şükela:  tümü | bugün
1504 entry daha
  • --- 3x5 ---

geçen bölümlere göre biraz daha derli toplu bir bölümdü. en azından heyecan vardı. angela karakterini oynayan abla oyunculuğa tepki olarak doğmuş. tam bir odun.

--- 3x5 ---
  • --- spoiler ---

sam esmail kardeş neler deniyorsun böyle?
    en ufak diyaloğu bile sinematografik hale getiren arkadaş sezon 3 bölüm 5'te çığır açmış. bu sezonun yayınlanan en iyi bölümüydü kanımca. sadece tek bir mekanda bu kadar insanı kitleyen sahneler çekmek...asansör, ecorp merkez binasının dışı, her yer ayrıntıydı. tek kelimeyle harikasın mr.robot!

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

3x5 son 20 dakikası tamamen single shot olduğunu düşündüğüm harika bir bölümdü.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

s03e05, alejandro gonzález iñárritu'ya selam çakan bir bölümdü. daha doğrusu "uzun çekimler birbirine öyle bağlanmaz, böyle bağlanır abisi" demiş sam esmail. gerçekten de iñárritu'nun bağlama tekniğinden daha iyiydi, birdman veya the revenant'takinden daha yumuşak, daha pürüzsüz, daha düzgün bağlanmıştı çekimler.

bölüme gelirsek (sanki başka şeyi anlatıyormuşum gibi), bu dizinin en gerilimli bölümlerinden biriydi. daha önce de çok gerildiğim bölümler olmuştu, bu da öyle oldu. yine de televizyon dizileri tarihinin en iyi bölümü olan breaking bad'in ozymandias bölümündeki (s05e14) gerilimin yanına bile yaklaşamadı. zaten bir başka dizinin ona yaklaşmasını da beklemiyorum. ozymandias'ı izlerken gerilim yüzünden bölüme ara verip hava almaya çıkmıştım be.

son söz: bu bölümden bir emmy çıkabilir.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

sanırım devrim denen olgu bir hapishane basılıp içindekiler serbest bırakılmadan yarım kalıyor.

--- spoiler ---
  • --- 3x5 spoiler ---

nihayet eski günlerinden esintiler sunan bir bölüm oldu. müzik seçimlerini çok beğendim. angela'yı oynayan oyuncu(!) da inanılmazdı gerçekten. amk donuğu.

--- 3x5 spoiler ---
  • 3s 5e

--- spoiler ---

bu sezonun en iyi bolumu olmus.
    tum sezonlarinsa en gerilimli bolumu olmus.
    eliot sirtindaki picaklari gormus.
    angela sanirim bi b.ka yaramis.
    ecorp binasi cokmekten beter olmus.
    yonetmen cilgin atmis.
    coook da guzel olmus.

--- spoiler ---

sonuc olarak beklenen havasina sonunda kavusmus dizi. burdan spoiler okumayanlar icin de yonetmeni tekrar oveyim de havada kalmasin. sam esmail baska bir dunyada yasiyor sayin suserlar. ben boyle dizi bolumu ceken gormedim. resmen oscarlik bi filmin 40dk sini izledik gibi biseydi.
30 entry daha