• alpinestar markasının ürünlerini türkiye'ye getirmiş mağaza.
    eskiden alpinestar'ın ürünleri kısıtlı sayıda ve düşük fiyatlıları getirilip satılırdı.
    tüm ürünlerine erişmek mümkün değildi, fakat bu mağaza tüm ürün gamını getirmiş ve fiyatları da yüksek tutmamış.
    gidenlerin* yalancısıyım valla.

http://youtu.be/cmrwjwustgg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit1: herşey iyi güzel, mağazada istediğinizi buluyorsunuz, fiyatlar tamam ama değişik ve saçma bir politika var.
    alpinestars toucan motosiklet botuna niyetlendim.
    netekim motovento'nun hasanpaşa'daki mağazasında numarası yoktu deneyemedim.
    ama internet sitesinde 47 numara bot stokta görünüyordu.
    neyse işte ben de sordum;
    "internette var ama bu bot hangi şubenizdedir acaba, getirtirseniz deneyip olursa almak istiyorum" diye.
    oradaki yardımcı olan mağaza yetkilisi; "biz stok göremiyoruz, merkeze sorun" dedi.
    "tamam" diyerek mağazadan ayrıldım.

aradım motovento'nun aydın'daki merkezini...
    oranın yetkili ablası ile görüştüm, "evet bot var, elimizde" dedi.
    "harika, hasanpaşa mağazanıza yollarsanız deneyip almak isterim" dedim.
    fakat yetkili abla bana "olur yollarız ama botu almak zorundasınız" dedi.
    "nasıl yani, deneyip ayağıma uymayan bir botu almak zorunda mıyım?" dedim.
    "evet maalesef, sizin adınıza yollayacağız ve ödeme yapıp botu almak zorundasınız" dedi.
    bahsi geçen ürün 1360 küsür lira ve ayağıma olmama riskine karşılık söyledikleri şeyin mantığını sordum.
    "uygulamamız bu yönde" dedi.
    yahu aklım almıyor bir insan bayisine neden elinde, stoğunda olan bir malı "konsinye" olarak yollayamaz ya da "deneme ürünü" olarak yollayamaz.

türk esnafı halen "satılan mal iade alınmaz" kafasıyla iş yapmaya devam ettiği sürece biz motosiklet kullanıcıları daha çoook "fc-moto.de" ve "motoin.de" gibi sitelere para verip mal alırız.

hayırlı işler motovento....
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    edit2: burada yazılanı okuduktan sonra hasanpaşa mağazası'ndan bir yetkili abi yardımcı olacağını söyledi ve botları getirtti.
    giydim, denedim, yürüdüm. çocuk mezarı ayaklarıma cuk oturdu.
    tamamdır alıyorum diyerek mağazadaki tüm süreci 10 dakikada bitirdim.
    bu süreçte motovento'nun sahibi sevgili mondial'ciler çözüm üretemezken bayisi "motovento hasanpaşa" imdada yetişti. kendilerine teşekkür ediyorum.
    ben ve alpinestars toucan'larım dünkü fırtınada çok mutlu ve kuru bir sürüş yaptık.
  • bildiğin alpinestar turkiye'ye girmiş, bir kaç marka daha varda alpin'nin "elımınator" modeline hasta olduğumdan o dikkatimi çekti. kaliteyi arayan motosiklet sürücülerine hitap eden mağaza.

sitesinde baka baka bir hal oldum, bi bulun buluşturunda alam şu montu.
    http://motovento.com.tr/
  • alpinestars markasının wake air jacket modelini 2 haziranda 1150 liraya satın aldım. firma ile ilgili çok fazla soru işaretim vardı, çok fazla kötü yorum okudum. gelmez diye çok endişe ettim, yer yer firmaya ulaşamadım. pat diye 4 haziranda sıfır defo, sıfır sorun ile geldi. bu işlerden anlayan bir kaç insana sordum danıştım, fazlasıyla orijinal. adamlar askı aparatıyla göndermişler. tebrik ediyorum firmayı. konu ceket olunca üretim yılına pek takılmıyorum, belki de eskidir; ona bir şey söyleyemem. bu sebeple kask konusunda şüphem var yoksa patlatacağım bir hjc. kask alışverişi yapmış birisi yeşillendirirse sevinirim.

hazır bahsetmişken; yazlık mont olarak kullandığım wake air'den de bahsedeyim:
    kesinlikle tavsiye ederim. ışıklarda bile terlemiyorum. çok hafif ve beklemediğim yerlerde stage 1 koruması var.
  • bugün bir boşluktan faydalanıp öğlen saatlerinde mont almaya gittiğim alpinestars yetkili satıcısı. oldukça sıcak kanlı hoş sohbet ve tamamiyle sizi bilgilendirmek üzere satış yapan kazıklamaya çalışmayan efsane bir oluşum. herkese tavsiye ediyorum tüm mal varlığımı da buraya yatıracağım gibi duruyor. erhan bey yakından ilgileniyor hoş sohbet üzerine çay kahve ısmarlayacak kadar da yüzsüz ve sevecen. (bkz: gitti paralar)
  • tamamen alakasız insanların yönettiği şirket. hjc kask aldınız ama bu zekası düşük insanlar o kaskın hiç bir yedek parçasını getirmemiş mesela. buzdolapçı adamdan motorcu olmasını bekleyemezsiniz zaten.
  • internette 1.416 liraolan ürünü mağazada 1.450 liradan sattılar. yok o işte peşin fiyatmıymış neymiş. üstelik ürünün fiyatına bakıp da gitmiştim. öyle bir şey dediler. şimdi baktım da taksit yapıyorlarmış o fiyattan. 34 lira için söylediğinize değdi mi? 34 lira bana koymaz ama bak buraya yazıldı. özetle alışveriş yaparken iki sefer düşünülmesi gereken yer. ben hjc kask aldım. kendileri ile ilk deneyimim idi ve muhtemelen son olacak. bu dediğim olay izmir mağazısında gerçekleşmiştir.
  • nazilli mağazasına gittik suratımıza bakmadılar kendi kendimize gezdik çıktık.
  • dünyanın en yavaş web sitesine sahip dükkan. mobil bakmak isterseniz üst menünün problemi çözülemediği için tüm ekranı kaplıyor ve siteyi kullanılamaz hale getiriyor.
  • internet sipariş sistemi oldukça kötü. stoklarında olmayan bir ürünü sipariş verebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap