• 4 sezonda elliot'ın tüm hallerini tertemiz işlediler. bir ara acaba biz ne izliyoruz kıvamana geldiğinde bile aslında bir şekilde elliot'ın şu an içinde bulunduğu durumu ince ince işleyip sundular bize. ve geçmişte işlenen kişiler, söylenen sözler de bir şekilde önümüze çıktı.

--- spoiler ---
    4x8'de bütün bölümün vera ile geçen sekanslarla süslenmiş olması bir an bu ne alaka dedirtmişti ama yine elliot'ın içinde bulunduğu durumu net şekilde anlamıştık. ve bir şekilde de elliot'ın hayatındaki birkaç insan dışında herhangi bir şeye önem vermediğini görmüş olduk.

ince ince hazırlanan büyük plan ise 4x9'da sonunda gerçekleşti. önceki sezonlarda hem wellick hem de price'ın oldukça rahatsız edici karakterler olduğunu düşünüyordum ama bugün gördük ki price, dizide yer alan birçok karakterden daha fazla iş yaptı ve bu bölümde inanılmaz oynadı. ancak wellick'in yine bir yerlerde ölmediği ve bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum. müzik eşliğinde tüm deus grup'un çöküşünü izlemek ise ayrı bir keyifti.

dizinin bu "final" bölümüyle bitmemesi çok iyi oldu. kalan dört bölümde henüz aydınlanmayan kısımları da bize açacaklar muhtemelen. ve tabii unutmadan;

"rome falls. no more deus group. no more top 1% of the top 1%. no more controlling
    every piece of our lives. no more playing god without permission. we took them down. all of them."

--- spoiler ---
  • deus toplantısındaki rus oligarch olarak imgelenen karakter ve hack sonrasında arabadan darlene'e bakan aynı kişinin kim olduğunu hepimiz biliyoruz.toplantı başında trump'a göz kırpması kayda değer.karakter her ne kadar rus olarak imgelenmiş olsa da tek casting ile iki kişiyi portrelemiş sam esmail.
    (bkz: resemblance is uncanny)
  • o değil de 9. bölümdeki trump 'ı bir tek ben mi gördüm la?
  • ulan ne bölümdü be!

--- spoiler ---

https://eksiup.com/p/y6303149bmic

--- spoiler ---
  • system shutdown.
  • mükemmel bir sezon geçiyoruz bu nedir yahu
    4x09 ile yine bir başyapıt izlediğimi düşünüyor, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

--- spoiler ---

dizinin finalini yaptık aslında, indirdik %1'in %1'ini. şimdi geri kalan bölümlerde sam esmail, olayların devamını ve dizinin açılış sahnesini bizlere açıklayacaktır.
    price reis döktürdü bölümde, her şeyi zaman olan adama 'senin zamanın tükendi' ayarı cuk oturdu.
    reddit'te gördüğüm şu güzel espriyi de ekleyim: this show has become priceless

--- spoiler ---

sinematografisi, müziği, oyunculuğu on numara bir bölüm daha izledik. şu an imdb'de 9,9 larda geziyor, resmen dizi uçuşa geçti bu sezon. imdb'de dizinin en yüksek puanlı 10 bölümünden 5'i ve sıralamada ilk üç sıra 4. sezona ait. yürü be sam esmail.

özel biri daha var teşekkür etmek istediğim. o da benim için bu bölümün bir numarası olan mac quayle dır. şahane müzikleri sayesinde müthiş keyif aldım.
    bu satırları okuyan ve diziyi izlemekte kararsız olanlar, yarım bırakmış olanlar size sesleniyorum: izleyin, izlettirin.
  • 4x9 şimdi açtım izledikten sonra yorumlarım

edit: bölümde çalan parçalara odaklanırken bildiğin ağzım sulandı, aşırı aksiyon ve insana stresi hissettirebilecek bölümdü. daha olaylı şekilde yapılabilirdi lakin yapımcıları herhalde bir an önce bitirelimde kapatalım bu diziyi diye baktılar. dizinin kitlesi az. seven tam seviyor, sevmeyen izlemiyor. ha bir de arafta kalanlar var onlarda 1. sezondan sonra bırakıyorlar.
  • 4x9 of bitmesin dedirten bir bölüm daha. o akış, heyecan, müzik... nasıl başarıyorsunuz bu kadar kalite kombinesini yakalamayı bilemiyorum. senaryo, yönetmen, oyuncular daha birçok etken var diziyi kendine aşık ettiren. sabrı öğretiyor. bir sorunun cevabını 3 sezon sonra alabiliyorsunuz. son bölüm gibi izledim. şu an bitti desinler çok çok içim yanmaz öyle bir bölümdü tatmin etti. şahane dizi

--- spoiler ---

şöyle bir ekleme yapayım. sergey adlı kişi rus temsilcisi putin, "o masonu dinleme" dediği kişi de muhtemel trump. dizide haliyle çinlilerle rusların iş birliği içinde olduğu vurgulanıp trump aşağılanmış veya kukla olduğu vurgulanmış. ayrıca masonları da içine alan daha büyük bir organizasyonun olduğunu net şekilde gözlere sokmuş. bölümün ortalarında elliot'un ortaya çıkmasına rağmen iç sesin mr. robot'tan gelmesi de eliott'un kaybolma nedenine bağlıyorum. adam yorgun, travmasını hatırlıyor ve çok önemli bir şey için derinlerden geliyor. iç sesi devralacak değildi. güzel ayrıntı.
    --- spoiler ---
  • 10. bölümünde final yapacaklarmış hissi veren bölüm. ayrıca tyrell e ne oldu, bu 3. kişilik kim ulan küçük çocuk da değilmiş diye 2 3 soruyu daha cevaplasalar da rahat etsek.
hesabın var mı? giriş yap