şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de 26 ağustos'ta gösterime girecekmiş. mark waters'in filmografisine bakınca çokta iddialı olacağını düşünmüyorum. ama müzikleri için aynı şeyi söyleyemem.
 • içinde barındırdığı yeter sayıda penguen ile izlenecekler listeme elini kolunu sallayarak giren jim carrey filmi. filmde dikkat çeken isimlerden biri de carla gugino. türkçe seslendirmeli bir fragmanı da varmış.

  aynı zamanda richard atwater ve florence atwater tarafından yazılan ve ilk olarak 1938'de yayınlanan bir çocuk kitabıymış. film de bundan uyarlanmış zaten.

  --- spoiler ---

  kitapta 1930'larda stillwater'ın küçük bir kasabasında yaşayan fakir boyacı popper ve ailesinin hikayesi anlatılıyormuş. popper'ler hiç ummadıkları bir anda penguen sahibi olurlar, yalnızlık çekmeye başlayan penguene hayvanat bahçesinden bir eş bulurlar ve on bebek penguen daha böylece hikayeye katılır. işler daha fazla kontrolden çıkmadan popper'ler tüm bu olup bitenler için bir çözüm bulmalıdır.

  --- spoiler ---

  (bkz: apartmana penguen sığınması)
 • imdb'ye göre türkiye'de 26 ağustosta gösterime girecek, heyecanla beklediğimiz jim carrey filmi. kamera arkası ve gala görüntüleriyle iyice meraklandırmıştır.
 • bütün komik sahneleri fragmanda verip, bize izleyecek bir şey bırakmayan jim carrey in son filmi.
 • coluk cocukla da gidilebilecek vakit gecirmelik eglencelik film. ama kesinlikle sadece yetiskinlerin anlayabilecegi, hatta hala aklimda kalan cok ince esprilerin oldugu yerler de var. salonun yarisi cocuklu aileler oldugundan kimse anlamayip benim kıs kıs gülmek zorunda kaldigim espriler gibi. bunun yaninda apis arasina top carpma, ossurma gibi komiklikler de var, ki bu durumlarda geriye cekilip 'evet biraz da cocuklar gulsun' diyebiliyorsunuz. dengeyi guzel kurmuşlar. ayrica turkiye de bu filmde de altyazi olayi varsa ona gidin, jim carrey'e dublaj yapan carpilir. bildigimiz jim carrey oyunculugu yine var ama abartili degil ve bu cok guzel olmus. ve evet, ilk kez bu filminde bu adamin yaşlandigina sahit oldum. bos zamaninizda yegenlerinizi, cocuklarinizi da alip gidin hem siz, hem de onlar eglensin.
 • türkçe adı, babamın penguenleri olan film.
 • muhtemelen içindeki the beatles göndermelerini salonda fark eden tek kişi olduğum, daha çocuklu ailelere yönelik olmasından dolayı klişe ve kimi açılardan abartılı bir hikayeyi anlatsa da güldürmeyi ve "ah canım" dedirtmeyi başarmış bir filmdir. film hakkındaki tek pişmanlığım ise pippi karakterinin p takıntısını ancak filmin sonunda fark ettiğimden olası güzel diyalogları kaçırmış olmamdır.
 • afişi gördükten ve fragmanı izledikten sonra , izlemek için sabırsızlanılan , sevimli görünen bir film.
 • fragmanı ile insanda "kesin izlemeliyim" hissiyatı uyandıran film. tipik bir jim carrey filmi gibi duruyor, merakla bekliyorum:)