şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gael garcía bernal ve malcolm mcdowell gibi oyuncuların yer aldığı 2014 yapımı komedi dizisi.

  senaristleri arasında roman coppola ve kuzeni jason schwartzman da bulunuyor.

  dizinin alt başlığı "sex, drugs, and classical music".
 • oldukça güzel başlamış dizidir.
  yazarlar sağlam içerik sağlam, baya tutar gibime geliyor.
 • temasi itibariyle oldukca orijinal bir yapim olmustur. ustelik dizide komedi unsuru en ufak bir siritma gostermiyor.
 • pilot bolumu ile begenimi kazanmis yeni dizi. e ama yeni bolumu ne zaman gelir ki diye bekliyorum su an.
 • fazla rağbet görmemiş olabileceğini düşündüğüm yeni tv dizisi. pilot bölümün üzerinden iki hafta geçti ikinci bölümden hala ses seda yok.
 • nisan'da yayınlanan pilot bölümünden sonra, imdb'ye göre 23 aralıkta gösterime girecek olan dizi. treme'den sonra (metin olarak aynı altyapıda olmasalar da) aynı seyir hazzını duyabildiğim tek dizi oldu açıkçası. adapte edildiği öykü ve öykünün yazarı blair tindall hakkında yazılmış bir eleştiri de telegraph'ta yayınlanmış: http://www.telegraph.co.uk/…boe-in-your-pocket.html
  esas soru da aslında eleştirinin alt metnini oluşturuyor. blair tindall'ın hayatını mı izliyoruz, onun kurmacasını mı? bir şans verin, bir an önce izleyin derim.
 • pilot bölümü heyecan veren dizi. inşallah tutar da bir sürü sezon böyle harika şeyler izleriz.
 • hakkında şöyle de bir yazı neşredilmiş:

  http://www.rollingstone.com/…in-the-jungle-20141222
 • oldukça dinamik ilerleyen, asla sıkmayan, kısacık bölümleriyle bir parmak bal çalmış hissi veren yeni favori dizim. müzikleri söylemiyorum bile.
 • favorilerimin arasına sağlam bir giriş yapan amazon studio'nun eseri dizi.

  --- spoiler ---

  lola kirke* çok iyi oynuyor daha doğrusu role çok iyi uymuş. mimikleri, dudaklarının şekli konuşmasındaki hafif paytaklık beni nedense çok etkiledi. bildiğin etkilendim kızdan... ağız ve çene yapısı itibariyle obudayı eline aldığında sanki onunla doğmuş gibi duruyor. öyle bir doğallığı var.
  gael garcía bernalrodrigo karakterinde biraz zorlanıyor, sanki altında kalıyormuş gibi geliyor ama belki de yansıtması gereken kişi böyle diye düşünmüyor değilim. ama bundan sonra da başkasını görmek abes kaçacağından ve 10 bölüm gibi normal uzunlukta bir sezonla kanımın ısınmasını sağladı kendisine, ikinci sezonda neler olacağını merak ediyorum, nasıl bir konu işlenecek rodrigo üzerinden.
  bir de gloria karakterini çok iyi seçmişler. konuşması ve duruşu o kadar rahatsız ediyor ki beni (yanlış anlaşılmasın, oynadığı karakterin böyle durması gerekiyor) kendisine de ayrı bir saygı duydum..

  final bölümündeki öpüşme sahnesi, izlediğim en doğal ve iyi öpüşme sahnesiydi diyebilirim
  --- spoiler ---

  benim top 10 listeme rahatlıkla giriş yaptı. aslında bu kadar iyi bir dizi beklemiyordum başlarken, belki de beklentiyi düşük tuttuğumdan dolayıdır ama şundan eminimki piyasada olan dizierin (ciddi anlamda fazla sayıda) çoğundan çok ve çok daha kaliteli.

  aslında yayınlanmakta olan house of cards, game of thrones, true detective, black sails, suits(sezonun ikinci bölümü), hannibal, vikings,da vinci's demons, sherlock gibi dizilerin yanında benim için top 10'in son üyesi olacak.