şükela:  tümü | bugün
587 entry daha
  • fark ediyoruz zaten. istemesek de ediyoruz kaldırımda üstümüze sürüyorsunuz. iğrenç araçlarınızı bağırta bağırta sürüyorsunuz.

bir de bu var tabi
    (bkz: motosikletlerin sinir bozucu bir ses çıkarması/#93546970)

sizden ricam şu başlığa da destek verin.

(bkz: sokakta düğün yapmak)

ülkemde olan olaylara, yapılan saygısızlıklara sabrım taştı artık.
  • kimse kusura bakmasın, sen burda tutup da motorcu da o zaman aradan geçmesin sıkışık trafikte emniyetten yardırmasın bikbik bilmemne diyorsan, dostum önüne geçen engelleri aş, ailenden al helalliğini git evvela bir ehliyet sonra da güzel bir eğitim ve gerekli ekipmanlarla aramıza katıl. yok yere içinde oturduğun yogun trafikte yaklaşık 12 m^2 alan kaplayan ve trafiğin asıl sebebi olan arabandan kıskançlık kusma. tabiki de sıkışık trafikte aradan geçicem. geçebildiğim yerden geçicem. sen 20 km/h ın üstüne çıkmadıkça ben o aradan geçerim dostum. çünkü sen o trafiğe kendi zevkinle sebep oluyorsun. şimdi isyan ve hakaret mesajları gelmeden yazayım evet kendi isteğinle zevkin için. neden toplu taşıma kullanıp bu stresten uzak kalmaya gayret etmiyorsun? neden benim gibi trafikte daha az alan kaplayacak bir araç alarak aramıza katılmıyorsun? neden korkunu nefrete çevirip üzerimize yönlendiriyorsun.

kaldırım yayayolu konusunda şikayetçi arkadaşlara kesinlikle katılıyorum. bu gibi durumları yapan motorcu arkadaşlar özellikle de moto-kuryeler: lütfen yapmayın! yaya yolu yayanın taşıt yolu taşıtın!!!

aralardan süratle fırtan, modern kullanımıyla makas atan motorcuya da yapacak birşey yok. herkes de biryerde kendi hal ve hareketlerinden sorumlu. allah ıslah etsin diyor, hız ve adrenalin tutkunu arkadaşları yakın çevrelerindeki trafiğe kapalı pistlere davet ediyorum.

dm editi: ulan mesaj atan yeşillendiren sevgili eşki ahalisi de trafikte hiç kendi arabalarıyla başka bir arabanın sağından geçmemiştir ha. hiç işiğa 50 metre kala ulan sağ şeritte daha az araba var diye sinyalsiz minyalsiz aniden sağ şeride çıkmamıştır eyvallah. he amk he. şöyle devamlı motor üstünde birinin aksiyon kamerasından 1 haftasını derlesek izletsek kanınız donar ulan napıyo bu amk magandaları yazık lan motorculara dersiniz.
  • orrrrrosğu çocukları!
    bu köpeklerin yanında taxiciler daha zararsız geliyor bana!
    kaldırımlarda terör estirerek üzerime sürmeyenine denk gelmedim. uyarınca da üstüne yürüyor adiler
  • motorsikletler de kaza anında arabalara göre daha fazla risk taşıdığını idrak etsin.
    sağımda solumda aniden bitiveren motorlardan bıktım artık.
    hele sokak içlerindeki tavuk dönerci, lahmacuncu motorları iyice bokunu çıkardı. pizzacılara rahmet okutuyorlar, düşünün işte.
    15 yaşında piçler, orospu çocuğu gibi kullanıyor motoru ve ciddi risk alıyor, bize de risk oluşturuyor.
    yok mu memlekette şu piçleri korkutacak kanun?
  • ara ara sol daki küçük şeritten geliyorlar ya, heh işte sola doğru ani sinyal verin mal gibi yavaşlıyorlar göt korkularından. sik kafasına bak kıskanıyormuşum, ulan bindiğim araba 700 küsür bin lira, senin sikko motorundan en az 15 tane alırım. madem taşıtsın, madem o şeritler taşıtlar için, sike sike arkamdan gideceksin, önümden gideceksin. yanımdan gidemezsin, arada bir kapıyı açar gibi yapın açmayın ama birşey falan olur uğraşırsınız. anasının babasının bir suçu yok ki bu hıyar ağalarının var.

edit: bu ülkede peynir ekmek gibi bmw satılırken benim olmasına söven mi dersin şaşıran mı dersin inanmayan mı dersin. ulan biz burayı böyle bilmezdik.

edit2: al götüne sok
    sırf göt olsunlar diye koyuyorum gelen mesajları da ekler koyarım bir ara. aptal aveller, herkesi kendiniz gibi fukara sümüğü zannediyorsunuz değil mi?
  • ben farkedemiyorum. ne ara arkamdaydın da ne ara yanımdaki araçla arama girdin farkedemiyorum. kendine nasıl bir şerit çizdin o araya, hayatını nasıl benim ellerime bıraktın farkedemiyorum. ben sağ şeritte ilerlerken sen ne ara benim de sağımdan beni geçmeye çalıştın farkedemiyorum. sol şeritte sinyalimi vermiş kırmızı ışıkta beklerken sen ne ara benim de soluma geçtin farkedemiyorum mesela.

şimdi bu ‘ben gördüğüm aralıktan geçerim’ci motorcu arkadaşlara çok imreniyorum. hayat onlara güzel. keşke benim de sorumluluklarım olmasaydı, benim de hayatım ucuz olsaydı da ben de hayatımı başkalarının ufak bir hareketine emanet edebilseydim. sonra bol bol re re rö yapardım.
  • sağdan sollama yaptıkları sürece,emniyet şeridini kendilerinin sandıkları sürece ve trafikte zik zak çizerek ilerledikleri sürece farketmeyeceğim.
  • bir gruba değilde direk halkımızla alakalı büyük sıkıntı var, bakın trafikte serserilik yapıp makas atan araba sürücüsü varya, o gidip motosiklete biniyor ertesi gün bu sefer tek tekere kalkıyor, 280 basıyor, egsoz söküp 120 ile giderken yanınızda dip gaz yapıyor size kaza yaptırmak için, motosikletlilerde ciddi bir araba düşmanlığı var, araba sürücülerinde de motosikletçi çekememezliği var, ben trafik kurallarına uymayan herkesin tez zamanda masum insanların canlarına kastetmeden ölmelerini dilerim.
  • entrylere baktım araç sürücülerinde ciddî nefret var ve bunun sebebi genel olarak yemek taşıyan ve soğumadan gideceği yere ulaşması gereken kuryeler bence. özellikle yüksek cc motora binen hiçbir sürücü kaldırımda ters gitme, en sol şeridin en dibinden gidip araç sollama gibi saçmalıklar yapmaz. bunu kuryeler yapıyor. ben de bir motosiklet sürücüsü olarak kızıyorum ama onlar da geç kaldığı zaman azar yiyorlar, sipariş iptal oluyor bazen. kendinizden yola çıkın, verdiğiniz sipariş yirmi dakika gelmese hemen ararsınız restorantı. yani sorunun kaynağı aslında memleketin medeniyet seviyesinden geliyor. otomobil veya motosiklet sürücüsü olmak sadece işin görünen boyutu.

edit: bir arkadaşımız egsozların verdiği gürültü kirliliğinden hiç bahsetmediğimi söyledi. arkadaşlar motorunuzun motor hacmi düşükse düşüktür. eksozu delerek kafamızın da tasını delmeyin. hoş değil o sesler. cross motorlarla gece vakti ara gazı vere vere gezmeyin, herkeste antipati yaratıyor. okuyanlara duyurulur.
  • motorsikletin de bisiklet gibi ayrı yolu olmalıdır. araba ile motorun şehir içinde aynı yolu kullanması çok tehlikeli. en ufak hata ile bile motorsiklet sürücüsünün ölümüne neden olabiliyor. trafikte kim bu kadar hatasız araba sürebilir ki insan faktörü her zaman var.
381 entry daha