şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en büyük hayallerimden bir tanesidir. hele ki bunu abd'nin batısından doğusuna kadar yapmak çok daha keyifli olur diye düşünüyorum.
 • yanınızda kuru sıkı bir silah taşıyın, sizi sıkıştırmaktan zevk alan tipler yanınıza geldiğinde aleti çıkarın ve hafifçe frene dokunup hedef alır pozisyona gelin, 3,5 attırıp 2-3 sn ölümüne korkması sonucu altına sıçırtmanın yanı sıra s.kseler bir daha 2 tekerli sıkıştırmaz bir sürücü ortaya çıkar.
  not: şaka lan şaka, kimse silah taşımasın, iş bu entry tamamen geyiğine yazılmış, şaka olduğu belirtilmiştir.
 • şöyle güzelinden bir enduronuz varsa doya doya hayatın tadını çıkarmanızı sağlayacak yolculuktur. döndükten sonra ise huzur dolar, hiç yaşamamış olanlar için üzülürsünüz.
 • bana terapi, kimilerine group therapy* olandir.
  varini yogunu satip yola cikan toronto'lu cift, gene* ve neda'nin* maceralari icin buraya

  bu arada:
  (bkz: osman gursoy)
  (bkz: ordu texas) - fragman
 • ilk akıl eden che ve yol arkadaşıdır.
 • koca bir yılın yorgunluğunu atmak adına battaniye, çadır, mat, hamak, sırt çantası, çakı ve bilumum yabani hayat için gerekli malzemeleri arka seleye sarıp bilinmeyen yörelere doğru çıkılan yolculuktur.

  yolculuk öncesi motosikletin genel bakımı yapılmış olmalı, özellikle yolculuk esnasında patika veya bozuk yollardan geçilebileceği dikkate alınarak amortisör ayarını yaptırmayı unutmayın. yolculuğun kaç gün süreceği, artçı durumu, geçilecek güzergahlar, konaklanılacak mekanlar, güzergahtaki muhtemel hava durumu, doğada kalınacaksa muhtemel tehlikelere karşı küçük tedbirler mutlaka yolculuk öncesi planlanmalıdır. kervan yolda düzülür mantığı motosiklet yolculukları için pek kullanışlı değil (bkz: tecrübeyle sabit)

  herşey hazırlandıktan sonra yolculuk günü malzemeyi sarıp marşa bastığınızda yaşayacağınız onlarca heyecan, görülecek yepyeni mekanlar ve herşeyden önemlisi şehrin sahtelik ve samimiyetsizliklerini bir nebzede olsa size unutturacak harika bir yolculuk sizi bekliyor.

  yolculuğa ilişkin hazırlıklar ve merak edebileceğiniz konularda yardımcı olabileceğimi belirtmek isterim*.
 • bir de hafften bir müzik olursa tadından yenmeyecek yolculuk.

  true detective izlemeyenler bilmez. https://youtu.be/p4zlua60hjs
 • intercom, bluetooth kulaklık vs. gibi ekipmanınız yokken çıkıyorsanız, kilometrelerce yol boyunca kendi kendinizden sıkılırsınız. kaskın içinde ne şarkılar, ne embesil şakalar..

  hele ki çabuk gideyim oyalanmayayım diye otobana girdiyseniz, dümdüz yolda bir süre sonra motorun üzerinde farklı oturma pozisyonları geliştirirsiniz. (en rahatı ve güzeli, artçı'nın olduğu yere bir sırt çantası sabitleyip, ayakları da koruma demirine dayayıp arkaya yaslanmak. ama acil durumlara tepki süreniz uzar, ona göre.)

  bolca maruz kalacağınız yan rüzgarların ve bu rüzgarları bozan otobüs ve kamyonların etkisi ile isyan etmenize ramak kalmışsa yorulmuşsunuzdur, yarım saat soluklanın.

  dikkatli gidin. öpüyorum.
 • antremansız ve evelinde tekrarlarınız yok ise uzun yolun sonrasındaki gün için kimdeye randevu vermeyinki yatıp dinlenebilesiniz.

  ertesi gün yorgunluk ve dayak yemişlik hali ile günü zor tamamlarsınız.

  6 ay veya 1 sene üstüne hiç antremansız futbol maçına çıkınca ertesi gün nasıl pert olunup hamlanılıyorsa işte öyle bir şey.
 • adamın sağ eli karıncalanıyor bu işte... uzun zamandır yapmadım, yaparım...