• msa'nın işletmeye başladığı müze cafesindeki tatlıları çok beğenmiştim. ağustos itibariyle emirgan ssm içerisindeki eski müzedechanga'nın yerine restoranı da açmış msa. kajulu humus, buharda yapılmış sandviç ekmeği bence lezzetliydi. yemek ve şarap menüsü geniş, yemekler lezzetli, fiyatlar uygun, mekan çoook ferah ve manzara çok güzel. tekrar tekrar gideceğiz. ayrıca tüm çalışanların msa öğrencisi olması beklentilerin üzerinde bir servis ve güzel sohbet imkanı sağlıyor. normalde servis yapılan ile servis yapan arasındaki hissedilen büyük sosyal ve kültürel fark burada yok (mikla'da da belki bu şekilde ama onlarınki snobluktan) bu da misafirlerin restorana yemeğe ve çalışanlara saygı duymasını sağlıyor. ben sevdim bu restoranı.
  • kısıtlı yemek çeşidi, ortalama yemekleri, yüksek fiyatları ve güzel manzarası olan mekan. yemeklerin kalitesi big chefs, midpoint vs. ayarında ne yazık ki.
  • cüzdanınızda size huzursuzluk veren 750tl'niz varsa kahvaltı için msa'nın restoranına gidip kral yengeç ve avokadolu açık sandviç siparişi vererek kendizi şımartabilir yada günün kerizi olarak emirgan sahilinde gönlünüzce volta atarsınız.
  • keşke f/p olsa dediğim mekan...
  • o devasa ve ihtişamlı bar olmasa ortamı restoran gibi değil de yemekhane gibi. ben kokteyl ve tatlılarında bir numara göremedim ama tüm sushileri çokkk güzeldi.
  • istanbul'da gidilebilecek güzel restoranlardan biridir, balkonu ve manzarası çok keyiflidir -emirgan'dan boğazı izlerken zaten keyif almamak mümkün değildir bana göre- çalışanları oldukça ilgilidir ve en güzel kısmı, sakıp sabancı müzesi'ndedir.

amma velakin, menülerine yaptıkları zamlara ters orantılı olarak yemek kalitelerini düşürmüş, hamburgerin yanında hazırladıkları el yapımı patatesleri dondurulmuş hazır patatese döndürmüşlerdir. bunun sebebini sorduğunuzda da doğru düzgün bir açıklama yapamamaktadırlar. bu nedenle bir süre gitmeyeceğim restoranlar arasında yerini almıştır.
  • gerçekten çok güzel bir manzarası var. restoranda yapılan işe, gerek lezzet gerek de servis anlamında inanılmaz bir titizlenme var. tabii durum böyle olunca fiyatları biraz yüksek, ancak böyle bir kalitede boğaz kenarında makul rakamlar beklemek zaten hayalcilik olur.

yalnız buraya mesai saatleri içerisinde giderseniz dahi rezervasyonunuzu yaptırın, çünkü fiyatları yüksek olmasına rağmen yüksek talep görmekte. yeşil sermaye de buraya pek dadanmamış, fakat müşteri kitlesinde nobranlık sezilmekte ve bolca tiki profile bu restoranda rastlayabilirsiniz.
  • sakıp sabancı müzesinin içinde bulunan , mutfak ve restoran kısmındaki çalışmaların tümünü msa’da eğitim almış stajyerlerin yürüttüğü bana göre uç olarak nitelendirilenilcek yemek ve tatlıların yapıldığı yer
  • 10-11 arası pazar kahvaltısı için gittiğimiz ve memnun kaldığımız mekan. tek sorun 1 gün önceden yaptığımız rezervasyonu listede göremediler ama hızlı şekilde çözüm buldular.

farklı menüsü ve manzarasıyla kaliteli bir izlenim bıraktı bende. fiyatlar tuzlu ama lokasyon ve kaliteye göre çok normal.

not: pazar kahvaltısı için 10.30'dan sonra mekan dolmaya başlıyor. genellikle full
  • servisi gercekten de berbat olan restoran, yemekten sonra cay kahve icmek icin yarim saat beklememize ragmen siparisimizi bile alan olmadi.
    ayrica burda calisan genc arkadaslarin uslup konusunda ogrenmeleri gereken cok sey var.
hesabın var mı? giriş yap