• global english'in bugunku hurriyet ik gazetesine verdigi ilanin kopartan cumlesi. ilanin ik gazetesinin kurs reklamlari olan sayfasina verildigini ve altta bizi arayin seklinde bisiler yazdigini goz onunde bulundurunca uzun sure olayi anlayamadim (hala da anladigimdan emin degilim). mr. and mrs. brown went to the sea side cumlesindeki sea'nin uzeri karalanarak other yapilmis. sanki olumleriyle dalga geciliyor. bu olamayacagina gore bu adamlar farkli yontemlerle ingilizce ogretiyolar ve olay sadece bunun reklami diye dusundum. ama soyle de yaziyor: aci kaybimiz. mr. & mrs. brown'u kaybettik. mr and mrs brown went to the other side. onlarla ingilizce ogrenmek icin cok cabaladiniz ama olmadi... huzur icinde yatsinlar, sevenlerine taziyelerimizi sunariz.
    fotograflari da var. ama okuyucuya 'olmadi' dendigine gore 'bu kotu bi ingilizce ogretme yontemi, gelin bizim yontemle ogrenin' diyo olabilirler (gerci bu yonteme dair bisey yazmiyo). ayrica sirf bununla ilgili merakimdan websitelerine girdim, farkli bi ogretme yontemleri filan yok. acaba 'olmadi' cunku zavallilar oldu mu deniyo. yok o da olamaz zira ilan kurs reklamlari sayfasinda, belli ki bi reklam. bu reklam benim icin cok komplike, hani nerdeyse adamlari arayip sorucam 'bu bi reklam mi yoksa ogretmenleriniz mi oldu' diye. aramisken bir de ogutte bulunurum 'reklaminizi anlayamamis olabilirim ama madem dil ogretiyorsunuz ilanlarinizda imla hatalarini azaltin, mesela ingilizce'nin i'sini buyuk yazin' diye.
  • simdi ben dusundum tasindim ve bunun bi reklam oldugunu anladim. konuyla ilgili bilissel (cognitive) hatami priming'e (turkcesini bilmiyorum iste) bagliyorum. aci kaybimiz baslikli ilani ne sayfasinda ya da ne gazetesinde olmayan gorup olum ilani sandiktan sonra reklam oldugunu kabullenmem kolay olmadi. ama kim demis ingilizce ogrenmenin icine mr. and mrs. brown girince ingilizce ogrenilemez diye? ''ingilizce'' yazamayan kurs demis. mr. and mrs. black'li kitaplari var da sihir mi yaratiyo acaba.
    ayrica bizzat tanidigim bi mr. brown var benim. ayip diil mi other side mother side boyle garip bi ilan vermek.
  • mr. and mrs brown öldü cok cabaladılar ,hep ugrastılar bize ingilizce ögretebilmek icin ama olmadı... sevenlerine bassaglıgı diliyoruz.(meydan bize kaldı.).ne alakası var yaw...
  • (bkz: her nefis ölümü tadacaktır)
    (bkz: külli nefsin zaigatül mevt)

ya olacağına bak sen
    ömrün ne kadar deniz kenarında geçerse geçsin, olacağına bak sen.

ya

yaaa
  • recipe in piece mr.& mrs. brown
hesabın var mı? giriş yap