şükela:  tümü | bugün
 • önemli edit: corcihaci şu entry'de bu video'yu paylaştı. milli savunma bakanlığı tarafından paylaşılan videodan da görüleceği gibi diğer hesabın paylaştığı videonun algı amaçlı olduğu anlaşıldı. aşağıdaki malum videoyu ve ilk entry'i de siliyorum.

  üst edit2: once de şu entry ile açıklama yaptı ve aynı zamanda mesajla da bilgilendirdi. öğrencilerin 18 yaşında liseden yeni mezun olan aday öğrenciler olduğunu söyledi.

  üst edit: behlulveznedar'ın şurada belirttiğine göre video sahibi hesap fetöcü bir hesapmış. algı operasyonu olabilir.

  edit : lantirn161 buradan ve mesaj yoluyla da olayın fetö tarafından yapılan bir algı oyunu olabileceğini söyledi. umuyorum dediği gibidir de bu kadar utanç yaşamayız. kendisinin attığı entry de şurada.
 • rezalettir.
 • badem bıyık bırakarak koreografiyi eksiksiz hale getirebilirler

  edit: imla
  (bkz: koreografi)
 • zaten yanlarındaki kadın komutan dayanamadı. "arkadaşlar napıyorsunuz ya" dedi.
 • mahvolduğumuzun resmidir.
 • yıllar önce acemi birliğine katıldığımızda yaptığımız ilk yürüyüşü hatırlatan komedi.

  bundan çok daha nizami ve iyiydik yalnız...
 • vaziyet buysa beni de alsalar bari. o kadar pc oyunlarında pilotluk geçmişim var. bf-109, fw-190, spitfire, yak-9 gibi değişik türde avcı tecrübelerim var.

  dog fight'a girmeyi sizden öğrenecek değiliz.
 • köyünden hiç dışarı çıkmamış, adını soyadını yazacak kadar okuma yazma öğrenip ilkokul terk olan, sağını solunu bilmeyen, 20 yaşında askere gelen anadolu çocukları bu subay adaylarından çok çok daha iyi yürümektedir.

  en kötü ihtimalle tabur seviyesindeki sıradan bir birlikte bile daha iyi yürütülürdü. bu tablo felakettir. askeriyede yürüyüş önemlidir. dosta güven, düşmana korku meselesi yürüyüş ile başlar zaten. açın izleyin rus ordusunu, çin ordusunu o yürüyüşler hep bu işin doğası gereği. şimbi bu subay adaylarına baktım da dünyada bunu izleyen herkes hasiktir demiştir.
 • bu iktidar eliyle ülkedeki her kurumun kalitesi düşürülmektedir. bu da onlardan biridir.
 • hemen atlayanlar gelmiş. kafanızı kullanın biraz ya...

  videonun atıldığı twitter hesabı belli ki khk ile atılan birinin adıyla açılan propaganda hesabı. ayrıca yürüyüşün yapıldığı zaman belli değil belki bu yürüyüş 3-4 sene öncesine ait. ayrıca video özellikle bozulmuş. fetö üyelerinin sosyal medyada çok sık kullandıkları bir taktiktir bozuk görüntülü medyalarla algı oyunları yapmak. hemen bir atlamayın az biraz sorgulayın ya...

  not: 1 no'lu kıyafetle yürüyüşe başlarken özellikle bandonun verdiği ritim yokken marş komutu verilmişse böyle saçmalamalar çok olur. videonun çekildiği bu yer muhtemelen tören geçişinin yapılacağı asıl alana çıkan bir bölge ve zaten alışkın olanlar bando sesi gelince bandodaki davulun ritmine göre ayakları aynı anda atar ve yürüyüş düzelir. bu normal bir durum hemen atlayıp da "ooouu oouuuvvvv" goygoyuna girmeyin videoyu atan hesabı inceleyin...

  not-2: "arkadaşlar napıyorsunuz ya" diyen kişi kıdemli olarak görevlendirilen başka bir kadın askeri öğrenci. zaten burada bölüğün yürüyüşte sıçtığının farkına varmış ve uyarıyor.

  not-3: ya gencler allah askina bokunu cikarmayin. bakin bu feto pisliklerinin bir algi oyunu, yuruyusun bozuldugu kisa bir anin goruntusunu atip millette kendi askerine karsi guvensizlik yaratiyorlar, iste bunlar bu kadar vatansiz allahsiz tipler. ne demek f-16 emanet edilir mi ne demek kuzey kore ordusu bile daha iyi yuruyor, ayiptir yaziktir. iste algi operasyonu bu, kafaniza yerlesiyor bu sacmalik, gelecegin askerlerine onyargi gelistiriyorsunuz. bu genclerden emin olun nice saglam, bilekli pilot cikacak, attigini vuran subaylar cikacak. yanlis seyleri elbette soyleyelim ama bazi yorumlar cidden cok aci verici.