şükela:  tümü | bugün
 • sürekli sayıları artan eğitimsiz, kural bilmez, aptal, maganda motosikletçiler yüzünden büyüyen terör. devletin artık yayaların ve diğer sürücülerin hayatını korumak için bir önlem alması lazım. sürekli kural ihlalleri ve eğitimsizlik nedeniyle motosikletçiler ölüyor, kendileri dışında başkalarınında canını tehlikeye atıyor.

  bugün trafikte bu terörist motorculardan birini öldürüyordum az kalsın. 82 km hız sınırı olan yolda, ben orta şeritte 75 ile giderken, arkamdan ani şekilde yaklaştı ve beni sollamak için sola kırdı. o sırada soldan gelen araç buna çarpmamak için hafif yavaşladı (adamın suçu yok, şeridinden gidiyor) bu o. çocuğu motorcu da korkudan önüne kırdı aniden. allahtan sağ şerit boştu da geçtim, ezmedim yavşağı. sağ şerit dolu olsa ailemi tehlikeye atmamak adına sadece frene basıp, arkasından vurup, başka aracın altına falan atacaktım. sonra herif durduk yere geberecek, belki vicdan azabı, iş güç aksayacak, trafikte ki diğer canlar tehlikeye girecek vs bi dolu olay. neden? çünkü o. çocuğu motorcu kurallara uymadı diye.

  sürekli bu tarz kazalar yaşamıyor. düzgün motorcu yok mu? elbet var ama geneli şerit bilmez, takip mesafesi bilmez, sinyal bilmez, trafik bilmez, hız sınırı bilmez, kural bilmez, adap bilmez. bunların ehliyetlerine el konmaz, motorlarına el konmaz, ceza almaz, hapse girmez ise bu şekilde daha çok o. çocuğu motorcu türer.

  son zamanlarda birde yeni nesil motorcu yavşaklar türedi. hadi gariban kuryeyi anlarım, eğitim alamamıştır, parası yoktur vs. yeni nesil imkanı olan, on binlerce liralık motor alabilen p*zevenkler neden sürekli kuralları ihlal eder. *mına koduğumun yavşağı hız sınırı 82 olan yolda 160 basar gider, sıkışık trafikte kadın sürücüleri rahatsız eder, sokak aralarında çocuk, aile, hayvan demeden basar, anasının *mına sürer gibi kaldırımdan gider.

  trafikte kamyoncusu ayrı, taksicisi ayrı, dolmuşçusu ayrı, çomarı ayrı derken birde başımıza bu o. çocukları türedi. gönül ister ki dolmuşu, taksisi, çomarı, motorcusu birbirini ezsin, siktir olup gitsinler öbür tarafa ama bir çok masum sürücüyü ve aileyi de riske atmaya devam edecekler.

  trafik kurallarına uyan, saygılı, edep bilen motorcuları yani belki %2 lik kesmi tenzih ederim, geri kalanının hepsi trafikten men edilmeli artık.
 • sorun motor veya araba değil sorun zihniyet. bir motorcu içinde araba kullananlar terörist. akan trafikte yolu kaçırdığı için zart diye duranlar, arkasına bakmayı akıl etmeden kapı açanlar, makas atanlar, şahinciler, doblolular, araba kiralayıp hızlı ve öfkeli olanlar. ben hem motosiklet hem araba kullanan biri olarak söylüyorum. iki tarafta aynı bok. biz türkler hiç bir boku düzgün yapamıyoruz. buna trafik dahil.
 • trafik kurallarina uymayani anlarim, magandayi da anlarim da, motorcu kategorisi neden diğer kullanicilardan ayrilir anlamam. üç beş gerizekali gopro ile yaptığı embesilce cekimleri yayinladi diye yaftalayin.

  10 yildir araç kullaniyorum, sıkıştırani, tacizcisi, orospu çocuğu her gün gelir, ama motorlusu hiç gelmedi bana. simdi kamera kayitlari moda oldu ya, motorcu nefreti kusmak hakli hale geldi. gun icinde karşılaştığı 20 binek araçtaki puştlari söylemez, motoru söyler. çünkü öteki.
 • bir örneği bu linkten görülebilecek terördür.
 • bu şeritler sadece arabalar için mi var? ya sen şeritten şeride makas atacaksın.
  hız sınırlarına uymayacaksın. araçların arasından dalacaksın. e sonra? "bözö förk ödön"

  ulan sen fark edilmek için ne yapıyorsun? şeridin tam ortasından gidiyor musun? şerit değiştirirken sinyal veriyor musun? hız sınırlarına uyuyor musun?

  geçen gün biriyle kavga ettik anlatayım.

  aracımdan sesler gelince önce emniyet şeridine sonrada şeridin dışındaki toprak bankete geçtim (ne de olsa emniyet şeridi işgal etmemek lazım)

  tam kapıyı açacağım vınn motorlu. durdu birde saydırıyor bana " dikkat etsene kapıyı açarken "

  ulan hayvan emniyet şeridinde ne işin var?

  emniyet şeridi araç geçmek için mi kullanılır?

  kafaya kamera takıp kendini bir bok zannediyorlar.

  efendi efendi kullanıp kurallara uyanları tenzih ederim.

  kafaya takılan kameranın adı evet aksiyon kamera. ancak kafaya taktın diye aksiyonu illa benimle mi yaşayacaksın?
 • kaldırımda motosiklet kullananlara yol istikametinde bir adet tekme vurularak etkisiz hale getirilmesi şarttır.

  not: motosiklet kullanıcısıyım.