şükela:  tümü | bugün
 • msn de nick değişimi şeklinde ortaya çıkan olgudur. öncelikle 2 yeni sevgili veya birbirine karşı bişeyler hisseden 2 insan alınır. daha sonra bunlar contact liste eklenir. daha sonra nickleri izlenmeye başlanır. eğer herşey yolunda giderse şöyle bir görüntü ottaya çıkar. izlemesi çok zevklidir bütün chat pencerelerini kapatın oturun izleyin.

  ayşecik/canııım

  ayşecik/ yaaa cvp ver pls

  ayşecik/ seviyorum seni aşkım

  ayşecik/ ii ki varsın canım

  ayşecik/ gitmeee

  ayşecik/ ne diosun yaa ?!?

  ayşecik/ kızdırma beni!

  ayşecik/ git beee!

  ayşecik/yeteeeer!

  ayşecik/ değmezmiş sana!

  ayşecik/ nefret ediorum senden!

  ayşecik/ yaa msg atmasanaaaa

  ayşecik/ yalnızlık ömür boyu
  .....
  ayşecik/canııım
  loop

  gördüğünüz gibi bir ilişki daha başladı ve bitti ve siz bu büyük aşkın bütün evrelerine tanık oldunuz. hayat çok ilginç msn falan....
 • sevişme güdüsünü öpücük iconu ile yaşamak durumunda kalan insanların aşkıdır.
 • bilgisayarcı türkülerine katılmaya aday, henüz bestelenmemiş içli bir şiirdir..

  bir contact listle başlar herşey
  her an nudge, her an smiley
  şımarılır; resimler olur yesimley
  böyle başlar msn aşkları

  konuşulur görüşülür yazılır çizilir
  tüm ortak noktalar hızla tüketilir
  işlerine gelmeyince anında engellenir
  böyle yaşanır msn aşkları

  tıkanır en sonunda, fırsat kollanır
  bütün resim ve loglar birbirine yollanır
  elvedanın yanında bye diyen el sallanır
  işte böyle biter msn aşkları
 • 1ler ve 0ların dünyasında hep 0 a giden sanrılar.
 • insanın kendi sevgisini sevme eylemidir özünde çıkarımını yapabileceğim "aşk" durumudur. bir nevi mastürbasyon.
 • saçmalığın daniskasıdır. internetin yanlış kullanılması halkın seks konusunda cahilliği vs gibi sosyoloji profesörü ağzı şeylere girmek istemesem de olay budur işte başka bir şey değil. daha önce de defalarca belirttiğim gibi internet ortamında insanlar kendilerini istedikleri gibi gösterebilirler gerçek hayatta belki on yıldır tanıdığı insanlara söyleyemediği "seni seviyorum" "çok tatlısın" vs yolunda cümleleri belki` :ki genellikle öyle` sadece o kızla yatmak için cömertçe kullanır. kızsa ay ne romantik çocuk diye tav olur zaten yalan söylendiğini anlayacak kadar hayat tecrbesi de yoktur. sonuçta bu insanlar reelde karşılaştığında kız erkeğin ne kadar hanzo olduğunu kısa boylu olduğunu*vs ; erkekse kızın sandığı kadar güzel olmadığını akıllı olmadığını vs anlar. geriye baktıklarında gülerek hatırladıkları bir anı olur "ay ne salakmışım" diye. kimisi hatırlamak bile istemez. kimisinin başına ciddi belalar açar istisna da olsa. bir nevi ergenlik dönemi insanlarının içine düştüğü abuk bir şeydir işte. internette kendisini olduğu gibi gösteren yalan söylemeyen doğru düzgün insanlar da var ve bir çoğunluk oluşturuyorlar ama bu insanlar zaten msn aşkı gibi saçmalıkların peşinde koşmayacak kimseler.
 • ben msn'in file, contacts, actions, tools, help'ini sevdim. o beni hiç sevmedi... msn'e kalbimin pencerelerini açtım o beni hiç titretmedi... smiley'lerle şiir yazdım, o bana hiç "(l)"* demedi. madem öyle; (u)* bu ilişki burda biter!
 • genelde sms'le biterler.
  (ara: hay* huy* gel*)
 • irc aşklarının evrim geçirmiş halidir.

  her şeye rağmen insanı etkiler bunlar belki de etkilemez tabi insan olanı.

  olayın farklı bir yanı vardır ve derinlerine inmek gerekir aslında ama kısaca gecelim üstünden.
  teknoloji hayatınıza o kadar çok yerleşmiştir ki siz bile tam olarak ne durumda oldugunu/oldugunuzun farkında değilsinizdir. taşağına msn de kız ayağına arkadaşanızın davet ettiği bir kızla tanışırsınız msn i bir zamana kadar amacı dahilinde kullanırsınız ama bir süre gecer boşluk içindesinizdir, ondan once msn aşkınızla yüz yüze tanışmışsınızdır (konu dışı oluyor bu o yuzden derin zaten) işte o boşluk anınızda bir bakarsınız msn üzerinden tanıdıgınız kişi vardır sadece ortam müsaittir ve olaylar gelişir ancak kimsenin her şeye yeterince vakti olmadıgından ya da bilerek, isteyerek pek gorusulmez kalanlar msn ve telefon uzerinden gelisir geriye baktıgınızda elinizde hiçbir şey yoktur. gercek aşklarda da öyledir belki ama bundan sakladıysanız kişisel ileti geçmişi vardır.

  dönüp bakarsınız aşk böyle bir şey değildir. yaşadıgınız aşkta değildir...