şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cnr expo center) gibi taa annesinin hörekesinde yapılacak pusiketli partimsi.
  • çıkacak gruplara ve kişilere bakılırsa gitmeyi düşündüğüm partidir ne de olsa mtv dir güzel yapar diye kendimi tatmin etmemi de sağlamıştır bu parti.
    iştirak edenler :
    the pussycat dolls
    110
    athena
    ceza
    duman
    hayko cepkın
    kargo
    manga feat. göksel
    mor ve ötesi
    nil karaibrahimgil
    ogün sanlısoy
    redd
    sertab erener
    teoman
  • türkiye nin en iyi alternatif rock müzisyenleri ile ne alaka amerikan r&b girl band'ini biraraya getiren garip atraksiyon
  • sanatçılar kırmızı halı'dan hayran selamlayacakmış.*
  • organizasyonu baştan aşağıya rezalet bir partiydi.

içeriye girişler vip hariç tek bir kapıdan sağlandı, dolayısı ile allahın dağındaki mekana ulaşmak için cuma trafiğinde yaklaşık iki saat süren yolu teptikten sonra insanlar bir de kapıda saatlerce ağaç edildiler. efendim bir şekil bizim ismimiz davetli listesindeydi. önce taa en baştaki kapıdan yanlış yönlendirildik, arabayı parkettiğimiz alandan giriş kapısına kadar bir ileri bir geri yürüdükten sonra ismimiz her nasılsa listelerde yoktu ama zaten bizi davet eden grubun listesi kapıda yoktu, öylece içeri giriverdik. ebeveynleriyle gelmesi salık verilen 13-18 yaş grubunun çoğunlukta bulunduğu alanda her yer bira ve sigara standı idi ama iki saatlik aç açına yapılmış yolculuktan sonra yorgunluktan tansiyonu düşmüş insanlar için hiç bir standa yiyecek maddesi bulunmamaktaydı, eh biz de açlıktan ve ayakta durmaktan bayılacağımıza çıkıp yemek yiyip gelelim dedik, hayır çıkamazsınız çıkarsanız bir daha geri giremezsiniz dediler. ben öyle bakakalmışım. bir süre sonra içeride tanesi 12 ytlden inanılmaz kötü sandwicler satılmaya başlandı, ama tabi saatlerce yol gelmiş insanlar açtılar, hepsi çatır çatır satıldı. kırmızı halı muhabbeti tamm bir geyikten ibaretti, sanmayın ki böyle sanatçılar geliyor da arabalarından inip hayranları arasından yürüyor falan; işte bir giriş kapısının ( iç mekanın) önüne iki metre kırmızı bir şey yaymışlar, iki tane de üzerinde mtv afişi olan duvar panosu, sanatçılar on adım yürüyor, haa mtv "türkiye" ya sanatçılara kolanya ve lokum tutuyorlar kapıda, espri kontenjanından. etrafta hayran mayran hak getire bir şerit önünde birikmiş biraz insan var tabi yine de, gerisi içeride beton zemin hangar olayına adapte olmaya çalışıyor.

esra oflaz hanım kapıda basına bir demeç veriyor ( hangi basına, basın mtv'yi protesto ediyor) konuşurken efendim ne kadar yanlış anlaşıldığından sözediyor, ayrıca da "her zaman ergen kanal" gibi bir laf kullanıyor, ben anlamadım ama anlayanlar anlamayanlara anlatsınlar..

şunu söylemeliyim, teknoloji olarak ışıktır, sestir, sahnedir gayet iyiydi, ancak katılımcılar ile ilgili organizasyon inanılmaz zayıftı, bence halka kapalı yapsalardı kendileri çalıp kendileri oynasalardı, o da olurdu..

katılan grupların çoğu inanılmaz başarılı performans gösterdiler, hayko cepkin-ki hiç dinlemem-aşmıştı, duman'ın zaten şarkılarını söylemesine gerek bile yoktu herkes bir ağızdan söylemekteydi, 110'u ilk kez dinledim, solistinin sesini süper buldum, redd inanılmaz başarılı bir performans sergiledi, doğan duru'nun en son şarkıdan sonra "umarım nasıl bir dünyada yaşadığınızı biliyorsunuzdur" deyişi, hala aşk var mı'nın performansının üzerine cuk oturdu.. sertab erener kayli minok madonna kırması bir vaziyete girmeye çalışmış gibi geldi bana, kesinlikle profesyonel bir şovu vardı ama bir damla ruh yoktu, ceza olağanüstüydü... gecenin en patlayan kişisi ise efendim malesef sunucu öner beydi; mtv international'de vardır ya zeki yaratıcı çevik komik genç imajı, hah kendisi onu çizmeye çalışmıştı, performans arası videolar malesef kusturucuydu ve sanırım mtv türkiye'den kimse çıkıp ya bu ne biçim bir şey, biz napıyoruz böyle dememiş, işte bir nevi kendileri bir düzeyde çalıp eğlenmişlerdi.. nil karaibrahimgil'e çorabına daha uygun bir mayo öneririm, performansı varla yok arasıydı, manga ve goksel'de goksel sahneyi harika dolduruyordu, mor ve otesi'nin ise modası geçmiş sandıktan eskileri çıkarmış bir hali vardı, acilen yeni bir şeyler yapmazlarsa ha gümlediler ha gümlüyorlar.. sonuçta şunu söyleyebilirdim; orada sahnede yer alan herkes, mtv'nin sergilediği imajdan, o fevkalade beter organizasyondan o kadar ileriydi ki, orada olmaya sevdiklerimiz adına deydi. bir de sahnede sunucu bey bir ara tüm dünyaya türk'ün gücünü göstermekten falan söz etmeye başladı, peşinden onuncu yıl marşı bekliyordum ben ama ..
    hayırlı olsun.
  • 2007 seçimlerinde 10% barajının altında kalacağı şimdiden bellidir.
  • 13 türk grup ve vokalin sahneye çıkmış olması sebebiyle tüm grup ve vokallerin ikişer şarkı söylemesi ile birazcık üzen aktivite olmuştur.ağzımıza bir parmak bal bile çalınmamıştır.

ışık , ses , sahne gayet iyiydi ancak giriş , yiyecek ve içicek konusunda sınıfta kalmış bir organizasyon oldu.

herşeye rağmen ceza , duman , kargo ve teoman içimizi ısıttı.

pussycat dolls beklediğimden iyi performans gösterdi.
  • eline bu organizasyona ait vip davetiye gecen ama eskaza o aksam partiye gitmek yerine baska yerlerde baska seyler yapan insanlara cumartesi gunu derin bir ohh cektirtmis organizasyon bozmasi. zira ertesi gun ogrenilmistir ki partiye giden insanlarin hali icler acisidir. partiye mi gitmislerdir savasa mi belli degildir. uzerinde kirmizi hali, vip gibi bazi gulunc kelimeler zikredilmis davetiyenin insana verdigi yaniltici premium hisse aldanip buyuk bir talihsizlik sonucu topuklu ayakkabi giyenlerin ayaklari ikiser numara buyumus, sinir sistemleri calismaz hale gelmistir. peki ama neden bir kere de sasiramiyoruzdur? niye mtv gibi organizasyonlarini, odul torenlerini, acilis partilerini zamaninda agzimizin sularini akitarak izledigimiz bir olusum turkiye'de isleri bu kadar yuzune gozune bulastirabiliyordur? niye bir kerecik olsundur da sasirmiyoruzdur ha, niyedir, nedendir, nicedir?
  • ışık düzeninin* 3 ekim 2004 the prodigy istanbul konserininkine şaşırtıcı derecede benzediği organizasyon.