şükela:  tümü | bugün
  • bilkent 2'de yeni açılmış haline göre baya popüler, nargile ve kahveleri ise son derece iyi olan bir cafe. emesen'in açılımı ise "makarna salata nargile"ymiş.
  • yan tarafında bulunan leemon cafeyi de alarak, msn game adı altında açan ve her türlü oyunun oynanabileceği, bir nevi modern kahveye dönüştüren yer.
  • gidenlerin orada ne bulduklarini israrla merak ettigim, her gittigimde verdigim sipari$lerin yanli$ ve soguk geldigi, tavani basik, masada bir$eyler yapabilmek icin koltuklarda dizlerinizin ustune oturmanizi gerektiren siki$ tepi$, lakin ilginc bir $ekilde surekli full ceken mekan.
  • belli ki ses sistemini işini bilen biri yapmış, zira mekanda çalan müzikler karşında oturan adamın söylediklerini duymaya engel teşkil etmiyor. bir de nargile için sık sık köz getiriyorlar. pek güzel.
  • müşteri memnuniyeti açısından sınıfta kalan mekan. kalabalık gidersiniz, hesap geldiğinde faili meçhul çay, kahve vb. şeylerle karşılaşırsınız. birşey istemediğinizi söylersiniz, birşey almıyorsan maç ücreti kesicem gibi tehditvari ifadelere maruz kalırsınız... böyledir msn cafe.
  • sadık ve sezai adlı iki tane zıt adamın çalıştıgı vasat mekan. sadık için seversiniz, sezai dolayısıyla nefret edersiniz. gidip gitmemek size kalmış ancak, nargilesi için (bkz: fail)
  • yemekleri gerçekten güzel, közü esirgemiyorlar ve herçesit oyun var. orda sadık abiyi çok sevecekseniz eğlenceli birisi yani pişman olmazsınız mekan hoş
  • bilkent 2 park sitesi içerisinde 2. çarşı kısmında bulunan cafe. ankara'da içebileceğiniz nargileler arasında bir sıralama yaparsanız msn cafe ilk üçe mutlaka girer, nargileleri sezai hazırlamaktadır.
  • bugün real-barça maçını tam vereceklerini söylemelerine rağmen 2 kişilik rezervemiş varmış diyerek gs maçını açan mekandır. o kadar da sorduk be arkadaş gs maçı açılmayacak di mi diye. 4 kişi gs maçını izliyordu ve belki de 2 si öylesine izliyordu buna rağmen barça maçını izlemeye gelen durun sayayım 14 ve daha fazla kişi olmasına rağmen bu rezervasyon için gs maçı açıldı. ve rezerve var demeden önce söylenen şey de bu sayıya rağmen gs maçına rabet çokmuş. yahu bak 14 e 4. hangisi daha büyük bir rakam? e insanlar da hesabı alıp kalkıp gitti. mükemmel bir işletme örneği.

bahaneleri daha yeni devralmış olmalarıydı ve ve ha bir de rezervasyonu unutmuşlar...

ayrıca 5 tl ye çay içirmek istiyorsan bu gibi işler yapmamalısınız/yapmamalıydınız. yapmayın bunu işte. cafeniz sizin olsun. bizleri kaybettiniz. umarız allah yolunuzu açık eder.
  • bilkent'e dair başka yazılarına sürekli denk gelip "kim bu gerizekalı?" dediğim bir tipi kaybetmişler, ellerine sağlık. 2008'den 2016'ya 8. senemi dolduruyorum, buraya çok sık gitmesem de düzenli olarak giderim. mekanın salaşlığı ve leşliği enteresan bir çekicilik yaratıyor, onu da kabul ederim. bu yaz mekanın içi sıfırdan yaptırıldı, o atmosfer dağıldı ve şaka maka nargileciden, cafe'ye geçiş yapıldı. hatta artık yemeksepeti'nden sipariş alır oldular. arkadaşlarla konuşurken "bence olmadı, eski atmosfer kalmadı." diye eleştirirken 5-6 ay sonra o salaş koltukların yeni versiyonları geldi. şu an eski msn atmosferi yine var.

buraya yıllardır her gün uğrayan tipler var. başta bilkent 2'de oturuyorlar diye düşünüyordum, sonradan bu tiplerin şehirden buraya geldiğini öğrenince burada ne buluyorlar lan diye arkadaşlarla bu konuyu enine boyuna tartışmışlığımız var. hele ki bazı kız grupları var, tabiri caizse evde değil, resmen burada yaşıyorlar. benim için buranın tek özelliği var; maç izlerken nargile içebileceğim bana en yakın yer, bu kadar. başka hiç bir özelliği yok. eskiden marakesh vardı, orası manhattan'a dönüşme zavallılığını yapana kadar 5 kere oraya gidiyorsam 1 kere buraya giderdim, manhattan olunca buraya daha sık gelmeye başladım. son 3-4 senedir sıkça gidiyorum, yoksa normalde favori mekanım değildir. fiyatları eskiden bilkent içinde olduğumuzu düşünürsek normaldi, şimdi ise cafe'nin içinin yaptırılma masrafı adeta bizden çıkarılıyor. nargile 20 lira. şaka maka 12-13 lira olan nargile 20 lira oldu. komik olan nargilenin kalitesi de düştü, yıllar sonra nargileden zehirlendim. tamam masraf yaptınız, tamam 11 bin lira kira ödüyorsunuz da, bu kadarı cidden fazla.

çalışan kadrosu geçen yaz değişti. sadık da, sezai de kovuldu. müşteriler rahatsız oluyormuş bahanesiyle kovulmuşlar. bahane dediğime bakmayın, özellikle sezai çok leş bir adam. geçen bahar gözümün önünde olanı anlatayım. sezai efendi çiftlere arka bahçede oturacak yer gösterecek sözde. erkek biraz safça davranıp önden gitti, kız da arkadan yürüyor. sezai ise en arkadan yürüyüp kızı arkadan gözleriyle yiyip içerek çiftimize eşlik ediyor. kendimi ve kız arkadaşımı düşünerek o kadar rahatsız oldum ki anlatamam. adam şöyle bir baktı diye demiyorum bunu, herif baya baya kafayı yarım metre eğip kızın kalçalarına bakarak yürüdü lan. oradaki müşteriler de gördü bu çirkinliği ama kimse o an ses çıkarmadı. sadık denilen adamın yıllardır en büyük hobisi hesap kabartmak, yanlış hesap sokmak. hadi ona alışmıştık da yukarıda anlattığım sahneyi gördükten sonra bir daha bırak sevgiliyi, buraya fuckbuddy ile bile gitmem dedim. ne hikmetse yaz sonu gibi kovuldukları haberi geldi. sonrasında 5-10 metre ötede sadık ile sezai bar&dum diye bir yer açtılar, bu iki elemana hasta olan tipler oraya gidebilir.