şükela:  tümü | bugün
 • türkiye' de satışa çıkmış haberimiz olmadan. ingilizce tabi ki. türkçe çevirisi yok henüz. d&r' da %25 indirimli olan 54,73 tl fiyatıyla satışta. idefix' e bakarsak %33 indirimle 48,89. tl hey maşallah.
 • dun bitirdigim kitap.
  oncelikle stephen king in bir constant reader i olarak hayal kirikligina ugradim. tarzinin tamamen farkli olmasi bir yana king sanki o ozel dokunusunu kaybetmis. hikaye akici ama surukleyici degil.
  belki de cok yuksek olan beklentilerimi karsilayamadigi icin bu hayal kirikligi.
  sonuc olarak eger king tarzi seviyorsaniz bu kitabi atlayabilirsiniz *
 • altın kitaplar türkçeye çevirmiş ve dr'da önsiparişi başlamış. meraklılarına duyrulur;

  http://www.dr.com.tr/…-gerilim/urunno=0000000626656
 • yazarın mudavımi olup da bunu okuduguna pısman olanlar lıstesı varsa bir yerlerde, adımı yazdırmak isterim. o derece.
 • sai king'in en kötü romanı. roadwork'ten bile kötü o derece.
 • 2000'lerin başında gerileme dönemine giren stephen king'in son romanlarında bir toparlanma vardı. bay mercedes de o toparlanmaların bir meyvesi. king, katil-polis kovalamacası konusunda çok kitap yazmış biri olmadığından kitabı temaya yakın olmayan bir yazarın kitabı olarak değerlendirmek lazım. bu bakış açısıyla da son derece doyurucu bir kitap çıkıyor ortaya. o eski, ilk 100 sayfada hikayeye bir türlü giremeyen king özelliği de bu kitap için geçerli değil. ayrıca hitchcock'un masanın altındaki bomba teorisini de başarıyla kullanmış.
 • burayı okuduğumda elimde öylece kalakaldığım kitap. bir süre dolaştım kitapla. pek iyi şeyler söylememişler hakkında dedim boşver workingdays otur başla okumaya.. ve şaşıracaksınız ama beğendim. kitabın içeriğini anlatmayacağım fakat, demişler ya stephen king'in en kötü kitabı diye. ben kitapta stephen amcayı hiç görmedim açıkçası. sanki ilk kitabını yazan farklı bir yazar okuyorumuşum gibi hissettim. kitap yazın olarak başarılı, hikayenin içine giriyorsunuz ve başlıyorsunuz izlemeye film gibi. beğendim ben tavsiye de ederim. gerilimse ondan da var azıcık..
 • nedense çok sevdiğim kitap olmuştur. stephen king'in hastasıyımdır ve kitaplarını sürekli okumaya çalışırım. bay mercedes'i de aldıktan kısa bir süre sonra hemen bitirmiştim. çok akıcı bir anlatımı vardı stephen king'in bu kitapta. belki de bu tarz yazmak onun işi olmadığı için yüzeysel gideyim, pek derinlere gitmeyeyim demiştir hata payını azaltmak için. çünkü kitabın sonunda bile kitabı yazarken yardım aldığını ama yanlış yazdığı bölümler olduysa da o kendi anlama kabiliyetinin güçsüz olmasından kaynaklandığını söylemiş. ben yine de çok beğendim kitabı. basit, sade ve hoş. okunabilirliği yüksek, sizi saran ve bir çırpıda bitecek bir kitap.

  --- spoiler ---

  kitapta ciddi ciddi janelle'in öldüğü bölümde üzülmüştüm. bir king romanında bu kadar içimin burkulacağı aklıma dahi gelmezdi.

  --- spoiler ---

  kitabın örgüsü güzel. klasik bir kedi-köpek kovalamacası. katil bu sefer daha dikkatli, daha kurnaz ve zeki. bill'i okurken nedense aklımda hep breaking bad'deki hank schrader karakteri canlandı. hep o karakteri yakıştırdım ona ve bu benim için daha zevkli hale getirdi kitabı. kitaptaki kovalamaca ve takipler tahmin edebileceğiniz gibi ama zekice kurgulanmış. kitapta bir sonraki adımı tahmin edebiliyorsunuz, pek ters köşe yok -hatta hiç yok- ama kurgulanış çok zekice. ben yine de stephen king'in iyi bir iş çıkarttığını düşünüyorum.
 • üçlemenin ilk kitabı. yav niye kimse yazmamış üçleme olduğunu ona da şaştım doğrusu. mr mercedes iyi kitaptır. stephen king'in tam bir makine olduğunun da kanıtıdır adeta. adam hala tıkır tıkır fıstık gibi yazıyor yani ne denilebilir ki başka.
  ayrıca kamyonla birilerine dalma terörü ilk kez, bu kitaptan önce mi sonra mı oldu hep merak etmişimdir. böyle bir terör eylemi revaçta artık bu dünyada! lanet olası pislikler!

  (bkz: bill hodges trilogy)
 • stephen king'in sırf gelir olsun diye, öylesine yazdığını düşündüğüm; sıradan, çerezlik bir kitabı. standartlarının epey altında.