şükela:  tümü | bugün
 • görünüş olarak berbat duruyor lakin ne kadar bu işle ilgilenen kişiyle konuşsam bunun hep daha fazla büyüme isteğinin sonucu olduğunu söylüyorlar. yani bir nevi egolarini tatmin edip üstünlük kurmak. bacağına pantolon giyemiyorsun diyorum sen anlamazsin diyorlar. hakikaten pantolonlar olmuyor çünkü bel ince bacaklar cok iri. bu isten cok para kazananlari es geciyorum ama sadece hayatini idame ettirenleri anlamıyorum. saplantili bir hastalik gibi. bu dediklerim ciddi yarismalara girenler icin. onlarin para kazandiklari filan yok. bir tanesini cok yakindan taniyorum.
 • steroid falan siktir et. o nasıl kilot dedirtmiştir.
 • muhteşem bir vücut. yarışmanın kategorisini ve amacını karşılayan bir vücuttur kısaca.
  130 kg dolaylarında vücutların yarıştığı bir müsabakada plaj kaslısı tipleri görmeyi beklemek zaten saçma bir şey. ona daha yakın olaylar için şöyle bakabilirsiniz.

  (bkz: men's physique)
  (bkz: 212 olympia)

  mr. olympia'da üst insana yakın bir şekilde gelmeniz gerekir. birinci öncelik büyük olmak, ikinci öncelik ise estetik olmaktır. kendi nazarlarında büyüklerin en estetiğini seçerler çünkü zaten neredeyse katılan herkes büyük.
 • korkunç
  her kasın teeek tek belli olmasının yarattığı çekici(!)liği anlayamıyorum.
  atletik vücut iyidir. spor yapıp düzgün beslenince sağlıklı ve hoş görünüm mümkünken, bu tarz gelişim(!)leri aşırı buluyorum.
  t: proje vücuttur.
 • tamam bu adamın vücudu itici bu adam steroid kullanıyor kendine zarar veriyor. e sen ne yapıyorsun? düzenli spor beslenme yapıyor musun? yoksa elde bira bir yandan cips sözlükte mi takılıyorsun? o adamın yaptığı zararlı ise seninki de zararlı. hiç değilse adamın işi bu işinin gereğini yapıyor.
 • bu tip konularda yapılan yorumlara çok gülüyorum.

  adamlar senin ömrün boyunca erişemeyeceğin derecede bir emek ve azim ile bir seviyeye geliyor ve sen kalkıp ama iğrevvnçç diyorsun.

  o yarışmada bulunmaya hak kazanan bir avuç insan, bu işle ilgilenen milyonlarca insan arasından seçilen en iyiler ve inan senin benim düşüncelerimiz kimsenin sikinde bile değil.

  sumocuların vücudu bence iğrenç, boksörlerin yaptıkları hiç sağlıklı değil ve evereste tirmananlar bence gerizekalı.

  mr olympia yarışmacıları zaten komple yıkık. bir sen ve ben efsaneyiz.

  hadi kutlayalım!
 • öncelikle hepiniz şunu okuyun, hatmedin, şerhlerini tartışın: https://www.bulimia.com/…e/evolution-of-mr-olympia/

  bugün futbol diye izlediğimiz şey futbol değil, sinema sinema değil, müzik müzik değil, iletişim iletişim değil, aile aile değil, siyaset siyaset değil...

  hal böyleyken de mr olympia da şarlatan(lık)dan başka bir şey değil. yıllar içinde protein firmasıydı, ilaç firmasıydı, dergi kapaklarıydı, hollywood'dı derken patates yumrusu gibi adamları bize estetik, ideal erkek vücudu diye dayadılar. endüstriyel tavuk ne kadar tavuksa endüstriyel vücut geliştirmeci de o kadar sporcu, o kadar estetik, o kadar doğal.

  ter ve göt kokusu içinde gün boyu ağırlık kaldırıp aynaya bakan ibişlerin azmine saygı duymalıymışız. kendi dışında kimseye zerre faydası yok ama orasını burasını şişirdi diye saygı duymalıymışız. şimdi başka bir ibiş gelip diyecek ki senin kime faydan var. ah ibiş ah. bana da saygı duyma zaten. ama orasını burasını şişirmek için gün boyu çalışan adama da duyma. kendine saygın olsun ki bunlara saygı duyma. akıllı ol. mercimek olma.

  edit:
  buyrun birkaç kaynak daha:
  https://www.youtube.com/watch?v=ey9qymlzbfi
  https://www.skinny2fit.com/…lution-of-bodybuilding/

  arnold'un (ki kendisi de aslında pek farklı değil eleştirdiklerinden ancak yine de geçen 40 yılda bile uçurum var) dilinden: https://www.youtube.com/watch?v=pnpt7han0se

  https://babbletop.com/…rst-bubble-gut-bodybuilders/

  endüstrinin bir ucu da bunları üretiyor bugün: https://www.youtube.com/watch?v=gxfi8mh5i6i

  bu kaslar aynı oranda güç üretiyor mu peki? tabii ki hayır: https://www.telegraph.co.uk/…lders-study-finds.html

  bu abimiz de dursun, gençlere örnek olsun: https://www.youtube.com/user/heibiondo83
 • obezlerin ve çubuk krakerlerin beğenmediği vücuttur.

  (bkz: abi ben böyle şişmek istemiyorum o yüzden ağır çalışmıyorum)
 • yine yeniden bir boktan anlamayan averaj hayatlar yaşayan amsalak bebelerin eleştirdiği güzide sporcudur. 15-20 yıl boyunca aynı disiplinle beslenen ve antrenman yapan insanlara laf söylemek sizin haddinize mi ?

  spor salonuna sadece karı kız kesmek için gelen, biraz vücut yapsamda kumsallarda hatunlarla cilveleşsem diye vasat hayallere sahip insanların eleştirmesi bir hayli komik.

  bu emeği ve disiplini ancak vücut geliştirme ile gerçekten yaşayan ve müsabık olan insanlar anlayacaktır muhtemelen. gerisi sadece boş yorumlar ile kendi fakir düşüncelerini süsleyecektir.

  siz lig tv açıp ağzınızdan salyalar ile küfürler saçarak maç izleyin en azından gerisine karışmayın.

  bırakın insanlar yaşamak istedikleri hayatı yaşasın. yargılanmak istemiyorsanız yargılamayın.

  edit: pipi esprisi yapan arkadaşlar pct diye birşey var.