şükela:  tümü | bugün
 • stajımı tamamlamak maksadıyla, '93 senesinin üç buçuk ayı boyunca istanbul'daki beş yıldızlı otelinin italyan restoranında (bkz: piazza) çalışmış olduğum isviçre kaynaklı otel ve restoran zinciri. mövenpick dondurmaları dünyaca ünlüdür, tadına doyum olmaz, hatta beş yıldızlı otellerin büyük bir kısmı mövenpick dondurması satmakla övünür. dondurmaların haftada bir kez isviçre'den özel uçakla getirildiğini de eklemeli. 95-96 yıllarında türkiye'den ayrılan ve (maslak'taki) binasını princess hotels'e devreden mövenpick, şu anda tekrar ülkemize dönmeye hazırlanıyor(muş).
 • pragdaki otelde kalmistim. guzeldir, superdir, asiri diildir. dondurmasi superidir.
 • ocak ayı sonunda 4 levent'te açılan yeni bir butik otel ile tekrar ülkemize dönen oteller zinciri
 • 4.levent'te tekrar açılmış olan, dekorasyonuna hayran kaldığım oteller zinciri. placebo ülkemize geldiğinde bu otelde konaklamıştır. mövenpick dondurmalarından özellikle cevizli ve vanilyalısının tadına doyum olmaz.
 • istanbul 4 levent'teki movenpick'in otoparkından ciktiktan sonra basinizin dondugunu hissedersiniz. ne oldugunuzu sasarsiniz, bir an icin saglayamaz hale gelirsiniz. i$te boyle bir $eydir movenpick'e dair aklinizda kalan.

  (bkz: lunaparkta balerine binen mevlevi)
 • 19000 sayfalık bir prosedüre sahip oteller zinciri.

  http://www.movenpick.com.tr/
 • otellerinin bir çoğu 3 ve 4 yıldızlı olan zincir. mövenpick oteller, tüm dünyada "yemek" konseptli otellerdir. özellikle dondurmaları, dünyanın en iyisidir. bir keresinde yaklaşık 1.5 kg. cevizli dondurmasını bir oturuşta yemişliğim vardır. o zamanki general manager, resident manager, f&b manager ve banquet manager (ulan ahmet) arkadaşlara saygılarımı iletmek arzusundayım.
 • ust kadrosu iyi fakat garsonları berbat olan oteldir lakin eger bir is amaclı gittiyseniz isinizi yaptıracak yardım istiyecek bir tane adam bulamassınız bulsanız bile kacar buranın garson ya da elemanları..
 • "yemek"lerinin ünlü olduğunu okuyup şaşırdığım oteller zinciri. bir toplantı için gittim bugün, öğle yemeğinde aç kaldım, ondan diyorum. salçadan yapılmış bir domates çorbası, bol yağlı bir garip kuzu eti, tereyağlı bir elmalı tatlı.. son anda yukardaki acıdı sanırım ki söylemediğim halde 50 kişi içinde sadece bana cevizli dondurma geldi, kapanış hoş oldu.
 • istanbul subesinde bir sise biraya verilen 17 ytl ile 50 milletten adama "turkiye'de biraya 10 yuro mu veriyorsunuz" sokunu yasatmis oteller zinciri. buyuk banyolari seffaf cam ile cevreleyip oturma odasindan tuvalet fantazisi yasatan oda konseptleri mevcuttur; birbirlerine bardak toplatamayan garsonlarin birbirlerini "biz senin iq'nu cozduk abi, senin olayin buymus, yerini belirledik" diye asagiladiklari ilginc otel. isvicre'nin zincir otelinde garson atismalarina boyle bir cerceve gelmis ya, o 17 bin sayfalik prosedurun ne seviyelere indigini daha bir algiladim.