şükela:  tümü | bugün
 • motor sürücülerinin genellikle kasklarına sabitledikleri bir kamerayla sürüşlerini kaydedip, bir yandan da çeşitli konularda konuştukları videolar.

  ülkemizde de başarılı örnekleri var motovlog sayfalarının. ''motorcu muhabbeti'' ile başlayan, ''turkishrider'' ve ''speetfire'' ile devam eden kimi sayfalar takip edilebilir. ha bir de bence videolarının kalitesi bakımından diğerlerinden bir adım öne çıkan ''oz hayaller 2'' kanalı var.
 • (bkz: motorcu muhabbeti)
  (bkz: motor haydayan adam)
  (bkz: bol macera)
  (bkz: motorcu çırağı)
  (bkz: speetfire)
  (bkz: dıral dede)
  (bkz: motosikletten anlamayan adam)
  (bkz: yolcudur abbas)
  (bkz: oz hayaller 2)
  (bkz: turkish rider)

  ve hepsinin atası
  (bkz: altın elbiseli adam)
  (aea vlog değildir ama yukardakilerin hepsine esin kaynağı olmuş bir adam olduğundan eminim)

  hepsinin alanı, tarzı, aktardıkları birbirinden farklı olsa da ben oz hayaller 2'yi oldukça beğeniyorum. amerika yollarından yayın yapan bol macera ikinci favorim. motor haydayan adamla motorcu muhabbeti eküri gidiyor üçüncü sırada...

  e-dürt: (bkz: kemal tuğrul sümer)
  e-dürt 2: en eskisi oz hayaller olmakla birlikte, turkishrider ve motorcu muhabbetinin de başlangıçları hemen hemen aynı dönemlere denk gelmektedir. bunlar arasında scootercı olan bir tek oz hayaller var.
 • biraz önce keşfettim bu vlog türünü. müptelası oldum. keşke aralarında bir de bayan olsa dedim.
 • motorcu abilerin hayvanlarını ve kendilerini teşhir ettikleri ortamlardır.

  sadece abiler yoktur hem, bir adet de abla tanıyorum motovlog sahibi; süren bayan

  kendisi övünmek gibi olmasın kuzenim olur. biz hanım hanımcık pıtırcık hallerine alışmışken, trafikte on kaplan gücünde atarlarını da izlemiş olduk videoları sayesinde. iki tekerli herhangi bir araç yeterince güzelken, kullanıcısının kadın olması olgusuyla birleşince bence harika bir sinerji oluyor.

  velhasılı; tekeri düz bassın. daha beraber de gazlayacağımız günler gelecek.

  dip not; kendisi şu an çiçeği burnunda yazar olmak üzere. yakında gelir kendisi de doldurmaya başlar buraları zaten.
 • (bkz: tek tabanca)
 • yurdumda motosikletle trafiğe çıkmadan önce biraz izlenip, ne gibi trafik canavarlarıyla karşılaşılabilineceğine dair örneklerin de kanlı canlı görülmesini sağlayan videolardır.

  yukarıdaki vloggerlara ek olarak benim en beğendiklerimden birisi de owlcruiser. bunda tabii ki kullandığı motosikletlerin benim şu ara alabileceğim kuba superlight 200 ve gelecekte almak istediğim harley davidson iron 883 olmasının etkisi büyük.
 • bende hemen hemen her motovlog videosunu izlerim bir motorsiklet sahibi olarak. onların trafikte yaşadığı olayları ben de tecrübe ediniyorum. hatalarını görüp yapmamaya çalışıyorum.
 • güzel potansiyele sahip bir içerik sınıfı olmasının yanı sıra, o mikrofonu dışarı koyup tüm videoda seyircilerine rüzgarın çıkardığı "vuuuuuuuuu" sesini dinleten içerik üreticileri ve bunu izlemeyi kafası kaldıran seyirciler var. yapmayın etmeyin güzel kardeşim. ne güzel yolu izliyoruz, muhabbetini dinliyoruz. araya o "vuuuuuuuuu" sesini sokmayın. madem bu işe baş koydunuz, bari düzgün bir şekilde yapın.
 • yapmayı istediğim hatta bu uğurda telefonumu kaskıma bantlayıp çekimler yaptığım hede
 • yeni bir motovlog geliyor.
  (bkz: gezgin)
  (bkz: motovlog)
  (bkz: motorsiklet)
  kaba sakal moto vlog