şükela:  tümü | bugün
  • motor sürücülerinin genellikle kasklarına sabitledikleri bir kamerayla sürüşlerini kaydedip, bir yandan da çeşitli konularda konuştukları videolar.

ülkemizde de başarılı örnekleri var motovlog sayfalarının. ''motorcu muhabbeti'' ile başlayan, ''turkishrider'' ve ''speetfire'' ile devam eden kimi sayfalar takip edilebilir. ha bir de bence videolarının kalitesi bakımından diğerlerinden bir adım öne çıkan ''oz hayaller 2'' kanalı var.
  • (bkz: motorcu muhabbeti)
    (bkz: motor haydayan adam)
    (bkz: bol macera)
    (bkz: motorcu çırağı)
    (bkz: speetfire)
    (bkz: dıral dede)
    (bkz: motosikletten anlamayan adam)
    (bkz: yolcudur abbas)
    (bkz: oz hayaller 2)
    (bkz: turkish rider)

ve hepsinin atası
    (bkz: altın elbiseli adam)
    (aea vlog değildir ama yukardakilerin hepsine esin kaynağı olmuş bir adam olduğundan eminim)

hepsinin alanı, tarzı, aktardıkları birbirinden farklı olsa da ben oz hayaller 2'yi oldukça beğeniyorum. amerika yollarından yayın yapan bol macera ikinci favorim. motor haydayan adamla motorcu muhabbeti eküri gidiyor üçüncü sırada...

e-dürt: (bkz: kemal tuğrul sümer)
    e-dürt 2: en eskisi oz hayaller olmakla birlikte, turkishrider ve motorcu muhabbetinin de başlangıçları hemen hemen aynı dönemlere denk gelmektedir. bunlar arasında scootercı olan bir tek oz hayaller var.
  • biraz önce keşfettim bu vlog türünü. müptelası oldum. keşke aralarında bir de bayan olsa dedim.
  • motorcu abilerin hayvanlarını ve kendilerini teşhir ettikleri ortamlardır.

sadece abiler yoktur hem, bir adet de abla tanıyorum motovlog sahibi; süren bayan

kendisi övünmek gibi olmasın kuzenim olur. biz hanım hanımcık pıtırcık hallerine alışmışken, trafikte on kaplan gücünde atarlarını da izlemiş olduk videoları sayesinde. iki tekerli herhangi bir araç yeterince güzelken, kullanıcısının kadın olması olgusuyla birleşince bence harika bir sinerji oluyor.

velhasılı; tekeri düz bassın. daha beraber de gazlayacağımız günler gelecek.

dip not; kendisi şu an çiçeği burnunda yazar olmak üzere. yakında gelir kendisi de doldurmaya başlar buraları zaten.
  • (bkz: tek tabanca)
  • bende hemen hemen her motovlog videosunu izlerim bir motorsiklet sahibi olarak. onların trafikte yaşadığı olayları ben de tecrübe ediniyorum. hatalarını görüp yapmamaya çalışıyorum.
  • güzel potansiyele sahip bir içerik sınıfı olmasının yanı sıra, o mikrofonu dışarı koyup tüm videoda seyircilerine rüzgarın çıkardığı "vuuuuuuuuu" sesini dinleten içerik üreticileri ve bunu izlemeyi kafası kaldıran seyirciler var. yapmayın etmeyin güzel kardeşim. ne güzel yolu izliyoruz, muhabbetini dinliyoruz. araya o "vuuuuuuuuu" sesini sokmayın. madem bu işe baş koydunuz, bari düzgün bir şekilde yapın.
  • yapmayı istediğim hatta bu uğurda telefonumu kaskıma bantlayıp çekimler yaptığım hede
  • böyle tiplerin yaptığı vloglardır. koca tramvay ben geliyorum diye kornasını uzun çalıyor. tamam sen görmüş olabilirsin ama adam sana gıcıklığına çalmıyor. motorcu, koca tramvaya el kol hareketi yapıyor "ne ne" diye. şaka gibi lan. birde trafik ihlali yapmış ve ışıklarda motorunu ters yönde çevirip diğer yola girmiştir. kural da tanımazlar, derdi neymiş bi amına koyayım kafasında millete bulaşmalar falan. bu tip motorcular egoları yenemedikten sonra daha çok buna benzer videolar izleriz. trafikte hakkınız yeniyor orası ayrı bir konu ama böyleleri de dayağı hakkediyor. kayseri egm'den izleyen birileri varsa şu arkadaşa haddini bildirmeli. yaptıkları kabul edilebilir değil. ayrıca makiniste hakaret de mevcut.

bu motovlogcuların çoğunluğu neden kavga çıkarmaya meyilli anlayabilmiş değilim. hit almak için gelene gecene posta koymaya bayılıyorlar. yurtdışındaki örneklerini izleyin birazcık. bakın adamlar ne kadar sakin ve insanlara karşı nazikler. türkiye'de de güzel örnekleri var ama çoğunluk böyle.

edit: arkadaş videoyu gizlemiş :) izleyemeyen arkadaşları buraya alalım.

atarlı motorcunun kanalı da budur : https://www.youtube.com/…l/uc0aley0bimj13nps3o-k97a
  • kimse eklememiş, motovlog yapan hanım ablalarımız da var. onları da ben ekleyeyim.

(bkz: süren bayan)
    (bkz: gizmo vlogs)

bunlar benim bildiklerim, bilmediklerim varsa yeşillendirin, hem ekleyeyim, hem de takip edeyim. bence onları izlemesi daha zevkli oluyor. ehü.