şükela:  tümü | bugün
 • bi kez daha nefret ettim bu kanaldan, tiksindim! 2010 mtv video müzik ödülleri'ni yayınlayacak tek kanalken yayınlamıyor, zaten mtv türkiye nedir arkadaş ya? türkiye senin neyine be mtv? internetten izlemeye çalışıyorum töreni, sürekli donuyor, görüntü hiç net değil. referandum da maç da hüsranla sonuçlandı, olsun dedik vma's var, keyfimiz yerine gelir belki, o da yok. a.k bugün değilse ne zaman kaçıcam ben bu ülkeden?!
 • kapışma sürüyor...

  "viacom’un sahibi olduğu mtv, türk televizyon dağıtım şirketine dava açtı, tazminat ve yayın durdurulması gündemde.

  viacom’a bağlı mtv networks, mtv ve çocuk kanalı nickelodeon’un yayınını durdurması amacıyla müzik kanalının türkiye’deki dağıtıcısı olan şirkete dava açtı. londra yüksek mahkemesi’nde yürütülen davalarda mtv, yerli bir televizyon dağıtım şirketi olan multi channel developers a.ş.’nin mtv ve nickelodeon kanalları kapsamında yapılan ödeme anlaşmasına uymadığını öne sürüyor. mtv, program içeriğinin uygunsuz kullanımı sebebiyle tazminat almayı ve kanalların yayınını durdurmak amacıyla bir mahkeme kararı sağlamayı hedefliyor. mtv avukatları davayla ilgili yazılı bir açıklamada; söz konusu şirketin “tehditkar davrandığını ve engellenmediği sürece kanalların yayınına devam etmeye niyetli olduğunu” söylüyor. aynı zamanda paramount studios’un da sahibi olan viacom, websitesindeki bilgilere göre 160’dan fazla ülkede yaklaşık 170 kanal yayınlıyor. şirket, 5 yıl önce mcd’ye mtv ve nickelodeon’un dağıtım haklarını vermişti.

  paul renney, sahibi oldugu keystone law’un mcd’yi birleşik krallık’taki dava için temsil ettiğini doğrularken yorum yapmamayı tercih etti. mtv’nin londra’daki hukuk bürosu field fisher waterhouse’un sözcüsü louise eckersley de konuyla ilgili yorum yapmadı."

  http://www.mediacatonline.com/…rdetay?haberid=49371
 • türkiye'de yayın hayatına başladığı 2006 yılından bu yana çok ilginç bir şekilde otosansür olayına gitmiş, türkiye'de rtük denen kurumun ve haliyle iktidarın medya üzerindeki sıkı baskısının ne boyutlara vardığını çok güzel göstermiş olan kanaldır mtv türkiye.

  bütün dünyada popüler müzik çevreleri son iki yıldır lady gaga çılgınlığıyla oradan oraya savrulmakta, gaga hanım mtv video müzik ödülleri gecesinde ne var ne yok bütün ödülleri silip süpürmekte, ama mtv 'nin en büyük gözdesi konumuna gelmiş olan lady gaga nın klipleri mtv türkiye 'de asla gösterilmemektedir. sadece ilk albümünden just dance ve poker face şarkılarının kliplerine ayda yılda bir rastlanabilir. onun haricinde daha geçtiğimiz hafta ödüllere boğulan bad romance , bu yazın favorisi alejandro bir kez bile olsun yayınlanmamıştır bu kanalda. lady gaga nın kliplerinin türk televizyonları için yer yer fazlasıyla marjinal olduğu kabul, ancak dream tv , hatta nr1 tv bile söz konusu kliplerdeki çok açık olabilecek sahneleri biraz biraz makaslayarak, yeniden kurgulayarak da olsa yayınlamaktadırlar. hatta bir aydın doğan kuruluşu olan dream tv alejandro yu neredeyse sansürsüz yayınlayabilmektedir ancak mtv türkiye amerikan menşeili bir kanal olmasına rağmen buna bile cesaret edememektedir. son zamanlarda içinde bulunduğu çıkmazlar da ortadadır.

  otosansür ün ülkemizde ne boyutlara geldiğini göstermesi açısından örnek vermemin sebebi ise bu kanalın yayın hayatına başladığı 2006 yılında christina aguilera nın beautiful şarkısının klibinde iki erkeğin öpüştüğü sahneleri noktasına dokunmadan aynen yayınlaması, belki de türk tv tarihinde iki erkeğin öpüşmesini sansürsüz yayınlayan ilk kanal olmasıdır. iki erkeğin öpüşmesini çekinmeden yayınlamaktan, lady gaga nın çok fazla cinsellik içermeyen kliplerini dahi hiç yayınlayamamaya...ibretlik bir kanal haline dönüşmüştür mtv türkiye 4 yıl içinde. rtük denen ucube kurumun kurduğu baskının en büyük göstergelerinden biri olan bir ibretliğe.
 • geçtiğimiz haftasonu depeche mode a yer vererek sevindirmiş kanal.bir de arctic monkeys haftasonu yaparsa pek şahane olur sanki *
 • bu haftasonunu red hot chili peppers'a ayırmışlardır.
 • bu hafta sonu 82-83-84 doğumluların pek seveceği bi oldies special weekend yapıyor. açın dursun bence.
 • mtv networks ile hala mahkemelik olmasından dolayı içerik alamayan kanal.

  o tarihten itibaren yeni video klipleri ise youtube'dan download etmekte. orda bulamadıklarını ise torrent vasıtasıyla elde etmektedir. acınacak hale gelmiştir. burdan kendilerine sesleniyorum;

  mtv türkiye, esra oflaz güvenkaya, mtv networks ile anlaşmanız bozulana kadar hayvan gibi bir arşivin üstüne kondunuz. youtube'dan torrentten son çıkan saçma salak videolar yerine gelin bu arşivi yayınlayın. so 80's, so 90's, so 2000's diye programlar yapın. reytinginizi beşe katlamazsanız neyim.
 • bu iki gün radiohead hafta sonu yapıyorlar. dokuyu bozmayacak bir playlist ile devam ediyorlar aralarda da. +rep. scotch_mist'i ve glastonbury 2003 konserini vereceklermiş. özellikle glastonbury'yi izlememiş olanlar kaçırmasın.
 • haftasonu programı için linkin park'ı seçmişler. iyi de olmuş. izliyoruz.
 • ilk önce digiturk'teki kanal listesinden çıkarıldı şimdi ise , teledünya'nın listesinden de çıkarıldı.
  acaba ortada bilmediğimiz birşeyler mi var ?