• @gokhanbicici'nin attığı twit:

hatırlayalım! içişleri bakanı güler: polis durduk yere kimseyi almaz bak beni niye polis gözaltına almıyor doğru durana polis bir şey yapmaz

bu da mı gol değil güler??? ahahfahhhahahfdhahh
  • twitter'da birinin "sirada muammer güler var, boynu olmadıgı icin belinden asacaklar donup duracak garibim" yorumuyla akıllara gelmiş gülümsetmiştir.
  • siyasi ahlak geregi oglu yolsuzluk operasyonuyla goz altina alinan bir bakanin aninda istifa etmesi gerekir. bunun sebebi oglu sucsuz bile olsa yargilanmasinin uzerinde -kolluk kuvvetlerinin bas amiri olarak- etki yaratabilecegi dusuncesidir.

ancak kendisi yaklasik bir senedir kendi polisi tarafindan yurutulen ve oglunun suphelisi oldugu bir operasyondan bihaberdir. dolayisiyla bu kifayetsiz bakanin bence istifa etmesine gerek yoktur.
  • istifa etmeyeceğini anlamak için, sıfatına 3 saniye bakmak yeterlidir.
  • polisler oğlunu gözaltına alırken biber gazı veya jop kullanmış mı çok merak ettiğim boynukısa içüşleri bakanımız.
  • bugün kendisiyle neden empati yapamadığımızı leyla alp yazmıs.

http://www.demokrathaber.net/…lmak-makale,7410.html

--- spoiler ---

muammer güler ile empati yapabilen var mıdır bilemiyorum. ben yapamıyorum. muammer güler oğlunun resmine sarılıp ağlayan ali ismail korkmaz’ın babasıyla empati yapıp ali’yi döve döve öldürenleri saklamasaydı empati yapılabilirdi. oğlunun mezarına uzanıp yatan ve evladıyla mezarda vedalaşan ethem sarısülük’ün babasıyla empati yapıp polis memuru ödüllendirilmek yerine tutuklansaydı empati kolaydı. bakkala giderken polisin attığı mermiyle başından vurulan berkin elvan’ın babasını bir kez aramış ve o polisler hakkında işlem başlatmış olsaydı iyiydi… ama yapmadı…

oysa adalet herkes için gerekli bir şeydi…

eminim ki yolsuzluk gözaltılarından sonra ali ismail’in medeni’nin, ethem’in, düşen binlerce gencin babası bir kez daha evlatlarıyla gurur duydu. bakan olamamışlardı ama evlatları başlarını hiç eğdirmemişti. bakan olamamışlardı ama çok iyi birer baba olmuşlar ve evlatlarına bu ülkeyi uğrunda ölecek kadar sevmeyi, hırsızlık yapmamayı öğretebilmişlerdi…
    --- spoiler ---
  • haziran ayında barışçı göstericileri öldüren, kör eden polisi övüp, her gün iftira ve yalan ile boy gösterirken meğer o polisler onu takip ediyormuş.

şu feto bizi hakkaten inançlı yapacak.
  • "
    ...
    sen bu kavgada
    bir nokta bile değil,
    bir küçük, eğri virgül,
    bir zavallı vesilesin!...
    ben, kızabilir miyim sana?
    sen de bilirsin ki, benim âdetim değildir
    bir posta tatarına
    bir emir kuluna sövmek,
    efendisine kızıp
    uşağını dövmek!.
    ..."
  • kendisini havaalanindan cevirmisler diyorlar, "birakin beni rezanin onune yatmaya gidicem" diye haykiriyormus... artik davada sira kendisine gelse de islem hacmini ogrensek.
hesabın var mı? giriş yap