• (bkz: paul auster)ın bi kıtabıydı
 • paul auster romani. turkce cevirisi can yayinlari tarafindan piyasaya (hangi adla?) surulmus, (gordum) hatta belki ustunden cokca zaman dahi gecmistir.
  amcasi tarafindan satilan bi velet bi cingeneye satilir, cingene buna ucmayi ogretecektir. (acaba)
  cok renkli bir roman idi, ayrinti vererek potansiyel okurlari yanlis yonlendirmeyeyim. newyork uclemesini seven herkes bunu da sevecek, uclemeyi sevmeyenlerin buyuk kismi da sevecektir.
 • (bkz: yukseklik korkusu) (bkz: vertigo)
 • paul auster'in yukseklik korkusu (vertigo) romanini okuyup da ucabilecegine inanmayan var midir, merak ederim..
 • ortasina kadar cok bir kitapken birden inanilmaz igrenc baglanan bir yeti$kinlik donemi kiabi bir i$kenceye ceviriyor. fakat o noktaya kadar cok yaratici okuyani kendi ucuyormu$casina zevklendiren kitap.
 • g g marquez'in "mucizeler satıcısı iyi kalpli şarlatan" adlı öyküsüne benzer biraz.
 • can yayınları tarafından basılmış bir paul auster romanı. romanın adı ve baş kahramanın yaşadıkları arasındaki ironik bağlantı göz ardı edilemez. baş karakterin ruhsal ve bedensel gelişimi sürecinde başına neredeyse gelmedik olay kalmaz ve sonunda neydim ne oldum der, şaşırtır (bkz: bildungsroman)
 • yine olağan dışı olaylarla bezeli bir paul auster kurmacası, 1994 yılından..

  '30ların amerikası, bir usta-çırak ilişkisi, güçlü ve yalnız bir kadın*.. gerçekleşen düşler ama beraberinde gelen mutsuzluklar.. "büyüme" denen zorlu süreç.. "ama keşke bu kadar zorlamasaydı paul auster" dedirtiyor sonlara doğru.. yani ille de harika çocuk walt'un ilerleyen yaşlarında neler yaptığını bilmemiz, bu derece abartılı bir hayat hikâyesi okumamız şart mıydı... onun dışında gayet sürükleyici, enteresan ve orijinal bir roman.

  her auster kitabında karşılaşılan o çok benzer ayrıntılar var yine; "quinn" ismi gibi.. zaten bu adın geçmediği bir kitabı yok sanki.. moon palace'da olduğu gibi kitabın adı yine bir restoran ismi oluyor öykünün ilerleyen bölümlerinde [hatırlanacağı gibi "moon palace" da marco'nun penceresinden görünen, çok sık gittiği restoranın ismiydi]
 • her insanın en az bir kez düşlediği uçma niteliğini çıkış noktası alan, rüyadan gerçeğe doğru, garip ve her zaman olduğu gibi abartılı paul auster tesadüfleriyle bezeli bir yolculuk olarak tanımlanabilir kısaca. son paragraf muhteşemdir tekrar tekrar okunabilir.

  bütün klasik auster göndermelerinin yanında dönemin ünlü beyzbolcusu dizzy dean'in de olaylara bağlanması enteresandır.
 • okunmasa da olur paul auster romanı.. harcadığım vakte mi yanayım, ödediğim paraya mı.. kitapçı raflarında gördüğünüzde ilişmeyin, usulca diğer kitaplara doğru aksın eliniz..yeni bir şey söyle bana paul!...
hesabın var mı? giriş yap