şükela:  tümü | bugün
 • manu chaonun son ve muhteşem albümü proxima estacion esperanzadan harika 1 şarkı. şu sıralar zırt pırt mtvde klibi de gösterilmekte olan şarkı tamamen ilk albüm clandestinodaki bongo bong şarkısının formu üzerine kurulmuştur. harikadır, muhteşemdir, vs...
 • bob marleye ithafen yazılmış şarkının sözleri de aşağıdaki gibidir:

  sometimes i dream about reality
  sometimes i feel so gone
  sometimes i dream about a wild wild world
  sometimes i feel so lonesome

  hey bobby marley
  sing something good to me
  this world go crazy
  it's an emergency

  tonight i dream about fraternity
  sometimes i say: one day!
  one day my dreams will be reality
  like bobby said to me

  hey bobby marley
  sing something good to me
  this world go crazy
  it's an emergency

  hey bobby marley
  sing something good to me
  this world go crazy
  it's an emergency...

  tonight i watch through my window
  and i can't see no lights
  tonight i watch through my window
  and i can't see no rights
 • radyo eksenin jenerik muziklerinden biri..
 • farklı aksanlar konusunda deneyimli olduğumu düşünmeme rağmen, sözlerini okuyana kadar
  "hey bobby marley
  sing something good to me"
  bölümündeki bobby marley kısmını anlayamamış,
  sing something good to me kısmında ise penceremden baktığımda yıldızları görmek istemiş, hava kirliliğinden dileğim genellikle yerine gelmemiştir. bu dileğimin manu chao'nun penceresiyle hiç bir alakası oomadığını da belirmek gereği duyuyorum.

  ama neymiş:

  this world go crazy
 • (bkz: mr jones)
 • aziz kedi yüzünden manu chao'nun stüdyo versiyonunda "eeeboobi maaleee" diye söylediği nakaratını aylardır ebola oldum anne şeklinde söylemekten kendimi alamadığım nefis şarkı.. konser versiyonunda ise radio bemba bu kısmın üstüne kıçlarını yırtarcasına "bob marley's in the house" diye bağırmaktadırlar ki nefis bir ambiyans oluşturur..
 • duyduğu taktirde rahmetlinin mezarından kalkıp gözyaşları içinde manu chao abimizin boynuna sarılacağı parçadır, reggae'ye bir saygı duruşudur, muhteşemdir.
 • ders çalı$ırken duyulmaması gereken bir eser. $arkı demedim dikkat ettiyseniz. zira uluslararası iktisat çalı$ırken duyulduğunda, "sokarım dersine, hayat geçip gidiyor" tribine girip, dolaptan bira alıp, dersi bırakıp kendinden geçmye sebep olabilir bu $arkı. hey manu chao, al bob'u* da gel, güzel bir $arkı söyleyin bana, dünyanın derdini bırakıp takılmamıza bakalım.
 • sevgilisinden ailesinden uzakta vatani görevini yapmakta olan bünyelerin kesinlikle gece gece dinlememesi gereken şarkı. naptın be abi. yarın sabah karargahta birilerinin emirlerini yerine getireceğim rabbim ne büyük tezatlar içerisindeyim. manu chao abi gel al götür beni lütfen. bana güzel bir şeyler söyle lütfen. hasreti kalbimden uzak tutmanın yollarını anlat bana, dertlerimi unutmanın yollarını. kardeşliği anlat bana, kardeşin olayım. mutluluğun resmini çiz bana oscar, ne olur, mutlu olayım.

  it's an emergency.
 • manu chao abimiz bu $arkinin klibine de ispanya'daki basklar'in milli takimlari saydiklari athletic de bilbao formasiyla cikip yine azinligin, ezilenin yaninda olmayi surdurmu$. $imdi dikkatimi cekti. kocum benim.

  http://www.youtube.com/watch?v=i2v_xy-wsjs

  bi de az once gordum ki; gecen sene ders cali$irken duyunca gidip dolaptan bi bira kapip "sikerim dersini de dunyasini da" demi$im. iyi yapmi$im. aradan bi sene gecti. artik final, vize, okul falan yok ve yine bi bira aldim dolaptan. ba$li ba$ina icme sebebi lan bu adam.