şükela:  tümü | bugün
  • tanım: motosiklet kullanma alışkanlığından vazgeçmek.
    tanım2: motosiketi bir yerden bırakmak, düşmesini sağlamak.
  • genellikle en yakınını motor kazasında kaybettikten sonra yapılan eylem.
  • bırakılan yerin unutulmaması gereken eylem
  • (bkz: baba olmak)
  • baba olmanin sebep olmadigi ama bir sene arayla önce birlikte surdugum birisinin haberini alinca aklimdan gecen daha sonrada barkinin (bkz: barkin bayoglu)(bkz: altin elbiseli adam) haberini aldigim gun yaptigim sey... hala motor gördukce icim ciz ediyor ama alisirim diye umut ediyorum.
  • zor değildir. ben bıraktım ve taksiye geçtim. anladım ki otomobil konforu motosiklet tutkusundan daha zevk vericiymiş. on yıl motosiklet kullanıp saygısız araç kullananlara söverdim, şimdi de bir taksi şoförü olarak motosikletleri bazen görmezden gelmek istiyorum. veya en azından yolun sağından gitmeleri gerektiğini düşünüyorum. halbuki bu düşünceyi yıllarca kınamıştım.
  • motosikleti sürenlerin değil motosiklete binenlerin eylemi.
  • sen onu bıraksan da o seni bırakmaz motosiklet sigara gibidir nasıl alkolün yanında, kahvenin yanında özlemini duyarsın tam öyledir. motorsiklet tutkusu bir kez kanına girdiğinde her bahar, her mevsim canın çeker. rüzgarı hissetmeyi özlersin.
  • maddi problemlerimden dolayı satmak zorunda kaldım. sanki kolumu, kanadımı kırdılar. sanki tüm yaşam sevincimi içimden söküp aldılar.

tanım; paris'ten haymana'ya taşınmak gibidir.
  • sigarayı bırakmaktan daha zordur.