şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2019 yerel seçimleri, chp’nin şişli belediye başkan adayı kişi.
 • cumhuriyet halk partisi’nin 2019 yerel seçimlerinde şişli belediye başkan adayı.

  halen türkiye sosyal siyasi araştırmalar vakfı genel sekreterlik görevi ve türk onkoloji vakfı genel idare kurulu üyeliği devam etmektedir.
 • geçmiş dönemlerde shp ilçe başkanlığı yapmıştı, 5 senedir tanırım kendisini entellektüel, donanımlı karizmatik bir siyasetçi. rantçı çıkarcı değil tamamen ideolojik bir siyasetçi dönem dönem farklı düşündüğümüz konularda da beni ofisinde ağırlamış çay eşliğinde karşılıklı fikirlerimizi dile getirmişliğimiz vardır. hayırlı olsun, özellikle şişlide ki sivil toplum kuruluşlarıyla olan iletişimi bu süreçte ki en büyük avantajı olucaktır.
 • şişli'de adı duyulmuş birisi daha önceki seçimlerde başkanlık için aday adayı olmuştu diye hatırlıyorum.
 • şişli ilçe başkanlığı seçiminde mevcut ilçe başkanından dayak yemişti şimdi belediye başkan adayı yapılmış bir şişlili olarak ve chp üyesi olarak oy vermeyeceğim kişi.
 • entelektüel donanımına ve sosyal demokrat geçmişine rağmen karşısında mustafa sarıgül varken kazanma şansı 0 olmasa da çok zor olan belediye başkanı adayı.

  1954 doğumludur. internette yazılı kaynak bulamadım ama marmara üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi mezunu olduğunu biliyorum. her nedense bu kısmı geçip direkt yüksek lisansına odaklanmışlar.

  hakkında hayırlısı.
 • şu ilçeyi sarıgül ve çetesine teslim etmemek için yine gidip oyumu vereceğim kişidir.
 • dürüst, birikimli ve ranta kapı aralamayacak bir siyasetçi. çalıyor ama çalışıyor denilen, mafyatik tiplerin ülkeyi getirdiği noktanın karneyle soğan satışı olduğunu düşünürsek, sarıgül karşısında desteklenmesi gerekiyor.
 • sanılanın aksine "düşük profil" bir aday değil. parti arkasında durursa kazanır. şişli'ye güzel bir dönem yaşatacaktır.
  sarıgül elbette iddialı, adayı zayıf olan akp'den de ciddi bir oy alacaktır. ama hayri inönü ile yaşadıkları ne sarıgül'ün 2009'daki sarıgül ne de dsp'nin 2009'daki dsp olmaması seçilmesini zorlaştırıyor.
  2009'da sarıgül yeni bir parti kurarak iktidara alternatif olabilecek bir isim olarak görülüyordu. seçimlere girerken dsp'nin elinde eskişehir, ordu gibi büyükşehirler dışında mecliste de 10 milletvekili vardı.
  bugün ise akp destekçisi, sadece chp'nin oylarını bölmeyi hedefleyen bir parti olarak görülüyor. belki hedefleri o değil ama iktidara yakın isimlerin onları parlatmaya çalışması chp ağırlıklı şişli seçmeninde iyi bir izlenim bırakmıyor. genel başkanları da bu algıyı kıracak açıklamalar ile değil de aksine güçlendirecek söylemlerle destekliyor bu algıyı. dsp tercihi sarıgül'ün siyasi hayatını noktalayabilir bu artık son seçim olabilir.