• beavis and butt-head ve snl mizahına aşinaysanız gayet eğlenebileceğiniz bir film. ayrıca "iğrenç, saçma sapan, garip, çok kötü, yarısında çıktım" gibi yorumlar yapmadan önce keşke izleyeceğiniz filmi azıcık araştırıp "r" rated olarak kategorize edildiğini de görseydiniz. foursquare'de check-in yapmaktan ya da twitter'da maç yorumlumaktan uzun sürmüyor inanın.

yani diyor ki:

r – restricted

"under 17 requires an accompanying parent or adult guardian. this movie contains some adult material and parents are urged to learn more about this film before taking their young children with them to see it.
    such films may contain rough and/or persistent violence and suggestive material, hard language and horror, crude sexual content, sexually-oriented nudity, and/or hard drug use.
    admittance to these films is prohibited for anyone under the age of seventeen unless accompanied by a parent or guardian. children under 17 or those who do not have ıd (including state ıds and drivers' licenses) are not allowed to attend r-rated movies unaccompanied by an adult."
  • absürt komedinin en absürt örneklerinden. (ben de "absürd" sanıyordum ama tdk "absürt" diyor, dedirtiyor.)

filmin iki sürümü varmış: birinde kısa filmler, bir senaristin bir yapımcıya kabul ettirmek istediği senaryo(lar?) üzerinden kurguya dahil oluyorken; diğer sürümde kısa filmler, internette hiç bulunamayan bir videoyu ararken izleniyor. benim "edindiğim" sürüm maalesef ikincisiydi. senaristin bulunduğu sürümün hangi grup tarafından yayınlandığını bilen, haber verirse sevinirim. (anlayan anlamıştır, teşekkür ederim. korsana hayır.)
  • son zamanlarda, ki bi 4-5 seneye tekabül ediyor bu son zamanlar, izlediğim en komik film. hele basketbol bölümü öldürdü bitirdi beni.
  • sadece basketbol bölümü hatırına bile izlenir bir film.
    bakmayın siz, "çok kötü film ama emma stone taş gibiydi" diyenlere.
    farklı bir şeyler görmek adına mutlaka izlenmesi gerekiyor.
  • olayların tümü pipi ve kuku eksenine bağlanıyor. bu hikaye gitmez heralde oraya derken bi bakmışsınız emeğine sağlık kardeş diyorsunuz.
  • ikinci bölümünde ikinci defa izlememe rağmen yine altıma kaçırmamı sağlayan film.
    sen ne piskopat bir anne babasın arkadaş bana öyle bir şey yaşattın ki ve olaya aslında çocuğun geleceğini düşünüp böyle bir eğitimi seçtiler zannedersin ama aslında onlar tüm lise yıllarında diğer çocukları ezen pisliklerdendi ve bunu sürdürmek için oğullarını kullanıyolar diyebilirsin yani ben derim.
  • film o kadar garip ki büyük ihtimalle merriam-webster sözlükleri weird kelimesinin anlamı olarak bu filmin adını yazmalı. kısa hikayelerden oluşuyor ve gerçekten garip ve saçma şeylerin yanında bir o kadar da saçma şeylerle karşılaşıyorsunuz. işin kötüsü ise aslında biraz düşününce burada işlenenlerin o kadar imkansız olmadığını ve gerçek hayatı biraz yansıttığını fark etmek sanırım.

garip olmasının dışında ilk 20 dakikayı atlatırsanız deli gibi yapışıyorsunuz ve size fazlasıyla eğlence vaat ediyor. gerçekten komik ve ilginç.
  • victory's glory ve homeschooled bölümleri çok iyiydi. tam eğlencelik film olmuş. bu tarz filmlerden hoşlananlar için kaçırılmaması gereken bir film.
  • " hiç bir şey üzerine derinliksiz, iğrenç, komik, kafa karıştırıcı" bir film çekilmek istenmiş ve çekilmiş. işte o film bu film. iğrenç olalım demişler olmuşlar. komik olalım demişler olmuşlar. daha ne olsun?

film sinema sanatı olarak "absürt" sınıflandırmasına konulabilir belki ama fikrimce absürt olmaktan öte amerikan toplum biçiminin absürt'ü normalleştirmeye ne kadar meyilli olduğunun bir gösterisi. naçizane fikrim olarak, ortalama bir sinema izleyicisi absürt filmlerden bir süre sonra sıkılır. yarısında çıkar, küfür eder falan filan. bu filmin ilginç bir özelliği sıkmadan sonuna kadar izletiyor kendini. sonunda hiç bir şey elde edememeniz, filmden hiç bir şey anlamamanız ya da bütün o iğrençliklere anıra anıra gülmeniz rahatsız etmeyecek sizi. film bittiğinde " ne yaptım lan ben? " demiyorsunuz. mideniz bulanmiyor ya da kafaniz karişmiyor. tek aklinizda kalan, sinema izleyicisi olarak, tüm oyunculardan beklediğiniz kalitede oyunculuk almış olduğunuz. yani filmi teknik olarak ele aldığınızda kurgudan senaryoya, oyunculuktan yönetime kadar her şey şahane. sanat olarak ele aldığınızda ise çöplükten farkı yok. ilginç bir biçimde rahatsız etmiyor ama.

velhasıl kelam filmi izlemeyenlere tavsiyem, sadece gülme beklentisiyle izlerseniz belki zevk alabilirsiniz, ama şöyle kalite bir film izleyim ufkum genişlesin diyorsanız otuzbir çekin, aha şuraya yazıyorum daha çok şey öğrenirsiniz. yinede değişik bir şeyler görmek istiyorsanız kaçırmayın derim. fikrimce son yılların gerçekten en ilginç filmi. saygılarımla farz ederim.
hesabın var mı? giriş yap