şükela:  tümü | bugün
  • milli savunma üniversitesi akademik personel alımlarının 9 kasımda açıklanmasıyla ortaya çıkan şaibe.

diğer forumlardan da okuduğum kadarıyla bu konuda bir çok kişi mağdur olmuş. ben kendi yaşadığımı anlatayım kararı siz verin.

benim başvurduğum kadroya 2 kişi olarak başvurduk mühendislikte arş. gör kadrosuydu. birisi ben, mühendis ve tezli yüksek lisans yapmış 90 ales puanı ile. diğer rakibim; mühendis bile değil fen edebiyat mezunu, parayla tezsiz yl yapıyor, tezliye ales puanı yetmemiş(muhtemelen 65 70 arasinda)
    mülakatta bana konumdan tamamen alakasız teknik sorular sorulmasına rağmen çoğunu bildim. o rakibime hiç teknik soru sorulmamış. nerde çalışıyorsun neler yaparsın vs sorulmuş.

ve sonuç olarak asil aday olarak onu seçtiler. benim de yedek olmam gerekirdi. ama onu bile layık görmemişler yedek bile değilim. 2 kişiyiz zaten el insaf bari yedek olsaydım.

bir çok kişi bu konudan muzdarip. rakibim hakkında şahit olduğum başka bir olay daha var birebir torpil diyebileceğim bir şey. bunu da cimere yazacağım isim vermemek adına yazmıyorum. en azından sesimiz duyulmuş olsun benim gibi olanlar varsa cimere yazalım lütfen sessiz kalmayın.

edit: rektörün bu rakibime daha mülakatlar devam ederken "hayırlı olsun" dediğini duydum. zan altında bırakmak istemiyorum ama sırf bu selamlaşma bile jüriyi etkilemiş olamaz mı kararında??
  • arkadasim sahibi belli kadrolara basvurmayiverin canim siz de. niye bide ugrastiriyorsunuz milleti mulakat falan.
  • günaydın kaptan mağara adamı, diğer arkadaş tezsiz yaptığı halde nasıl başvurabilir en önemlisi bu. ayrıca bir bölüm şartı vardır alımda ona nasıl uyum sağlıyor. torpil olur evet ama bu şartlar sağlanmadan olamaz.

edit: yeni türkiye.
  • maalesef artık liyakat vs. tamamen bitti. eskiden var mıydı ? diyeceksiniz, haklısınız yoktu ama hiç bu kadar yok olmamıştı.

insanların hakkına girip gece nasıl rahat uyuyabiliyorlar anlamıyorum. belki attıkları cuma mesajları rahatlatıyor olabilir.

tanım: msü akademik personel alım mülakatlarında yaşandığı iddia edilen şaibe.
  • toplumumuzda artık bir norm haline gelmiş, haber değeri taşımayan olaylardan bir diğeri. herkesin bildiği şeyler. bir kesim dile getirmekten yoruldu, diğer sürüngen kesimde zaten öyle bir omurga veya karakter yok. o yüzden puanım 2/10.
  • bir an mskü ünivesitesi sanıp noluyor lan dediğim başlıktır.

(bkz: yarmayan yanlış okumalar)
  • aynı şeyi ben de yaşadım.
    artık başvurmuyorum.
    güya muhafazakar dindar bir parti bu. ama o kadar kul hakkı yediler ki. cumhuriyet tarihinde bu kadar kul hakkı yiyen insanlar topluluğu daha yoktur. allah yedirmesin.
  • kamu üniversitelerinde akademik kadrolar kişiye özel çıkar. aksini iddia eden pembe panterdir, şirin babadır, gargameldir.

kimse araştırma görevlisi kadrosunu şu yoklukta kimseye yedirmez.

davutoğlu ahmet bey sayesinde en düşük araştırma görevlisi şu an havadan 5500 tl maaş alıyor en kötü, yaptıkları da bir bok yok. bundan 3-4 sene önce klasik memur tadında maaş alırdı.
  • diğer adayın ortadan kaldırılması için, açıkça tetikçiliğe ve infaza davetiye çıkardığını düşündüğüm şaibedir. yedek listesinde olunsaydı bir şeyler yapılabilirdi ama maalesef yedek listesinde de değildir ki yeraltı dünyasının adaletinin bu konuda bir şey yapamayacağını zannetmekteyim.
  • olmayan şaibedir. yok arkadaş tsk da özellikle de 15 temmuz sonrası dinci tarikat yapılanmalarının temizlendiği devlette artık herkesin liyakate göre yerleştildiği sistemde yazarın kendi başarısızlığına bulduğu kılıftır. bu işi fetullahçı orospu çocukları yapıyordu eskiden şimdi artık msü gibi göz bebeği bir kurumda bu tür işlere tevessül edecek orrospu evladı kalmamıştır artık.