol ayrı bir keyifli oluyor.
    tabi son sesle müzik dinlemeyeniz. patlarsınız.
  • kaliteli bir intercomla ve radyo istasyonuyla(93.7) vazgecilmezim.
  • spotify premium üyeliğim sırf bu yüzden var (öğrenci paketi çok güzel, gelsenize?). son ses olmadığı sürece herhangi bir tehlike yaşanacağını düşünmüyorum ben; hem müziği duyuyorum hem de dışarıyı. müzik olmadan uzun yolda açıkçası biraz da uykum geliyor hep aynı rüzgar ve motor sesinden. eh intercom alıp artçımla da konuşacak param yok, bırakıyorum kendimi müziğin akışına.
    ha bu arada motor kullanırken kulak tıkacı takılması elzemdir, onu da not düşelim. yoksa uzun süreli (yıllaar, yıllaar) kullanım sonucu ciddi işitme kayıpları yaşayabilirsiniz rüzgar uğultusundan. kulaklıkla müzik dinlemeyi biraz da bu işi görmesi yüzünden seviyorum motorda (gerçek kulak tıkaçları kullanmamamın nedeni moturumun öyle aman aman güçlü bir motor olmaması. genelde 100'lerde seyrediyorum -cbf 150-, kulaklıklar iş görüyor).
  • bırak motorsikleti, bisikletdeyken bile beni korkutandır. çok seviyorum ama korkuyorum.

zaten araçların bizi görmediği ve saymadığı trafikte var olmaya çalışıyoruz. tüm algılar açık, tam dikkat olmak gerekiyor telefonla konuşan, mesaj çeken bir sürücü seni altına almasın diye.

biz araçlara değil sürücülerin gözlerinin içine bakmak zorundayız. bizi görüp görmediklerini anlamak için.

bunu yapmayın mümkün mertebe. en azından şehir içi trafikte, taksicilerin, dolmuşçuların, acelesi olan katil şoförlerin yoğun olduğu yerde yapmayın. üzmeyin sevdiklerinizi.
  • şu'nu kilometre göstergesinin oraya koyuyoruz. altını ıslattığımızda yabışıyor hemen. bluetooth'la telefona bağlıyoruz. şarjı bitecek gibi olursa da; hemen powerbank bağlıyoruz. mis gibi keyif. ayrıca kulaklığın içerdiği tehlikeleri de içermiyor. kıpss!!
hesabın var mı? giriş yap