şükela:  tümü | bugün
  • diğer adı mymotosiklet olan kötü niyetli bir online alışveriş mağazası.

stokta olmayan ürünlerin satışını yapıyor bu site. kask satın alıyorsunuz, kredi kartınızdan paranız bir güzel çekiliyor fakat ortada ürün yok! nerde diye soruyoruz italya'da. 1 ay geçiyor. nerde diyoruz, gümrükte.
    madem ürün elinde değil, nasıl satıyorsun sen bu ürünü?

bir de aman diyeyim telefonla stok falan sormayın sakın. anında fiyatı yükseltiyorlar. misal bir tane kask beğendiniz. fiyatı 450 lira. arayıp "bu kask elinizde mevcut mu" diye sorduğunuzda o an bilgi vermezler. biz size döneceğiz derler. ellerinde mevcutsa o 450'yi 500 olarak güncelleyip sonra evet var alabilirsiniz derler.
    tam olarak bir saat önce başıma geldi bu.
    uzak durun.
    şu ana kadar sorunsuz yaptığım tek alışverişim yazlık eldivendi. hatta onun bile markası farklıydı geldiğinde. ama markalar birleşmiş vs gibi şeyler söylediler uzatmadım.

çalışan elemanların tavrından ve yaklaşımından herhangi bir şikayetim yok. kaba veya ukala değiller, hatta nazikler.
    ama telefonda size birazdan dönüş yapacağım deyip dönmemek, sonra bu sefer arayacağız deyip yine aramamak ve o an fiyat yükseltmek nedir bana biri açıklasın.
  • telefonda görüştüğüm beyefendi de hanımefendi de gayet iyi niyetli sorun çözmeye çalışan insanlardı.yaptığım alışverişlerden tamamiyle memnunum lakin klasik artık berbat bir alışkanlık haline gelmiş kusura bakmayın stoklarımızda o ürün kalmamış onun yerine şunu versek uygun olurmu vs gibi götün yiyim ayaklarından vazgeçin be abi.henüz envanteri ve satış listesi tutan online alışveriş sitesi görmedim.sonuç olarak benim gibi internetten alışverişi hatta kargo beklemeyi seven bir manyaksanız motosiklet adına alabileceğiniz bütün ürünleri burada görebilirsiniz.
  • gayet kaliteli ürünleri makul fiyata satan, süratle kargolayan firma. yüzlerce kalem üründen stoklar kimi zaman internet ekranını tutmakta. bu konuda sorun yaşamamak adına alışveriş öncesi kendilerini aradığınız zaman telefonun öbür ucundaki çalışanları son derece nazik ve ilgili şekilde yardımcı olmakta.

internetten motosiklet malzemesi satışı yapan diğer pek çok firmayı denedim. telefon desteği anlamında bunlar kadar ilgili ve düzgün konuşan bir ekiple daha karşılaşmadım. (hudson deri, feyizoğlu vs. gibi rakiplerine telefonda destek veren personel kalitesi anlamında bence fark atmış durumdalar.)
  • işini düzgün yapan bir motosiklet mağazası. iyi niyetli ve yardımseverler. bostancı'da yakın zamanda daha büyük bir mağaza açmışlar, benim gibi denemeden kask alamayanlar için önerilir.
  • eğer güvenip de stoğu teyit etmeden alışveriş yaparsanız sizi 2 3 hafta o ürün şu an yok ama gelecek hiç merak etmeyin diye oyalayabilirler. inanırsanız paranız bekler, inanmazsanız da para iadesi istediğinizde yaparlar.

onun dışında ürün yelpazesi çok geniş ama fiyatlarda öyle aman aman bir numara yok. anadolu yakasındakiler için bostancı mağazası ile mantıklı olabilir. ancak mesela mont alacaksanız mağazaya gittiğinizde o kadar az mont çeşidi var ki. çunku mağaza gerçekten ufacık. ben buradan alacaktım mesela kışlık montumu, ama mağazada olmadığı ve deneyemediğim için gittim mototal'den aldım. (evet mototal'e para kazandırmak gibi bir hata yaptım.) sonuç olarak evet mağazası var ve aradığınız ürünü mağazada bulabilirseniz bu bir acantaj. anadolu yakası için tercih edilebilir bir motor mağazası.

avrupa yakası içinse feyizoğlu'nu öneririm.
  • geçtiğimiz günlerde bostancı'daki mağazalarına gittim. çok bakan, zor beğenen biriyimdir. şöyle söyleyeyim, bu kadar ilgiyi 20 küsür yıllık yaşantımda pek az kimseden gördüm.

bir saate yakın belki de kaskların arasında gezindim ve sorduğum her ürünü detaylıca açıkladı beyefendi sağolsun. hatta çay kahve bile ikram ettiler.

bazen online satış tarafında tüm e-mağazalarda kimi problemler yaşanabiliyor, burada da olabilir. ama şu anki geçiş süreçlerini göz önünde bulundurursam, bu ilgi alaka ve vizyonu üst üste koyarsam sonuç şu çıkar; anadolu yakasının motosikletlileri için gerçekten iyi bir fırsattır.
  • bostancı mağazasında bir keresinde siyah bir vespa görmüştüm. aşık oldum...

giden sevgililer bir daha geri gelmiyor. yapacak bir şey yok. satıldı, ya da gitti, bilmiyorum. sadece alışverişe değil, muhabbete de gittiğim için yüzlerce ürünü incelemişliğim var. genç ve kafadengi arkadaşlar olduğu için, halden de anlıyorlar.