şükela:  tümü | bugün
 • çok ama çok özlenen, bir zamanların bana göre kalburüstü ve hep belirli bir seviyeyi tutturmayı başarmış, şimdilerde ise yerinde yeller esen müzik kanalı. bir diğeri için (bkz: mtv)

  ayrıca (bkz: nickelodeon)
 • vakti zamanında favori müzik kanallarımdandı. gitmesi üzmüştü ancak youtube, spotify gibi mecraların etkin olması ile hafızalarda ancak güzel bir anı olarak kaldı.
 • ne güzel arada pimp my ride filan izliyorduk (bkz: xzibit)
 • özledim yine..
 • türkiye'de 2006'da açılıp 2011'de kapanmış kanaldır.

  tutunamadı çünkü;

  yöneticileri dönemi iyi analiz edemediler. 2004-2012 arası türkiye'de rock'ın zirve yaptığı dönemlerdir. sadece türkiye'de değil dünya genelinde rock ve metal tekrar hareketlilik kazanmıştı. büyük gruplardan uzun aradan sonra albümler geliyor, yeni türün avangart grupları iyi işler çıkarıyor. nirvana michael jackson'ı zirveden indirdiği gibi 2000'lerin başında da linkin park birtney spears ve eminem gibi şarkıcıları zirveden indiriyordu.

  kanalın açıldığı dönemde grupların çıkardığı albümlere bakalım;

  -emo türünün zirve yıllarında my chemical romance en iyi albümleri the black parade'ı,

  -him dark light ve venus doom'u,

  -linkin park minutes to midnight'ı

  -muse black hole and revalations'ı

  -metallica 5 yıl aradan sonra death magnetic'i,

  -megadeth ard arda united abominations ve endgame'i,

  -slayer 5 yıl aradan sonra christ illusion'u,

  -iron maiden a matter of life and death'i,

  -avenged sevenfold city of evil'i,

  -trivum 2005-2008 arası ascedancy, the crusade ve shougun'u,

  -bullet for my valentine ilk albümleri the poison ve scream aim fire'ı

  -system of a down mezmerize ve hypnotize'ı,

  -gojira en iyi abümleri from mars to sirius ve the way of all flesh'i,

  -korn see you the other side ve untitled'ı,

  -slipknot all hope is gone'ı,

  -audioslave out of exile ve revalations'ı,

  -tool 10.000 days'i vs...

  yerli gruplardan şebnem ferah can kırıkları'nı,

  -teoman renkli rüyalar oteli'ni,

  -ogün sanlısoy üç'ü,

  -almora 1945'i,

  -pamela cehennet'i

  özlem tekin 109876543210'ı

  -kurban insanlar albümünü çıkartıyor.

  bu albümler 2005-2008 yılları arası çıktı. kanal 2006 yılında açıldı. böyle büyük bir enerji birikimini mtv türkiye büyük bir depreme çeviremedi. bu grupların parçalarını yayımladılar ama yeterince değil. metallica'nın the day that never comes klibi gösterilirken akabinde koca göğüslü r&b klipleri karşılıyor bizi. bu da yetmezmiş gibi vıcık vıcık denyo tiplerin izlediği amerikan reality show'larını, rapçilerin araba programlarını yayımlamaya başladılar. zaten son dönemlerin bu tür programlara iyice ağırlık verdiler. rock müziği tamamen arka plan attılar.

  rock ve metal zirvedeyken dream tv gibi herkesin sesi olmaya çalıştılar. büyük gruplar bomba albümler çıkartırken onlar ısrarla tekno müzik koymak istediler. popçu ve arabeskçi yuvası kral tv bile rock'a boyun eğip özlem tekin'e program yaptırdığı böyle müzikal zenginliğin olduğu bir dönemde beceriksiz yöneticiler yüzünden 5 yıl dayanabilip kapandı kanal.
 • debede görünce (bkz: motorlu taşıtlar vergisi) türkiye şeklinde uyandı zihnimde bir an, her gördüğümüz v (bkz: vergi) değil çok şükür.
  yalnızda değilmişim (bkz: (#93453457))

  artık aramızda olmayan bir musiki kanalı.
 • bu kanalı ne izlerdim ya. programlarını hele bayıla bayıla. "my sweet 16" olsun "pimp my ride" olsun bizim döneme göre çok üstteydi.

  adını hatırlamıyorum ama bir program vardı kliplerin nasıp çekildiğini perde arkasını vs anlatıyordu. "toxic", "aint no other man" ve "candyman" şarkılarınınkini gözlerimden kalpler fışkırarak izlemiştim.

  şimdilik aklıma bunlar geldi valla. ama kanalın sıkı bir takipçisiydim.

  ha bir de internet sitesi vardı. her bilgisayarı açtığımda oraya girer müzik vs diğer haberleri okurdum hemen. o bile kalmadı. hey gidi günler.
 • motorlu taşıtlar vergisi türkiye
 • türkiye’de gelmiş geçmiş en iyi yabancı müzik kanalıydı kendisi.kapanmasına pek anlam veremedim yıllardan beri.umarım bir gün geri döner yayın hayatına.
 • mtv türkiye'den önce sanrım mtv israil'i izliyorduk çünkü hatırladığım kadarıyla bütün reklamlar ibraniceydi. mtv israil o dönemde türkiye için ultra-marjinal bir kanaldı. türk telokoma ait kablolu yayım üzerinden yayım yapan bir kanalda, türk televizyonlarında gündüz saatlerinde iki erkek rahatlıkla öpüşebiliyor, jackass programında insanlar çırılçıplak kaktüs tarlasında koşuyorlardı. biz de nasıl oluyor da mtv taşlanmıyor diye konuşuyorduk.

  derken 2006 yılında mtv türkiye açıldı. hiç unutmuyorum nil karaibrahimgil'in "o beni prenses peri sanıyooo" klibi ile açılış yapmıştı. tabii ki mtv türkiye ağır bir otosansür uygulamış; dismissed, jackass gibi programları yayımdan kaldırmıştı. hatta mtv türkiye'nin otosansürü öyle boyutlara ulaşmıştı ki 2008 yılında lady gaga kliplerini bile göstermemişlerdi. dolayısıyla kanal büyük bir başarısızlık hikayesine imza atarak 2011 yılında kapandı. sonrasında el değiştirerek varlık gösterse de asla 2006 öncesindeki gibi bir fenomene dönüşemedi.