şükela:  tümü | bugün
 • urla'dan çıkıp mahrem markası ile damaklarımızı şenlendiren butik şarap üreticisi.

  web sitesi
 • mahrem gibi bir markayı bize sunan kutsal firma.

  bir tannatları var ki anlatılmaz yaşanır.
 • öyle bir çılgınlık ki; siyah üzümden beyaz şarap yapıyorlar.
  öyle bir çılgınlık ki; 2 üzümü eşleyerek ortaya çıkmış melez bir üzüm türünden şarap yaparak ilk kez şişeleyen oluyorlar.
  öyle bir çılgınlık ki; türkiye üreticileri tarafından kullanılmayan bir üzümü kupaj yapmak için bağlarına ekiyorlar ve fakat öyle bir şarap alıyorlar ki bu üzümden monosepaj olarak ilk şişeleyen oluyorlar bir de bu üst segment şarapları oluyor.

  italyan bir winemaker ile çalışıyorlar. deneysel çalışıp, şahane ürünler çıkarıyorlar.
  bir de şahane pazarlama müdürleri ile bize gülümsüyorlar.
  mütevazi olduğu kadar başarılı, başarılı olduğu kadar gelecekte yerli şarap üretiminde büyük rol üstlenecek bir şarap üreticisi kendileri. urla bağ rotasındaki, -bence- en önemli bağ. her şeyleri o kadar iyi ki, tek eksiklikleri olan bağ restaurantı hiç üzmüyor.
  yakın zamanda her gün tek bir italyan yemeği ile hizmete girecek retaurant sözü de vermişlerdir aynı zamanda.
 • şirketin sahibi olan nimet arif kurtel ayrıca yarış atı yetiştiricisi ve at sahibidir.
 • şarabın anavatanı olan anadolu topraklarında kurulmuş pek çok şarap üreticisinden birisi. iyi niyetle iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama ne kadar iyi olduklarını zaman gösterecek. çünkü özellikle son 10 yılda bu topraklarda çok iyi üreticiler ortaya çıktı ve çok üst düzey şaraplar yapmaya başladılar. siyah üzümden beyaz şarap yapmak gibi sıradan konuları abartmamak lazım.

  not: bütün üzümlerin şırası beyazdır. sıkıldıktan kabukları ve çekirdekleri ile bekletilirlerse siyah üzümlerin şırası renklenir.
 • kıt bilgisiyle ve abartarak reklam yapmaya çalışan yazarların sevdiği şarap üreticisi.
 • dun tesadufen tanistigimiz sarap markasi. mahrem in kirmizi 2009 uretimini sisesinin de guzelligi icin denemek amacli aldik. bize mi bozugu denk geldi veya gercekten mi kotuydu anlamadik ama sisenin yarisini doktuk. inanilmaz mat ve koyu renkli, buruklugundan dudak buzen bir sarap. logosu ve sisesinin guzelligine aldanmamak lazim.