şükela:  tümü | bugün
97 entry daha
 • vay anasını yine bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan her boku eksiksiz bilen tipler türemiş yazmışta yazmış.

  öncelikle hava kuvvetlerinde yok kartal yürüyüşüymüş yok pençelerini çekiyormuşsun gibi tespit sıçanlar olmuş. vay anasını, karacılar ayı yürüyüşü, denizcilerde ahtapot yürüyüşü yapıyor. birşey biliyormuş gibi de detaylıca yazmış.

  bakın sevgili ergen ekşiciler ; öncelikle tsk' da hava,kara,deniz,jandarma ayrımı olmaksızın temel askerlik eğitimi (yanaşık düzen) aynı verilir. bir kuvvet diğerinden farklı ne yürüyüş, ne selamlama ne de başka temel askerlik disiplinlerinde farklılığı yoktur olmazda.

  adi adım, yürüyüş kararı denilen sol ayakla başlanan tempolu yürüyüş ve tören adımından farklı başka bir yürüyüş yoktur. cenaze ve özel durumlarda inzibat ve gösteri birliklerinin özel yürüyüş kararları vardır birde.

  gelelim videoya bilindiği üzere askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapandığı için (bando astsubay hazırlama hariç) subay ve astsubay okullarına sivil liselerden öğrenciler alınıyor. bu video da belli ki henüz intibak eğitimini almamış, belki de ilk kez 1 nolu harici elbise giymiş yeni öğrenciler. merak etmeyin intibak eğitimi ve yemin töreninden sonra gerçek bir asker gibi yürüyecekler.

  tsk'nın birçok konuda örf adetleri erozyona uğramış değişmiş dersiniz o başka. ama şu video ile atıp tutmayın.
 • gelecekte gerçekleşecek olası bir savaşta tsk'nın alay ettiğimiz kuzey kore ordusu tarafından parçalara ayrılacağının göstergesidir. adamların yürüyüşü bu;
  https://www.youtube.com/watch?v=u4jilnfsir8
 • benzeri olay bizim kurs bölüğünde de olmuştu. aynı bölükte 1.87lik adamla 1.60lık adam beraber yürümeye kalkınca oluyor böyle şeyler.
  bandoyla beraber yürüyünce düzeltirler.
 • askeriye bitiriliyor resmen...

  bakın ben de ülkede askerin 20.yüzyılda olduğu gibi egemen olmasını istemiyorum ama böyle olmaz...bunu hiç bir devlet aklı kabul etmez, hele de bu coğrafyada...burada emperyal kuvvetler zayıflık göstereni yutarlar...

  bu işin içinde bambaşka hesaplar var...
 • başlığına "sözleşmeli" subaylar üşüşmüş hemen ve korumaya kalkmislar türlerini. 18 yaşına gelmiş adamın yuruyemedigi orduda gözünüzü seveyim savaşa falan girmeyin. eskinin çavuşları bu sözleşmeli subaylardan ve bu harbiyelilerden (dilim varmıyor harbiyeli demeye) daha iyi komutanlık yapar.
 • biz böyle yürüyecektik var ya. göz önüne kesinlikle çıkartmazlardı bizi. disiplinin yerlerde olduğunun ufak bir göstergesidir ve tsk'nın geleceğine dair çok kötü bir göstergedir.
 • video bana özellikle sesle oynandığı izlenimini verdi. ses yarım saniye geri çekilince videodakilerin hep yanlış yerde sağ! vurduğu zannediliyor.

  bandosuz tören yürüyüşü zaten çok zordur. bandoyla birlikte yürümeyi öğrenirler.
  video fetö yüzünden atılanların "alın bizi attınız, görün yeni gelen tipleri" tarzı bir paylaşım olmuş.
 • anıtkabirde lakayıt şekilde selam veren elemanın gkurmay başkanı olduğu ülkeye bu yürüyüş fazla bile.

  https://m.youtube.com/watch?v=jfjo61ixh84
 • üzücü görüntüler. bu kadarı olmamalıydı.
 • eskiden çakı gibi yürüyen, beynini pensilvanya daki meczuba kiraya vermiş, türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına kurşun sıkmaktan çekinmeyen zombi askerlerimiz vardı, güzel günlerdi vesselam.
8 entry daha