şükela:  tümü | bugün
  • yerli ve milli savunma üniversitemiz biliyorsunuz yaklaşık 10000 subay astsubay yetiştirecek. 2050'li yıllarda tsk'nın en üst kademelerinde olacak kardeşlerimize toplu çevik kuvvet alımı tadında sınav ve mülakatlarında kendilerini en iyi şekilde gösterebilmelerini diliyorum. olur da 2050 yılında biz ve sözlük sağ kalırsa, o dönemde ordunun ahval ve şeraitini değerlendirmek için dönüp bu entrye bir bakarım.
  • muhtemel şekilde olayı cs:go tadında yaşayacak, harekat başarısız olduğunda rage quit atmaya veya ağababaları vasıtası ile wall hack açmaya çalışacak, "üniversiteden" yetişecek "askerler" bütünü.

vasıfsız, torpilli bilmem ne oraları geçin beyler bayanlar;

meritokrasi bu topraklara hiç uğramadı ki ...
  • ben güveniyorum bu çocuklara. neticede ordu gelenek ve disiplin işidir. ordu içinde doğru düzgün subay kalmadığı doğru. ama kritik yerlerde 20-30 subay kalmışsa bile kotarılır bu iş.

hiç dert etmeyin. bu ordu da gelenekleri de 2000 yıllık. öyle bir darbede yıkılacak değil. sadece balkan savaşları gibi felaketler geçiririz o kadar.*
  • rütbe vermeden mi mezun etselerdi. evet. er olarak başlasınlar, yavaş yavaş yükselsinler.