şükela:  tümü | bugün
2240 entry daha
  • --- spoiler ---

michael cristofer yani price konuştukça orgazm oldum. konuştukça coştum. bir sağa bir sola.. konuş price konuş.. alem delikanlı görsün !!

--- spoiler ---
  • 4x9 of bitmesin dedirten bir bölüm daha. o akış, heyecan, müzik... nasıl başarıyorsunuz bu kadar kalite kombinesini yakalamayı bilemiyorum. senaryo, yönetmen, oyuncular daha birçok etken var diziyi kendine aşık ettiren. sabrı öğretiyor. bir sorunun cevabını 3 sezon sonra alabiliyorsunuz. son bölüm gibi izledim. şu an bitti desinler çok çok içim yanmaz öyle bir bölümdü tatmin etti. şahane dizi

--- spoiler ---

şöyle bir ekleme yapayım. sergey adlı kişi rus temsilcisi putin, "o masonu dinleme" dediği kişi de muhtemel trump. dizide haliyle çinlilerle rusların iş birliği içinde olduğu vurgulanıp trump aşağılanmış veya kukla olduğu vurgulanmış. ayrıca masonları da içine alan daha büyük bir organizasyonun olduğunu net şekilde gözlere sokmuş. bölümün ortalarında elliot'un ortaya çıkmasına rağmen iç sesin mr. robot'tan gelmesi de eliott'un kaybolma nedenine bağlıyorum. adam yorgun, travmasını hatırlıyor ve çok önemli bir şey için derinlerden geliyor. iç sesi devralacak değildi. güzel ayrıntı.
    --- spoiler ---
  • 10. bölümünde final yapacaklarmış hissi veren bölüm. ayrıca tyrell e ne oldu, bu 3. kişilik kim ulan küçük çocuk da değilmiş diye 2 3 soruyu daha cevaplasalar da rahat etsek.
  • --- spoiler ---

godomonların toplandığı partide kameranın 1 saniyelik geçişinde gösterdiği sarı kafalı trump göndermesi takdire şayan.
    --- spoiler ---
  • s4e09 da final yapan dizi.

şaka la şaka*

--- spoiler 4x09 ---

(bkz: hepiniz oradasınız ibneler)
    (bkz: deus group)

4x09 mavi koridorlu açılış sahnesinde, mr. robot kapıya doğru mu gidiyor? kapıdan uzaklaşıyor mu? diye paradoks yaşamama neden olan dizi. zamana vurgu yapıldığını düşündüğüm bu sahne negzel bir sahne la sam! yukarıda bir suser de benden önce davranıp gölgelerden 3 kişilik olduğunu gösteren link paylaşmış saolsun.

dizi yavaş yavaş s3x01 yani 2 sene önceki sezon açılış sahnesine geliyor. bu soru 2 sene önce ortaya çıkmıştı. hatırlamak isteyenler için link

bu da o bölümle ilgili yorumum #71369028

sam esmail senaryo yu o kadar güzel işliyor ki 10. bölümde şu olur diyemiyoruz. dizi şuanda bakın böyle bir şey var deyip, bütün ilgiyi oraya çekerek o yok olursa çok kötü şeyler olacak gibi klişe şeylerle ilerlemiyor. bildiğim bir şey varsa, o da sam esmail'in zamanda yolculuk konusunu çok sıra dışı işleyeceği. lütfen öyle olsun beee!! tabi işleyecekse*

--- spoiler 4x09 ---
  • --- spoiler 4*09 ---

5 ve 7. bölümden sonra efsane bir bölüm daha. onlar da sahneler, çekimler ön plandaydı görsele doymuştuk, bunda artık 5 yıldır beklediğimiz fuck the system in esas olayı sonunda gerçekleşti. sanki gerçekten olmuş da zafer kazanmış gibi hissettim, ufak mantık boşluklarını falan geçip direkt sonuca geçmek lazım. önceki sezonlarda hala hayatlarına devam eden %1lik kısım bu darbeyle de devam etsin sıkıyorsa. uzatıp sündürmeden bu sezon bam bam bam ilerliyor. zaten önceden bütün sistem eleştirisini yapmıştı artık zaman makinesine odaklanma zamanı. şimdiden diğer bölümler için heyecanlıyım. hell yeah esmail corp!!

--- spoiler ---
  • s4e9'da 20.dakikanın başlarında başlayan müzik ile requiem for a dream filmini anımsattı :)

shazam ile bir şansımı deneyeyim dedim ama malesef "no match" cevabını verdi.
    az araştırma sonrası yanlış hatırlamıyorsam ilk 2 sezonun da composer'i olan mac quayle'in hazırladığı bir parça olduğunu öğrendim. dizi final yaptıktan sonra albümü piyasaya süreceklermiş.

o eski parçayı hatırlamakta güçlük çekenler için buraya link bırakıyorum; buraya parmak bas
  • o değil de bu elliot'un babası kim yahu? evlatlık edinildiğini öğrendik, ayrıca annesinin banka kasası meselesini unutmadım. orada kökenleri ile ilgili bir şey var ve daha çıkacak bence.

iç karakterlerinin toplantı odasında gizemli, darlene'in konuştuğu bir karakter daha olduğunu öğrendik.

not: evlatlık olduğunu nereden çıkardın diye çok soran oldu, annelerinin ölüm haberi alındığında darlene ile konuşmalarında öyle bir şey vardı.
  • olay leyla ile mecnun’un yayınlanmayan sonuna dönüşmez umarım, bu kadar yükseldikten sonra büyük hayal kırıklığı olur.
    tüm bu yaşananlar elliot’un zihninde, o ise hastanede..
  • diziyi gözümüzü kırpmadan izliyorduk ama bu ciddiyet esmail beye yetmemiş olacak ki, artık esas duruşta izliyoruz aq.

ekleme editi: finale giderken açık kalan büyük konulardan bir tanesi, trenton'un elliot'a gönderdiği 'hack'i geri alabileceğimiz bir yol buldum sanırım' emaili. yani yamulmuyorsam bu tab benim kafada açık kalmış. reddit'teki manyaklara sordum bakalım*. cevap gelince yine editlerim.
43 entry daha