*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anlamadığım sorundur.

  çünkü bir insanın annesiyle ilgili sorunu olmasaydı eğer;
  - daracık yollarda var gücüyle bağıran egzozsuz motoruyla sabah akşam insanları rahatsız etmezler,
  - buldukları her delikten çıkıp kaza yapınca sağa sola sövmezler,
  solucan gibi arabaların arasından makas atarak gitmez,
  - yol kenarından giderken yayalara ve kapısını açan arabala çarpmazlardı diye düşünüyorum.

  ancak hepsinin arasında, şu sokak aralarında sik kadar motoruyla gürültü çıkartıp insanın huzurunu bozanların yeri bambaşka. hepsinin, 100km hızla giden bir volvo'nun kaportasıyla tanışmalarını canı gönülden diliyorum her seferinde.
 • ben de merak ediyorum cidden. ebenizden, annenizden ne istiyosunuz? onlara bu düşmanlığınız neden?
 • yoktur.

  daha çok genelleme yapan orospu çocuklarıyla ve türkçe bilmeyenlerle sorunları vardır.

  (bkz: motosiklet)
 • 40 yıldır motor kullanıyorum anamla sorunum olmadı ama ananın bende gözü kalmış olabilir ,benden iyisini bulamamış ki senin gibi bir boku evlat diye çıkarmış.
 • piyasada hâli hazırda satılan bütün motosikletler belirli standartlardadır. hiç biri doğuştan öyle anırmaz. dolayısıyla bu yaptığın genelleme ile hem formatı hallettin hemde istisna bir durumu genelleyerek yanlış sonuca vardır. tümevarım tümden gelim yapmayalım.

  motorun anırması için ya sonradan sesli bir egzos takacaksın ya da orasını burasını deleceksin. stok halde öyle gelmiyor. kurallara uymayanlara karşıyız. sinyalsiz dönen araba, eşek kadar motosikleti görmeyip kırmızı ışıkta ezen arabaya ne kadaf karşı isek kaldırımdan giden motora da egzosu bağıran motora da o kadar karşıyız.
 • başlığı okuduğumda motosiklet kullananların anneleri onlar için çok endişeleniyor, onlar da annelerini özellikle üzmek için hızlı kullanmaya devam ediyor gibi bir konuyla karşılaşmayı bekliyordum. neğadar masumum.
 • birtane insan evladı efendi motorcu gören var mı? motorcuların başlık altındaki cevapları da acayip yakışmış, başka ne beklenirdi ki?