• tek kelimeyle anlat deselerdi muammer yanmaz'ı, tam bir üstad derdim en önce. düşünmeden, ikiletmeden...
    hocamdır, fotoğrafı anlamamı sağlayandır, fotoğrafı öğretendir, fotoğrafı sevdirendir. biz 40 haramilerin ali babasıdır, tüm yeni doğan fotoğraflarımızın babasıdır başka bir deyişle. 40'ların adamıdır bir de. 40 istasyon, 40 yönetmen, 40 ayna, 40 hayat, 40 kadın oyuncu, 40 renk...projelerinden bazılarıdır. son olarak türkiyenin görsel arşivini oluşturabilmek amacıyla "yüz kumbarası" projesine başlamıştır ali babamız 40 seçkin haramiden oluşan bir ekip ile birlikte.
    buyrunuz izleyiniz, ve okuyunuz...
    http://vimeo.com/24964589 ve http://www.yuzkumbarasi.com/
    kendisi şu sıralar biraz uzaklarda. 40 renk projesi kapsamında, dünyanın 40 farklı rengini keşfedebilmek amacıyla 6. renk durağı olan tanzanya'da aldı soluğu. dünyanın en büyük otçul hayvan göçünü takip edip, fotoğraflayabilmek amaç... biz de ali babamız bakmaya doyamayacağımız fotoğraflarla dönsün diye bekliyoruz...
  • dokuzuncu uçan süpürge kadın filmleri festivali kapsamında, kızılırmak sineması fuayesinde "türk sinemasında kadın oyuncular" temalı fotoğrafları sergilenecek olan. davetiyedeki şahane serra yılmaz fotoğrafı, sergi hakkında güzel bir fikir veriyor.
  • eğitim boyunca öğrencilerine çekmesini yasakladığı 3 şey vardır.
    çocuk/bebek, gün batımı ve kedi. der ki; "bunları çektiğinizde kime gösterirseniz gösterir aa ne kadar güzel fotograf derler" "en güzeli" der, "gün batımında denizden kucağında bir kedi yavrusu ile çıkan kız çocuğunu çekin"

ayrıca sabit odaklı objektif sever bir fotografçıdır..

muammerin nam-ı diğer ali baba'nın temel eğitimini tamamlayan öğrencileri harami olur ve harami numarası edinir. 1100 küsür haramiye ulaşmıştır.
    daha sonrasında pro harami denilen ikinci bir eğitimi vardır. bu eğitimde stüdyo, sahne, ürün, model çekimlerini öğretir. katılmanın şartları ise temel eğitime katılmış olunması sabit odaklı bir objektife (50mm yada 85 mm gibi) ve harici flaşa (sb600 ya da 580ex gibi) sahip olması gerekiyor.
  • çok başarılı bir fotoğrafçı, çok başarılı bir eğitmen. bu dondurucu kış gününde gerçekleştirdiği çalışmayla, soğuktan parmaklarını hissetmeyen insanlar için bile fotoğraf çekmeyi son derece zevkli hale getiren insan..
  • facebooktan takip ettiğim başarılı fotoğrafçı. gereksiz de bir anekdot, iki günlük çekim ücreti benim 30 günlük maaşıma eşit. allah daha çok versin. olmayana da versin. bi de ben zam isteyeyim.
  • 40 stations projesinin ucuncusunu tamamlamis insan. projenin new york ve paris'ten sonraki ayagi olan londra sergisi 3-31 mayis 2008 arasinda londra bethnal green'deki space gallery'de gezilebilir.
  • yıllardır yüzünden eksilmeyen tebessümü ile portre fotoğraflarına çok yakıştığını düşündüğüm eski sınıfdaşım.
  • italyanmazin akrabasi olabilir.
  • 136. dönem öğrencisiyim. söylediğine göre 3 bine yakın öğrencisi olmuş. muammer hocam nam-ı diğer ali baba insan üstü bir enerjiye sahip. harami ve ya harami adayları fotoğrafın dışındaki sanat etkinlikleri için de mağarada toplanırlar. ali baba 33 yıllık tecrübesini bizimle paylaşır sağolsun. bence muammer yanmaz tanınması gereken bir insan. http://instagram.com/muammeryanmaz
  • fazlaca abartılmıs averaj memleketim fotografcisi, ekmeginde...
hesabın var mı? giriş yap