şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cenk’in hatırına “runi” denen herife katlanmayı göze almışken hayretler içinde izlediğim belçikalı orta saha oyuncusu.
  adam komple futbolcu arkadaş, bugüne kadar nasıl birinci sınıf bir takıma gitmemiş hayret!
  büyük topçu, vesselam..

  ilave tanım editi: sözlükte ayar yememe sebep olan dembele.

  hazır editlemişken hakkında kaydadeğer birkaç kelime karalayalım.

  87 belçika doğumlu solak orta sahamız 18 yaşında hollanda'nın yolunu tutuyor, 2010 yılında ada macerası başlıyor ve iki senelik fulham cilasından sonra hala oynamakta olduğu tottenham'a 19 milyon euro bedelle transfer oluyor. şu an takımındaki altıncı senesi ve bu süre zarfında iki yüz küsür maçta sahaya ayak basmış.

  bütün bunlar olurken sözlükte kendisi için mousa dembele başlığı altında birkaç kayda değer entry girişi olmuş. ayrıca alakasız şekilde moussa dembele başlığında da kendisi için bir şeyler yazılmış.

  nihat'ın sociedad'ının kadrosunu hala sayabilecek biri olarak runi haricinde hiç bir topçusunu bilmediğim everton'un tottenham maçını izlemeye niyet ettik ama yıllar önce hindi sevdiğini söyleyerek bizle dalga geçen runinin maçını izlemek de pek içime sinmiyordu doğrusu. neyse, bu sırada dembele kardeşle tanıştık ve ardından ilk ayarımı da yedim. iyi ki saygılı bir yazara denk geldik de küfür falan yemedik. kendisine samimi olarak teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

  neyse ki daha kötüsü olmadı, ya ousmane dembele başlığına yazsaydım.!?

  işte bunlar hep acemilik.
 • kendisi yılların futbolcusudur.
  moussa dembele adında isminin yanlış açılmış bir başlığı bile vardır o derece meşhur bir futbolcudur yani.
  öyle böyle meşhur değildir.

  ben size bir futbolcu öneriyim onu izleyin;
  (bkz: lionel andres messi)

  edit : yukarıdaki arkadaşı tebrik ederim, hiçbir tepki göstermeden düşündüğünün üzerine düşünme becerisini kanıtladı.

  dembele gerçekten de çok iyi bir box to box oyuncusudur. konsantrasyon problemleri nedeniyle zaman zaman dalgalı bir performans sergilediği için bu yaşlara kadar çok da fazla elit sınıf içerisinde yer alamamıştır. lakin benim gibi football manager manyakları tarafından her zaman el üstünde tutulan futbolculardan olmuştur.

  dikine çalımlarını sevdiğim.