şükela:  tümü | bugün
 • lost'da sevilen karakterlerden biridir mr eko. koyunca oturtan bi tavrı olması da bunda etkilidir zannedersem
 • gozlerini belertmesiyle odleri koparan, varligiyla diziye renk getiren karakter. daha cok mr. eko istiyoruz
 • (bkz: eko)
 • --- spoiler ---
  dizinin 2. sezonuna renk getireceği kesin gibi, ismi ilginç geliyor, eko - echo olarak değerlendirirsek bu adamın neyi eko ettiğini iyi düşünmek lazım lakin konuşmaları oldukça veciz ve din bilgisi yüksek bir hali var, bunların üstüne incil'i bulması, locke'a old testament'tan bahsetmesi ve ölenlerin ardından 40 gün yas tutması ve sopa/asa arası bir nesneye sahip olması eklenince insanın aklına incil'deki bir peygamberi * getirmiyor değil.
  az da konuşuyor kendisi, insanın michaelangelo olup ''konuşsana musa!'' diyesi geliyor, heykel gibi adam.
  --- spoiler ---
 • birileri mr ed benzetmesi yapmış olmasına rağmen yırtıp parçalamamış bir karakterdir. ortamda silah zulası olmasa bu adam herkese sözünü rahatlıkla dinletebilir. jin ormandan "avırz avırz avırzz!" diye göt korkusuyla fırlayınca aklında bu adam yoktur da kim vardır. "güvenlik sistemi"yle karşılaştığında locke'un suratındaki korku ve çaresizliği bu adam karşılaştığındakiyle bir mukayese edin derim.
 • kendisi nijerya asıllı bir jungle insanı. "adam resmen bu ada için doğmuş" yazılı bayrağı bebekten lolipop alır edasıyla locke'dan almıştır kendisi. charlie'nin deyimiyle bir jesus stick'i var. ayrıca adada en ilkel giyinen insan. adaya düştüğü günden beri hep aynı gömlek, boku çıkmış artık paramparça bir bez parçası olmuş, ama amcamın umrunda bile değil. bir de flashbacklerinden öğrendiğimiz din unsurlarını da bu görünümüne katarsak kendisi lost adasının halis mulis peygamberi oluvermiştir.
 • gülümseyince nurla dolan, karizmatik aksanlı yarma...
 • --- spoiler ---
  2. sezon 21. bölüm promolarından anladığımız kadarıyla gözlerini faltaşı gibi açarak "hülüleeeaaaa" diye anırarak maymun gibi uçurumdan atlayarak mefta olacağa benzeyen insan.* bok yoluna gitmemesi düzgün bir sebeple ölmesi en büyük beklentimiz. ruhu şimdiden şad olsun.
  --- spoiler ---

  geç gelen edit: göt oldum
 • --- spoiler ---

  hatch'in içinde, bilgisayarın bulunduğu kubbeye giden yer altı tünelindeki 20 santim genişliğinde blast door'u (adı üzerinde ulan) iki dinamitle patlatabileceğini sanan, fitili ateşledikten sonra da dinamitlerin iki metre ötesine siper alan öküz aleyhisselam.
  sırf irilikten kurtarmaktadır. yok ki jesus stick ile eşşek sudan gelene kadar dövecek.

  --- spoiler ---