şükela:  tümü | bugün
  • moussa dembele sayfasında kendisi için yazılanların buraya (yada mousa sidi yaya dembele sayfasına )taşınması gereken belçikalı orta saha. kendisi müthiş bir topçu olup son derece underratedtır. bileklerine son derece hakim , bir o kadar da güçlü olmasından dolayı birebir hatta 2ye 3e 1 mücadelelerde genelde topu mıknatısla ayağına yapıştırmışcasına tutar. son iki senedir kante ile beraber premier leagueteki en iyi performans gösteren 2 orta saha oyuncusundan biridir.
  • galatasaray'ın önlibero-ortasaha için düşünmesi gereken belçika'lı futbolcu.
  • seven nation army'nin melodisi sanırım en çok bu isme yakışıyor. önceden lig tv'de, artık s sport'ta tottenham maçları başlamadan önce sırf şu tezahüratı duymak için orijinal dile geçiyorum (oriinal dile geçince spiker ve yorumcunun sesi tamamen kısılıyor, tribünlerin sesi yükseliyor. çok daha net duyuluyor tezahürat).

ayrıca tottenham taraftarlarının özel bir sevgisi vardır dembele'ye. ligin en underrated oyuncularından biridir. izlerken o fiziğine, o cüssesine rağmen o kıvrak hareketleri nasıl yapabildiğine, dar alan becerilerinin nasıl bu kadar üst düzey olduğuna hayret ederim. uzaktan bakınca hiç de öyle bi oyuncu değilmiş gibi gözükse de dribbling yetenekleri bi merkez orta saha için epey gelişkindir. ayağından kolay kolay top alamazsınız. hayvan gibi güçlüdür, yıkmak çok zordur. a+ bir pasör olmasa da a sınıf bir pasördür. savunmayı savsaklamaz (poch takımında savsaklayan pek olmaz zaten), çalışkandır. oyun zekası iyidir vesaire vesaire... yeteneklerini anlatmaya gelmedim. izlemesi baya keyifli bi oyuncu dembele. o tuhaf koşuşuyla, kilolu gibi görünmesine rağmen o kıvrak hareketleriyle hem güldürür (en azından beni güldürüyor), hem de hayran bıraktırır. dembele böyle 3 kişinin arasından topla çıktığı zaman white hart lane tribünlerinde tek elimde bira varken ayağa kalkıp sinirli bir şekilde "mousa fucking dembele man! (çalım yiyen adamları işaret ederek) now, get the fuck out of his way!!" diye bağırasım geliyor. bana tuhaf bir haz veriyor bu adamı izlemek.

kuzey londra 1. ordu komutanı, ulu önderimiz mauricio pochettino da hayrandır kendisine. "tanıştığım beş deha futbolcudan biridir" demiştir dembele için. eski oda arkadaşı maradona, psg'den takım arkadaşları jay-jay okocha ve ronaldinho, ivan de la pena ve mousa dembele olarak saymıştır tanıştığı beş dehayı. "ona her zaman söylüyoruz, onu 18 ya da 19 yaşında almış olsaydık dünyanın en iyi futbolcularından biri olurdu. onu 18 yaşında almış olmak isterdim. biz iki buçuk sene önce buraya geldiğimizde dembele tamamen başka bir oyuncuydu. ilk sezon pek fazla oynayamadı. daima problemleri vardı, fiziksel problemleri. sağlık ekibimiz onu güçlü ve oynayabilen bir oyuncu haline getirdi. dürüst davranırsanız bana hak vereceğinizi düşünüyorum" diyor poch.

açıklamalarının tamamını okumak isteyenler için: http://www.espnfc.com/…-ive-met-mauricio-pochettino