şükela:  tümü | bugün
  • msa om efsanesinin sakıp sabancı müzesi içinde yeniden hortlaması

(bkz: okulun mutfaği)
  • msa'nın işletmeye başladığı müze cafesindeki tatlıları çok beğenmiştim. ağustos itibariyle emirgan ssm içerisindeki eski müzedechanga'nın yerine restoranı da açmış msa. kajulu humus, buharda yapılmış sandviç ekmeği bence lezzetliydi. yemek ve şarap menüsü geniş, yemekler lezzetli, fiyatlar uygun, mekan çoook ferah ve manzara çok güzel. tekrar tekrar gideceğiz. ayrıca tüm çalışanların msa öğrencisi olması beklentilerin üzerinde bir servis ve güzel sohbet imkanı sağlıyor. normalde servis yapılan ile servis yapan arasındaki hissedilen büyük sosyal ve kültürel fark burada yok (mikla'da da belki bu şekilde ama onlarınki snobluktan) bu da misafirlerin restorana yemeğe ve çalışanlara saygı duymasını sağlıyor. ben sevdim bu restoranı.
  • eski bir msalı olarak inanamadığım ve bugün dayak yemeden kalktığımıza şükretmeme sebep olan mekan. geçen hafta pazar günü gidip keyif aldıktan sonra bu pazar yürüyüş sonrası arkadaşlarıma hadi kahvaltıya gidelim dedim ki çok pişmanım. öncelikle rezervasyonumuz yoktu ve sabah saat 10du, bir süre bekletildik daha sonra içeride oturduk epey bir süre menü bekledik ve çalışanlar bize baksınlar diye epey çırpındık keza msa da okurken müşteriyi şu duruma düşürme’nin nasıl bir terbiyesizlik olduğunu söylerler. yaklaşık 4-5 dil bilen ama türkçe nezaket ve servis kurallarından son derece bir haber olan şef masadan sipariş alımı ve yenilmesi süreci boyunca dövercesine bir tavırdaydı keza kendisine eski bir msalı olduğumu bu tavrı’nın hoş olmadığını ve çok kaba olduğunu söyledim. hepimizin siparişinin aynı olduğunu söyledik ama içecek bakarken birden menüyü bir hışımla elimden çekti, bir şeyler bakıcam verirmisiniz dediğimde dövercesine bir tepkiyle verdi. her bir konuşması tepeden ve sert bir tonlamaydı. dört kişi apar topar bir şeyler yedik ve kalktık, dayak mı yedik, yemek mi?bu gün ki manzara karşısında öğrendim ki msa da disiplin eskisinden çok uzak. bize daima gülmemiz gerektiğini misafiri nasıl ağırlamamız gerektiğini söyleyen herkes her şeyi ile tam tersi. çok üzücü. misafirlerimi eski okulumun restronına götürüp pişman oldum.