1475 entry daha
  • gece üçünde meskun mahalde motorlarını patlatırcasına gürültü yaptıkları için antipatik buluyor; antipatik bulmakla da kalmayıp uykunun ortasında analarına varsa da avratlarına sövüyorum.
  • altında pahalı motoruyla, galata köprüsüne yaya kaldırımından girenleri gördüm. sorunu sadece kuryelerle kısıtlamamak, yanlış bir bakış açısı olacaktır. kurye kullanan firmaların denetimsizliği, motosikletlerin ucuzlaması ve sonradan görmeler, sorunun esas parçasını oluşturuyor.
  • kurallara uymayan tüm vasıta kullanıcılarına duyulan antipati ile aynı sebeptendir. sürekli karşılaştığım durumlara kısa bir örnek vereyim eminim çoğu kişi hak verir.

üzerinde ışıklı hiçbir uyarıcı olmadan trafiğe çıkan çok fazla sürücü var. gecenin bir vakti trafikte, yolun ilerisinde sağ tarafta hafif bir karaltı belirdi. tahmin edin acaba ne olabilir bu karaltı? sinyal lambası yok, stop lambası yok, aynası yok, far yok, bari reflektör tak o da yok. simsiyah da giyinmiş akıllı. tahminime göre ehliyeti de yoktur.
  • antipati duyulan motosiklet sürücüleri, çoğunlukla kurallara uymayan, ters yönden giden, kaldırıma çıkan, sürekli olarak korna ile tacizde bulunan, 125 cc'lik motora son derece rahatsız edici egzozlar takıp kulakları siken, bütün bunlar yetmezmiş gibi yaptıklarını kendi açılarından haklı bulup insanlara horozlanan motosiklet sürücüleridir.

sadece otomobil sürücüleri ve yayalara değil, gerçek motosiklet tutkunlarına dahi antipatik gelir.
  • emniyet seridinden veya sol seridin solundan son hizla gitmeleri, trafigin yogun oldugu zamanlarda kaldirimlardan veya ters seritten gitmeleri, herkesin onlari fark etmelerini beklemeleri.
  • antipati değil kibirdir, çekememezliliktir o.
    altında son model arabasıyla saatlerce trafikte beklerken, motosikletli geçince yanından egosu altüst oluyor bazılarının.
  • gereksiz yere sürekli korna çalmaları
  • aslında uzun bir konu ama birkaç cümleyle özetleyelim.

otomobil sürücüleri biraz kıskanıyorlar çünkü adam saatlerce beklerken motosiklet evinde çayını yudumluyor oluyor.

trafikte iki aracın arasından hızla geçince insanlar korkuyor.

motosiklet sürücüleri trafik kurallarına uymayanlara gıcık olurlar( kendileri uymasa bile ) mesela sinyal, aslında haklılık payı yüksek. adam döneceği yöne sinyalini yaksa ve aynasına baksa kimse kızmaz. motosikletçinin gözü hep uyarı ışıklarında olduğu için, sinyal yakmadan sağa dönünce haliyle sıkışma tehlikesi yaşıyor.

125 cc motorların egzozunu açıp kafa sikenleri zaten ellerimle yakalayıp polise teslim ediyorum meraklanmayın.
    bu arada 12 yıldır motosiklet kullanıyorum.( bmw gs )
  • daha çok yazlık yerlerdeki gözlemlerim dahilinde:

1- çarşıya, pazara motosikletle girmeleri,
    2- sahil yoluna motosikletle girmeleri,
    3- gece saat farkı gözetmeksizin biz uyumaya çalışırken gazı kökleyip bütün mahalleyi ayağa kaldırmaları,
    4- ve beni en sinir eden, akan trafikte öndeki araçla aramda yarım motosikletlik yer bile yokken zırt diye girmeye çalışmalari… hiç suçum yokken birisi bir gün arabanın altında kalacak. duran trafikte aracıma zarar vermeden nereden geciyorsan geç ama akan trafikte araya girme arkadaş!

motosiklet sürücülüğüne aday birisi olarak, bunları yapmayacağıma söz veriyorum.

edit: uyaran suser'a teşekkürler, motorsiklet degil "motosiklet"
  • (bkz: motosiklete binen kadın cekiciliği)

sanırım erkek sürücüler için geçerli olan antipatidir.
848 entry daha
hesabın var mı? giriş yap