şükela:  tümü | bugün
  • taş çatlasa 15 yaşındaki bir veledin (sörfçü mü neymiş) evini de gördükten sonra maaş bordromu diplomama zımbalayıp ateşe verdim, küllerini de balkondan savurdum..
  • mariah carey'in evini.. pardon sarayını gördükten sonra "nasıl? neden? ne şekilde?" gibi sorularla kendimi sorgulamama sebep olan program..
    "this is the shoe room.." dedi yaa.. allahım sen aklıma mukayet ol..
  • hayatimi yeniden gozden gecirmeme ve derin bir oh cekmeme vesile olan televizyon sovu. kim ister ki evinde tam kadro kuafor salonu besleyen bir mariah carey olmayi?
  • bu elemanların hepsinde araba olarak mutlaka spor mercedes ve döner krom jantlı cadillac cip bulunur ki herhalde zengin zenciler için kanuni zorunluluk bu diye düşünürsünüz. bir de evlerinde mutlaka bir yancı grubu vardır, genelde mutfakta, tv salonunda falan takılır bunlar, hep te amerikan futbol forması giyerler.
  • "zenginin malı züğürdün çenesini yorar"
  • mtv adlı kıro* kanala çok yakışan, dolayısıyla da fazla hayret edilmesine gerek olmayan, hayatımda göremeyeceğim zevksizlikleri görmeme vesile olmuş programdır kendileri. zannedersem 5 dakikadan fazla tahammül edebildiğim tek bölümü macy grayin evinin olduğu bölümdü. kadının banyosunu gösteriyorlardı ve banyo, tavanından döşemesine, lavobosundan klozetine kadar baştan aşağı bildiğimiz leopar desenliydi, öyle ki, klozetin içi dahi bu benekli desendendi ki hayatımda gördüğüm en tiksinti verici görüntülerden biriydi. bu program bende hiçbir özenti veya takdir duygusu uyandırmıyor, aksine bu insanların çok zavallı olduklarını düşünmeye başladım bunu izledikten sonra. ne yapacağımı bilemeyeceğim kadar çok param olmaz inşallah, allah kimseye de o kadar çok para vermesin. yazık.
  • bu hafta weekend'i olan program mtv'de.

azinligin güzel evi vardir. güzel burada kendime göre kullandigim bir sifat olacaktir, lütfen dikkat;

richie rich kadar para sahibi, zevk yoksunu, kendi evlerinin tasarimini bile birazcik olsun üstlenememis, som altindan kanepe yaptirip (bildigin altin iste semsert bir sey) "baba ya iste evimin en rahat koltugu lets gov!" diyen, eski zamanlardaki abazanliklarinin acisini bir sekilde o sirada alt kata getirilen motor kizlari kameraya sokusturarak çikaran, evine basket sahasi tenis kortu yaptirip bunlari oynamasini gerçekten bilmeyen, yataklari üstünde kaç hatun zipladigini igrenç bir sekilde siritarak belli etmeye çalisan bir sürü kironun da evi güzel degildir bence.
  • bazi unlulerin evinde yapay selale, bovling salonu hatta ozel kapali basketbol sahasi veya tenis kortu gorebileceginiz program. sadece muzisyenler degil sporcular ve oyuncular da kapilarini aciyorlar. program biterken de ''get off my crib!'' diyerek sutluyorlar sizi. ama cogunun dekorasyonu baskalarina yaptirdigi ; dev ekran tv, dvd, rukus banyo ve kitsch nesne hastasi oldugu ve de kitaplik sahibi olmadigi gorunuyor.
  • tam kafa dagitmalik program. hele bir de evin cocuklari mekanlari gezdirdikten sonra kamera ebeveynlere donunce cidden dagitmak mumkun. misal 3-5 kisilik cekirdek ailenin kisi basina 3 arac, 4 plazma dustugu saray yavrularinda en az 15-20 calisan ve bir o kadar da misafir* var. annenin yorum su: "burada misafir agirlamaktan cok hoslaniyorum. 5 kisilik ailemiz icin surekli 50 kisilik yiyecek bulundurmak ve onlari paylasmak cok guzel." aferin hanim kadin bak. kendini milleti yedirip icirmeye adamis negzel.
  • bu programda izlediğim evlerin yıllık harcamaları tahminimce yüzbinlerce dolar tuttuğundan gün gelir bu adamlar gündemden düşer kasetleri satmaz velakin bi şekilde iflas ederlerse nası yaşayacaklar diye düşünmekteyim.
    bu kadar anormal harcamalar yapacaklarına yoksullara yardım etseler daha mütevazi davranıp paralarını yatırıma çevirseler, insanlara iş olanağı felan sağlasalar ne bilim ne oldum delisi olmuş bunlar. bu işin yarını var 20 sene sonrası var dünya hali yani insan biraz tedbirli olur.

gerçi kendi kendime elalemin derdi seni mi gerdi demeden edemedim şu entry'i okuduktan sonra.

ha birde zencilerdeki gösteriş merakının dökümantasyonu olmuş bu program.
    adamlara 10 tane jeep almak yetmemiş abartıp 25 kişilik limuzin jeepler felan hazırlatmışlar. böyle abuk subuk işlerden(neredeyse yattıkları yerden) bu kadar anormal para kazanıyor olmaları sinir bozucu.