şükela:  tümü | bugün
  • filmleri detaylı olarak, türüne, temasına, geçtiği yer ve döneme göre arayabileceğiniz bir servis:

(bkz: http://www.movienr.com/)
  • ayrıca sitede yaptığınız hareketlere göre film tavsiyeleri almanızın, izlediğiniz ve izlemek istediğiniz filmlerin listesini tutmanızın mümkün olduğu site.

bir diğer artısı da izlediğiniz filmlere göre film zevkinizi analiz eden infografiğe profil sayfanız üzerinden ulaşmanıza imkan sağlamasıdır.
  • aramaya "ted" yazarsanız içinde "united" geçenler de dahil bu üç harfin yan yana bulunduğu bütün filmleri getiren, saçma sapan bir arama mantıksızlığına sahip site. çıkardığı sonuçlarda aşağı inerken de kendini kaybeden site. buna rağmen oyladığım 378 filmi imdb'den tek tek buraya aktardım ve bana hiçbir film önermedi henüz. "no movies for these criteria" diyor.

imdb'de 5'in altında puan alan filmler büyük ihtimalle kasıtlı olarak bu sitede bulunmamakta.

türkçe bir film aratıyorsanız şunu bilmenizde fayda var: filmin adını yazarken noktalı türkçe karakterleri kullanıp, noktasızları kullanmamalısınız. "düğün dernek" veya "dugun dernek" yazarsanız bulamıyor, "dügün dernek" şeklinde yazmanız lazım. ayrıca "leon" yazınca da meşhur filmi bulamıyor, "léon" ya da "the professional" yazmanız gerekiyor.

velhasılı kelam, sitenin seçeneklerini kullanarak belirlediğiniz konularda film bulmak için kullanabilirsiniz ama bu sitede film aratmanızı veya oylarınızı aktarmanızı tavsiye etmem.
  • (bkz: criticker)
  • imdb'deki rating listemi aktarıp aktaramayacağımı merak ettiğim site. bilenlerden yeşil ışık bekliyorum.
  • biyografi kategorisinde günah keçisi filmini sunan oluşum.
  • movienraphics tatlılığı için bile kullanılırdı, şimdi bi de yenilemişler, daha güzel olmuş. yapmayı vaad ettiği işi hakkıyla yapan, ıvır zıvır barındırmayan bir site. gittikçe de iyiye gidiyor. böyle gitsin.
  • harika bir site. listeleri olsun, türk filmlerine olan değeri olsun gerçekten başarılı. ama movienraphics yani kişiye özel istatistik bölümü uzun bir süredir güncellenmiyor.

bir an kapatacaklar mı siteyi korkusu kapladı bünyemi.
  • burada bu kadar övüldüğüne göre türk girişimi. çünkü övülecek bir tarafı yok. quora'da da biri önermiş, 6 türk upvote yapmış. kesin türk işi. henüz olmamış ama.