şükela:  tümü | bugün
  • artık iyiden iyiye sinir bozan durum.

bu motosikletliler ne yaya gibi ne araç gibi davranıyor. yaya geçidinde araba bize yol veriyor, oradan sivrisinek gibi motosiklet çıkıyor. görmesek ezileceğiz. yahu araba bize yol veriyor; yayaysan gel sen de bizimle karşıya geç, yaya değilsen sen de yol ver. nedir yani?
  • bence minibüslerin her yerden çıkması daha büyük bir sorun
  • her gün işe motosikletle ulaşan 15 senedir motor kullanan birisi olarak katıldığım önerme.yaya geçidinde kaldırımda kornayla yayadan yol isteyecek kadar abarttılar işi.
    plakayı ve bir fotosunu alıp şikayet edin efendim.ben öyle yapıyorum.
  • istanbul'da hayatta kalabilmenin bir seçeneği olarak motora geçiş yapanların başvurduğu bir yöntem bu. trafik felç, metrobüse kalabalıktan binilmiyor. motosiklet bu işin bugı. hem araç hem yaya moduna girip a noktasından b noktasına gidebiliyor.
  • bu tip sayesinde bugün bunu yaşadım.
    mr20 hatlı otobüste bakirkoy sahik yolunda durakta inecekken 2-3 sn ile büyük bir kazadan kurtuldum, hatta ölümden dönmüş olabilirim. otobüs ince levhali* duraga yanasip kapiyi acti tam dışarı adim atacakken önümden oldukça süratli bir şekilde motorlu ve artcisi geçti.
    o herif bana carpsa belki suan hastaneden yazıyordum.siktimin motorunu bende seviyorum. ama lütfen böyle hatalar yapmayin sizde yaşayın bizde yaşayalım.burdaki 2-5 sn demem abarti değil ciddidir.
  • tehlike arz eder. ne zaman, heh yol bos deyip atildigimda, birden bir motosikletli cikiyor karsima aradan dereden... sonra itici itici ajitasyon yapiyorlar burada. bir akrabamin motosiklet carpmasi sonucu okul hayati bitti. tehlike saciyorlar adeta.
  • (bkz: hindistan)
    (bkz: vietnam)
  • gecen gun cesme otobaninda bu orospu cocuklarindan biri kasksiz manitasiyla birlikte "sagimdan" o kadar hizli ve adeta siyirarak gecti ki az daha manevra yapacaktim. bu gune kadar bunlari savunmus biri olarak artik ne halleri varsa gorsunler diyorum. bu yavsaklar kagit gibi yapisip olseler vicdan azabi da bize kalir isin kotusu.
  • çıkar arkadaşım motosiklet bu. sen dikkatli olacaksın. o da dikkatli olacak ayrı konu. ama sen onun bir araç olduğunun farkına varacaksın. o bir bisiklet değil. canının istediği yerde duramaz. motorlu bi taşıt ve bir ulaşım aracı. sen trafikte ona saygılı olacaksın ve onu gözeteceksin. bileceksin ki, o da senin gibi bir ulaşım aracı.