şükela:  tümü | bugün
 • mouse a uzanmak yerine, sadece klavye ile windows kullanmak...zorunlu olmadıktan sonra oldukça zevkli olur..hele yanınızda nasıl yaptığınızı anlamak için her hareketinize kasan bir yeni kullanıcı varsa..
 • eger yapilan islem sureklilik arz ediyorsa ve bunu laptop un touchpadinde yapiyorsaniz mouse gormemezlikten gelinip klavye ile yola devam edilir.... alisan icin rahattir...
 • mausu olmayan bir bilgisayarı; ağırlık çalışmak, muzlu süt yapmak ya da pembe dizi seyretmek suretiyle kullanma hali.
 • klavyede mouse tuşları ayarlanır,ama ömründe mousesız kalmamış bir acemi olarak neye ugradıgını şaşırır kişi(ben).sonra bir anda ömründe 3 kişiden fazlasını birarada online görmemiş icqde 5 kişinin online olacagı tutar**,mesajlar yagmaya başlar,onlara cevap yetiştirmeye çalışırken birsürü saçma sapan pencere açılır,mesaj atanlar "hadi be on saatte cevap veriyosun" diye baskı yaparlar*,açıklayana kadar 20 mesaj daha gelir,ekranda yanlışlıkla saga sola taşınmış ikonlar yüzer,fiş çekilir,sigara yakılır**.
 • kisayol canavarlari icin cok kolay olan durum.
  yillar yili en ucube kisayollari biliyom ne i$ime yarayacak diye benimle makara gecenlerden birisi o gece "-abi mouse'um cali$miyo, bilgisayar goctu..." dediginde, parmaklari et kesti idi alt, tab, shift ve f tu$lari arasinda, ben telefondan yonlendirirken. oh olsun...
 • (bkz: shortcut)

  denetim masanızda bir erişilebilirlikle alakalı başlık var ya, hani tekerlekli sandalyeli bir ikonu var. hah onnan halledebilirsiniz her türlü meseleyi. numara tuşlarınız mouse halini alacak. shift ve ctrl tuşları da bu mouse oynatma olayını hızlandırıcı veya yavaşlatıcı katalizör tuşlardır.

  yine de kısayolları kullanmak elzemdir. bir de linux'un mousesuz kullanılan bir işletim sistemi olduğunu iddia ederler ya ona yanarım. xwindow ortamında, netscape açınız da mouse olmaksızın hareket etmeye çalışınız bakalım başınıza neler geliyor?

  bırakın mouse'suz computer kullanmayı da monitörsüz kullanmayı deneyin. daha okkalı oluyor. harddisk gürültülerinden yapılan işlemin kestirilmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalıyorsunuz. benim ekran koruyucusu arada bir tırlatıyor da ordan biliyorum bu hadiseyi.
 • üniversite kütüphanelerinde yapılan eylem. mouse ya gitmez ya da tamamen devre dışıdır ancak kybele gibi programların f tuşlarıyla çalışma özelliği sayesinde bilgisayar kullanılmaz değildir.
 • (bkz: tab)