şükela:  tümü | bugün
  • allah'ını seven defanstan ayrılmasın kitabının yazarı,

modern zamanların siyasi propagandalarına inat,

seçmeninin ayağına tek tek gidip davasını anlatan adam,

biz ne yapıyoruz bu seçimde milli ittifak'ı destekliyor ve oyumuzu saadet partisi'ne veriyoruz.

birkaç iyi adamdan birisi olabilir.

twitter
  • muammer bilgiç; kış günü açmış bir bahar çiçeği gibi etrafina umut saçar, orayı güzelleştirir ve ömrünün kısa olacağını bilmesine rağmen kendi doğrularını evrensel doğrularla destekleyip mücadelesinden vazgeçmez. muhakkak ki seçimlerden sonra hoş bir koku kalacaktır gectiği yerlerde. umarım edindiği tecrübeleri yaziya dökerek milli bir kurtuluşun peşinde koşanlara ilham verir.
  • yere batsın reel politiğiniz. yere batsın gözettiginiz dengeler. trollerin ya da ana haber bültenlerininin güdümünde değil, anketlere ya da istatistiklere takılarak değil; iyi ya da kötü, doğuda ya da batıda, müslüman ya da değil, insanın acılarını, sıkıntılarını, hüzünlerini, ihtiyaçlarını, umutlarını görerek; kalbimizin sesini, vicdanımızın sesini dinleyerek; hakikati ortaya çıkarmanın, yoldaki bir taşı kaldırmanın gayreti içerisinde olarak; aşkı, heyecanı, merhameti kuşanarak yürüyelim. ölürsek de bu hal üzere ölelim.
  • leyla'ya mektup
    ben senin kapitalist piyasa koşullarına teslim olmana üzülürüm leyla,
    “böyle gelmiş böyle gider” demene üzülürüm,
    emek hırsızlığı ile servetine servet katanlara tav olmana üzülürüm…
    ben senin haksızlıklar karşısında kozmetik tutkuna üzülürüm leyla,
    alnı secdeden kalkmayan adamların döktüğü kana ortak olmana üzülürüm,
    ekran karşısında her dizide başrol konforuna üzülürüm…
    ben senin cinayetleri kategorize etmene üzülürüm leyla,
    gökyüzünün ötekisi yok ki leyla, acının ötekisi olsun,
    çocuk gazze'de de çocuktur, cizre'de de leyla…
    ben senin kendi zalimini kendi elinle seçmene üzülürüm leyla,
    kanlı elleri tutanları kendinden olunca aklamana üzülürüm,
    toprağa savaş eken beyazların ülkesine tutkuna üzülürüm…
    ben senin çok katlı beton aşkına üzülürüm leyla,
    taşın bir hafızası olduğunu, toprağın kokusunu, çayır çimeni unutmana üzülürüm,
    asfalta ekmek banma çabana üzülürüm…
    ben senin çocuklara dört duvar arasında bulut çizdirmene üzülürüm leyla,
    başını kaldırıp gökyüzüne bakabilecekken hep tavan görmene üzülürüm,
    güneş’in batışını bir nemrut akşamına tehir etmene üzülürüm…
    ben senin beni anlayıp da yine de barkodların tanrısına teslim olmana üzülürüm leyla,
    hılfül füdul okuyup washington'la, tel-aviv'le, brüksel'le, kopenhag'la, cenevre'yle sözleşmene üzülürüm,
    bombardıman uçaklarına ev sahipliği yapmana üzülürüm..
    ben senin beni anlayıp da baraj hesabı yapmana üzülürüm leyla,
    küçücük bir çocuk bile matematik bilir de yine de annesini sever,
    hakikati yüzdelik dilimlerde aramana üzülürüm…
    ben senin, “dünyayı güzellik kurtaracak” sözünü duyduğunda ayna karşısına geçmene üzülürüm leyla,
    güzellik kalptedir,
    güzellik yeni bir dünya için sarfedilen emektedir…
    tüm kalbimle sana diyorum ki,
    “dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey” leyla…
    muammer bilgiç
    kalbi ve kanadı kırıkların milletvekili adayı
  • video

şöyle bir esaslı okkalı gerçekleri savuran bir konuşmasına denk geldiğim, saadet partisi ordu milletvekili adayı. böyle adamlar şart.
  • eger yanlis benzetmediysem, deniz icinde bile secim calismalarini surduren mv adayidir

ilgili foto

twit

dip dalgayi yanlis anlamis olabilir ama emegini takdir ediyorum
  • az evvel sözcüde haberini okuyup incelediğim şahsiyet.
    deniz içindeki ilgi çekme çekimi pek sempatik değil ama dikkat çekici olmuş.

leylaya mektup dizelerini kendi yazdıysa hakikaten çok başarılı buldum.

duygularıma tercüman olmuş resmen. saadet partisi ne alaka böyle bir insana anlamış değilim. ya bu adamın ufku çok geniş, ya da sağ gösterip sol vuracak.
  • çok ilginç bir saçim çalışması için tıklayınız.
  • ordu milletvekili adayı olmuş. arada sırada facebook hesabından çektiği viral seçim reklamlarını izliyorum. kendisi gençlerin dilinden anlıyor. mevcut sosyal sıkıntıları çözümleyebiliyor. ilk kez dumlupınar üniversitesine gelmişti ve küçük bir muhabbet etme şansımız olmuştu, he bir de agd binasında masa tenisi oynamıştık (öhöm elime vermiştiniz başkanım burayı okuyorsunuz biliyorum selam olsun, iyi oynamıştınız swh). velhasıl şu sıralar apolitik takılsam da kendisi ve dünya görüşünü seviyorum ve daha çok medyada bulunması gereken bir isim olarak görüyorum. umarım ordu kendisini seçer.
  • bu seçimin bana kazandırdığı güzel insanlardan biri. kitabını da en kısa sürede okumayı düşünüyorum.
    (bkz: allah'ını seven defanstan ayrılmasın)