• önemli edit: corcihaci şu entry'de bu video'yu paylaştı. milli savunma bakanlığı tarafından paylaşılan videodan da görüleceği gibi diğer hesabın paylaştığı videonun algı amaçlı olduğu anlaşıldı. aşağıdaki malum videoyu ve ilk entry'i de siliyorum.

üst edit2: once de şu entry ile açıklama yaptı ve aynı zamanda mesajla da bilgilendirdi. öğrencilerin 18 yaşında liseden yeni mezun olan aday öğrenciler olduğunu söyledi.

üst edit: behlulveznedar'ın şurada belirttiğine göre video sahibi hesap fetöcü bir hesapmış. algı operasyonu olabilir.

edit : lantirn161 buradan ve mesaj yoluyla da olayın fetö tarafından yapılan bir algı oyunu olabileceğini söyledi. umuyorum dediği gibidir de bu kadar utanç yaşamayız. kendisinin attığı entry de şurada.
  • rezalettir.
  • badem bıyık bırakarak koreografiyi eksiksiz hale getirebilirler

edit: imla
    (bkz: koreografi)
  • zaten yanlarındaki kadın komutan dayanamadı. "arkadaşlar napıyorsunuz ya" dedi.
  • vaziyet buysa beni de alsalar bari. o kadar pc oyunlarında pilotluk geçmişim var. bf-109, fw-190, spitfire, yak-9 gibi değişik türde avcı tecrübelerim var.

dog fight'a girmeyi sizden öğrenecek değiliz.
  • tek kelime ile rezalettir.ordu disiplindir.bu tüm dünyada bu şekilde resmedilir.bunun içindir o resmi geçitler vs...kardak krizi dönemlerinde hatırlıyorum rum ordusunu aşağılamak için bizim tvler bunların yürüyüş görüntülerini verip haber yapmışlardı.içler acısıydı.şimdi geldiğimiz nokta;onlarca yıl boyunca göz göre göre içi boşaltılıp casus doldururlan bir ordu,üstüne başarısız bir darbe girişimi ve tasfiye sonucunda yürümeyi bile beceremeyen bir grup havacı.kuş olsan yürüme uç diyeceğim de bire birader insansın!önce yürüyecen sonra belki uçarsın. yazık bitiyoruz,eriyoruz.
  • bu iktidar eliyle ülkedeki her kurumun kalitesi düşürülmektedir. bu da onlardan biridir.
  • hemen atlayanlar gelmiş. kafanızı kullanın biraz ya...

videonun atıldığı twitter hesabı belli ki khk ile atılan birinin adıyla açılan propaganda hesabı. ayrıca yürüyüşün yapıldığı zaman belli değil belki bu yürüyüş 3-4 sene öncesine ait. ayrıca video özellikle bozulmuş. fetö üyelerinin sosyal medyada çok sık kullandıkları bir taktiktir bozuk görüntülü medyalarla algı oyunları yapmak. hemen bir atlamayın az biraz sorgulayın ya...

not: 1 no'lu kıyafetle yürüyüşe başlarken özellikle bandonun verdiği ritim yokken marş komutu verilmişse böyle saçmalamalar çok olur. videonun çekildiği bu yer muhtemelen tören geçişinin yapılacağı asıl alana çıkan bir bölge ve zaten alışkın olanlar bando sesi gelince bandodaki davulun ritmine göre ayakları aynı anda atar ve yürüyüş düzelir. bu normal bir durum hemen atlayıp da "ooouu oouuuvvvv" goygoyuna girmeyin videoyu atan hesabı inceleyin...

not-2: "arkadaşlar napıyorsunuz ya" diyen kişi kıdemli olarak görevlendirilen başka bir kadın askeri öğrenci. zaten burada bölüğün yürüyüşte sıçtığının farkına varmış ve uyarıyor.

not-3: ya gencler allah askina bokunu cikarmayin. bakin bu feto pisliklerinin bir algi oyunu, yuruyusun bozuldugu kisa bir anin goruntusunu atip millette kendi askerine karsi guvensizlik yaratiyorlar, iste bunlar bu kadar vatansiz allahsiz tipler. ne demek f-16 emanet edilir mi ne demek kuzey kore ordusu bile daha iyi yuruyor, ayiptir yaziktir. iste algi operasyonu bu, kafaniza yerlesiyor bu sacmalik, gelecegin askerlerine onyargi gelistiriyorsunuz. bu genclerden emin olun nice saglam, bilekli pilot cikacak, attigini vuran subaylar cikacak. yanlis seyleri elbette soyleyelim ama bazi yorumlar cidden cok aci verici.
  • hava harp okulu eğitimi dillere destan iken şu hallere düşürenlere lanet ettiren kötü bir şaka. gerçek olamaz yahu duruşa bak, attıkları adıma bak. yukarıda pc oyunları tecrübelerini yazan var, ben de görüp artırıyorum o zaman; world of tanks blitz ve world of warships tecrübem var, fazla kilom var, tek başıma hepsinden iyi yürürüm. vah ki vah, hale bak.
  • bu havacılar yerde böyle yürüyorsa, ohoooooooooo...

yürüyüş falan değil rezalettir.
    orduya ilk adım attığımızda 1 ay yürüyüş için ayrıca eğitim zamanı ayrılmıştı. tören zamanının arefesinde yine 1 ay kadar aynı eğitim zamanını ayırmışlardı. ve nizami bir şekilde törenin gerçekleşmesi için her detay azami disiplinle yaprtırılmıştı. normal olan budur.
    türk ordusu'nu temsil ediyorsun tören yürüyüşü sırasında, elbetteki belli bir düzen içinde, kusursuza yakın yürüyüşünü tamamlayacaksın.
hesabın var mı? giriş yap