141 entry daha
  • şimdi bu tatlının değişik bir tarifini vereceğim.

iş bu tatlı gece gece beklenmeyen duygusallıkla beraber gelen reglin vücudu ele geçirip gece saat 02:00 de yaptırdığı bir tatlıdır.

gece gece ağlayarak mutfağa koşulur hemen dolaplara bakılır ne var ne yok diye yoksa korkarız ki bal kaşıklanacaktır ama şans yanımızdadir ki dolapta tereyağ, bisküvi, kakao, bisküvi falan vardır. e ne duruyoruz değil mi mozaik pasta yapsak ya.

hemen malzemeler karıştırılır mozaik pasta yapılır tam streç filme sarıp buzluğa atacakken dolabın kenarındaki ilaç kısmında zor zamanlar için sakladığım iki adet milka chocolate dessert görülür. parıl parıl parıldamaktadır. gözler dolu dolu olur. allam bak lütfen bana şaka yapma zaten karnım ağrıyo falan denir.

sonra bir bakarsın ki şaka değil. hemen birkaç parça gömersin orada ama daha bir sürü vardır zaten az önce mozaik pastayı yaparken çiğden de yemişsindir biraz krizin geçmiştir. sabaha kadar bekleyebilirsin. sonra aklına dahiyane bir fikir gelir, lan bu zaten benim hayatımda en sevdiğim çikolatalardan biri, mozaik pasta da en sevdiğim tatlılardan biri. e ne duruyorum ? bunları karıştırsam ya denir. gözler yine dolu dolu olur.

sonra milka chocolate dessert ün kalan parçaları eritilir ve mozaik pastaya karıştırılır, öylece dondurulur.

sabah bu tatlı çayla beraber yenir, zevkten duvarlar tekmelenir.
81 entry daha
hesabın var mı? giriş yap