şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere'de motosikletli polislerin eğitiminde kullanılan rehber kitabın omm tarafından türkçe'ye tercüme edilmiş halidir, motosiklet sürüşü hakkında herşeyi resimlerle anlatan, özellikle ileri sürüş teknikleri konusunda her seviye motorcu için başucu bir kaynaktır...
  • motosiklet sürücüleri için çok kritik ve hayati bilgiler içermektedir. kitabı okuduktan sonra kişinin sürekli pratik yapması, kendini gözlemlemesi ve hatalarını tespit etmesi çok önemlidir.
  • tek cümlelik özeti:
    motordan düşmiyeceksin.yoksa sıçtın!
  • omm, art motoakademi, motto akademi, adarat, ca rider coach, rahmi barutçu gibi motosiklet eğitim merkezlerinin ileri sürüş yol eğitimleri için kullandıkları temel kaynak.

bilgi [konum, hız, vites ... ivmelenme] aşamalarından oluşan bir sistemi anlatır.
  • kitap bitmiş. kendisine ulaşamadığım kitaptır
  • mavi kitap. kitabın basımını omm adlı dernek yapıyor. sloganlaro one more mile. ama ismi oradan gelmiyor. onat motosiklet meraklıları derneği. onat ismi de on at (10 at) dan. yani 10 motosikletli arkadaşın biraraya gelmesiyle kurulmuş. türkiyede hemen tüm eğitmenlerin eğitildiği bir kurum. ve halen özel-tüzel en disiplinlisi, kar amacı gütmemesine rağmen.
    mavi kitap oradan temin edilebilir. motosikletin anayasasıdır. lastik gibi, fren gibi, gaz gibi, kask gibi motosikletin olmazsa olmazıdır. onsuz kör gidersin, sağır gidersin, yamuk gidersin, mutlaka bir yerde birşeylere toslarsın. bir defa okumak yetmez, oku, eğitim al, bir daha oku, bir daha eğitim al. başucu kitabıdır. aklına geldikçe bir daha oku. nasıl motosiklet sürülmesiyle pek uğraşmaz, asıl amacı yolu okumayı öğretmektir. yolu oku, tehlikeleri öngör, ve kaç. hepsi bu.
  • yeni baskısı yakında gelecek olan başucu kitabıdır.
  • roadcraft eğitimine giriş - mahir yeşilmenderes

motosiklet kontrol sistemini anlatır. yol eğitimlerinde işlenir. bu sistem, yukarıdaki videoda çok iyi özetlenmiş ve güzel bir giriş yapılmış. çok çok beğendim. (videoda bariyere fazla yanaşılmış. onu görmezden geliniz. videodaki uygulanışıyla düz çizgide sollamada ise sıkıntı yok.)